Město bohů (2002)

Rio de Janeiro. Město zločinu. Vyprávění chlapce ,,Rakety“ o tom, jak se ,,Kostička“ prostřílel do dospělosti a stal se z něj ,,Malej Zé“. Že poctivost se nevyplácí a vykrádačky, vraždy a drogy jsou častější, než návštěva školy. O dětech, kterým je jedno, jestli honí slepici nebo člověka, a pro který bude nesporně úspěch dožít se dospělosti. Perfektní scénář pomalu proplítá osudy obyvatel ,,Města bohů", kteří se prostě někdy musej setkat. Příběh po troškách zalejzá pod kůži a s každou další postavou je to zajímavější. Kamera mě vrhá do centra dění, nebojím se napsat, že by mohla působit dokumentárně. A hlavně ti, kteří mají rádi téma mafie, si přijdou na svý. Policie? Něco takovýho tady je. Spravedlnost? Nečekejte! Dlouho jsem přemejšlel, proč mi k absolutnímu hodnocení něco chybí. Už vím. Je to sice všechno hrozivý a drsný, ale tohle se mě ani mojí rodině nestane. Z toho strach nemám!! Jen doufám, že furt budu mít kde bydlet. Ve Městě bohů, jsou totiž neustále nějaký volný místa. A všechno a všichni tu má svojí historii....

Milujte svého zabijáka (2002)

Jmenuje se Chuck Barris. Psal popové hity, byl TV producentem, zahltil éter ohlupující infantilní zábavou. Jako by tušil, kolik američanů je schopno ze sebe v TV udělat pitomce. A pak dostane nabídku:,,Naučím vás 30 způsobů, jak zabít člověka“. Když jste mladí, jsou vaše možnosti nekonečné. Můžete se stát kýmkoliv..... . Sympatická D.Barrymore a herecký koncert S.Rockwella. Klobouk dolů! Film si od počátku drží svoje tempo. Není nijak zběsilé, je takové ....vypravěčské, že pomalu vstřebáváte informace o lásce, šílenství, pocitech zabijáka. Rozhodně se nudit nebudete, nikdo po vás nebude chtít, aby jste se rozhodli co je dobře a co ne. Kdo je dobro a kdo zlo.

Pan Rosnička (2005)

Denně čte dvě hodiny nápovědu a vydělává bez námahy a úsilí spoustu peněz. Proto po něm občas lidi hází koktejly. Chce se sblížit se svými dětmi, získat důvěru manželky, ale jedinej kdo má rozum je jeho otec. N.Cage je totiž KRÁL KRETÉNŮ! Bohužel na něj i vypadá..... Tohle je přesně ten film, který se vám musí trefit do nálady. Veselých momentů je zde pomálu, jen tak se probíráte životem D.Spritze a doufáte v optimistickej konec. Celkově mi to vyznívá jako film o ničem, ale v pohodě se na to kouká. Hlavně N.Cage a M.Caine jsou ti, kvůli kterým stojí tento film zhlédnout.

Můj soused zabiják (2000)

Je to takovej malej krásnej milostnej trojúhelník. Vše by mohlo být krásný, kdyby jeden z nich nebyl nájemnej vrah!.... Krimi komedie s trochou romantiky s průměrným, ale pohodovým scénářem. Komické situace vyvolává chaotické chování M. Perryho a suchý hlášky B.Willise. Skvělej je M.C.Duncan (než vyměkne).,,Není důležitý kolik lidí jsem zabil. Důležitý je, jak vycházím s těmi co jsou na živu!“

Mariňák (2005)

JARHEAD – slangově mariňák. Mariňákova hlava je jako džbán – prázdná nádoba. Je mu 20 a byl tak blbej, že to podepsal. A protože není zase tak blbej, bude odstřelovač, což je nejlepší práce. Dril, tedy výcvik, přesun do válečné zóny a ...... . Napsat, že atmosféra filmu je výborná, se rovná u Mendese nošení písku do pouště. Počínající šílenství (máte deprese), spalování latrín (cítíte ten smrad), strach ( ). J. Gyllenhaal podává výborný výkon, ale to se vlastně dá napsat o všech zůčastněných. Kamera, zvuk. Každá válka je jiná. Armáda změní nejen váš vzhled, ale také vaši duši. Není to Vietnam, nejsou to obyčejní ,,bigoši“. Jsou to MARIŇÁCI ! Nejtvrdší a nejbrutálnější zmrdi na celým světě! Každá válka je jiná.... tohle je moje puška. je mnoho takových pušek, ale tahle je moje. bez svojí pušky nejsem nic. beze mně není moje puška nic.

