Old Guard: Nesmrtelní (2020)

„TAKŽE JSTE TI HODNÍ, NEBO TI ZLÍ?“ … „TO ZÁLEŽÍ NA STOLETÍ. BOJUJEME ZA VLASTNÍ IDEÁLY...“ /// Parta výjimečnejch jedinců, který není lehký chytit. Ani zabít… Celkem dobře se popasovali s vysvětlováním nesmrtelnosti. Prostě nic nevysvětlujou. Ti co znají Connora MacLeoda to nepotřebujou – i když tady je to jinak. Je to spíš ukecaný než aby se člověk bavil akcí, ale celkem se to dá přetrpět. S blížícím finále tomu dochází šťáva a hlavně to nevzbuzuje žádný dojemný emoce. Ani mi nevadí, že si nechávaj prostor pro případný pokračování. Pokuď by to byla akční žánrovka ve stylu „Vyproštěný“, tak proč ne. Je totiž celkem jedno, jestli se ve filmu pohybujou „pravý“ nesmrtelní místo nesmrtelných naoko. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, že nemusí být jenom jeden. 2.) Hledám „sluníčkovej“ film. 3.) Thx za titule „Jan Kucherko“. /// PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ ne

Greyhound (2020)

„KONVOJE VEZOUCÍ VOJÁKY A ZÁSOBY DO VELKÉ BRITÁNIE BYLY PRO SPOJENECKÉ SÍLY ZÁSADNÍ. KONVOJE BYLY NEJVÍCE OHROŽENY PONORKAMI, KDYŽ BYLY MIMO DOSAH LETECKÉ PODPORY UPROSTŘED ATLANTIKU. BYLO TO ÚZEMÍ PŘEZDÍVANÉ JAKO „ČERNÁ DÍRA“....“ /// Mám rád „ponorkový“ filmy. Třeba Ponorka… - to je klasika. A tohle je takovej pohled z druhý strany. Nebo spíš shora... Na filmování v oceánu už se dneska nehraje. I tady to nahrazuje CGI a frajer, kterej cáká Hanksovi vodu do ksichtu. Nevadí to, protože baví děj. Nejde ani tak o příběh, ale o tempo a zábavnost. Při relativně krátký minutáži jdeme za chvilku „do vody“ a hlavně do akce. Kapitán Krause vydává rozkazy, sonar maká na 1000%, digitální vlny bičujou loď, kolem sviští torpéda…Už z toho je jasný, že v hlavní roli je kapitán, na kterým leží osud celýho konvoje. Ovšem lodí ubývá… Dobrý drama plný války a schopností člověka, který se bude dát vidět víckrát. A ten závěrečnej patos promíjím… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Knihu „The Good Shepherd“, kterou v roce 1955 napsal C.S.Forester, neznám. 2.) Zajímaj mě všechny černý díry. 3.) Thx za titule „Karel Himmer“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ ***

Lara (2019)

„…A TEĎ SE CELÁ KLEPEŠ, PROTOŽE SE K TOBĚ VŠICHNI OTOČILI ZÁDY. NEJDŘÍV TVŮJ MUŽ A TEĎ I TVŮJ SYN...“ /// Příběh osamělý starší ženský... A z toho osamění vylejzá hlavní téma - Lařin vztah s okolím, s matkou a hlavně se synem. Takže to sleduju a zjišťuju, že Lara je prostě píča. Německej art, jednoduchá filmařina a příběh pro ženský. Takovej ten film, kterej vypráví o věcech lidských, ale pro mě filmově zbytečných. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Myslím, že matka je kráva. 2.) Jsem nešťastná. 3.) Thx za titule „majo0007“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ ne

Eurosong: Příběh skupiny Fire Saga (2020)

„JEDNOU VYHRAJU SOUTĚŽ EUROVIZI A NIKDO SE MI SMÁT NEBUDE!...“ /// Eurovize je kreténská soutěž (která se dá vyhrát jen s pomocí skřítků)… a o tom je tenhle film… Rachel McAdams bude krásná i kdyby hrála s větším blbečkem, než je Will Ferrell, spousta buzíků (nevím, jestli ty lidi hráli sami sebe…?) a jestli někdo bere tenhle film vážně, tak je stejná bukvice jako ti soutěžící. Naštěstí ironie, ta jedna kurevsky vtipná scéna a hlavně Ferrell jsou dostatečnou zárukou… kurva nebo ne