Spider-Man 2 (2004)

Peter roznáší pizzu, trošku nestíhá vůbec nic a v lásce má smůlu stejně jako v prvním dílu. Je třeba skončit se Spider-Manem a vypořádat se z minulostí. Vše se daří do chvíle, než se objeví dr. Octopus..... . Dobře zpracované pokračování!! Spousta speciálních efektů, standartní scénář a herecké výkony, výborná režie, hudba a hlavně - vynikající zvuk.

Oliver Twist (2005)

Děsná doba. Tehdy by mě drželo při životě snad jen ... vlastně nevím. Jedno Polanskému upřít nemůžu a to, že dokázal přenést temnotu a ponurost na filmové plátno mistrně. Poměr mezi nedobrými a dobrými lidmi je zhruba jedna ku desíti ve prospěch – schválně jestli uhádnete. Vše je zabaleno do působivého barevného filtru, ale opravdu ne pro děti. Vlastně nevím, jestli to měl Polanski vůbec v úmyslu. Bohužel i pro mě to postupně začala být nuda. Beru to tak, že mi asi nikdy pan Polanski k srdci nepřiroste. P.S. Snad jen soudní systém té doby by mohl najít uplatnění i dnes. Ale to už by byl jinej film.

Vybíjená (2004)

White je zakladatelem sítě posiloven, ve kterých udělají s Frankštajna -Frankfajna. Peter je zase trošíčku švorc. Má taky posilovnu, ale je to starej dobrák. No a když do 30ti dnů nezaplatí 50 000 doláčů, příjde o ni. Když selže nápad s mytím aut, nezbývá než se přihlásit do turnaje ve vybíjený..... . Stiller je fakt dobrej slizoun, Vough si zase získá vaše sympatie. Stejně jako Christine Taylor. Taky je zde hodně uchylnejch vtipů, ale občas jsem se docela bavil. Hlavně při hře. Proto je škoda, že samotná utkání nedostala víc prostoru. Na jedno zhlédnutí stačí, protože podruhé bych se asi neměl čemu smát. A stopáž 1,25 je asi taky trochu moc. Aspoň na mě.

Zaklínač (2001)

HODNOTÍM SERIÁL !!!!!! Povoláním zaklínače je ochrana lidí před netvory. Geralt je jedním z dětí osudu, prošel výcvikem, při kterém mu byla odepřena láska, aby zůstal nezávislý na citech a nenechal se ovládat emocemi, které jsou jen primitivními reflexi lidí a také aby byl asexuální. Tak jako ostatní bez záruky na spokojené stáří vyráží vstříc svému poslání a na cestu za dítětem osudu. Jenže on je jiný. Nejenže po něm touží ženy různého věku, ale používá i jiný způsob boje. Je totiž stále napůl člověk. Pohádkové příběhy, někdy míň, někdy víc, kouzelníci, čarodějnice, nestvůry, rytíři ...., to já můžu. Honosné triky a záběry na efekt nečekejte. No a co. Vše je postavené na solidním scénáři a roli charismatického Michala Zebrowského, který si vás svým přímým jednáním musí získat. Příběh v sobě skrývá spoustu ponaučení a s každým dalším dílem rostl můj zájem. Tak to má u seriálu být. Postupně se zjištěními, že osud není, ale jsou jen naše rozhodnutí, dostává více prostoru i umění meče. A když budete potřebovat pomoci, nikdy neslibujte to, co najdete po návratu domů a nečekali jste to. Nikomu. Pro jistotu. Film jsem neviděl a ani po tom netoužím. Proto nehodnotím. Seriálu dám klidně 4 hvězdičky.

Seznamte se, Joe Black (1998)

Je to velká rodina. Vše se točí kolem Williama Parrishe a jeho 65. narozenin. Aspoň to tak vypadá. Ten den je od rána pro mediálního magnáta jinej. ,,Zemřu?“ ,,Ano!“ Jde si pro něj Smrt. Tuto situaci zřejmě neovládne. Ale BUDOU mít spoustu času...... . Ač to takhle nevypadá, je to milej film. Z romantických, můj nejoblíbenější. Skvělá hudba podbarvuje vynikající dialogy, které pronášejí výtečný A.Hopkins, charismatický B.Pitt a ve své rozpačité poloze krásná Claire Forlani. Pro mě je nezapomenutelná scéna v nemocnici a rozhovor mezi stařenou a smrťákem Pittem. A co teď uděláme? To příjde samo.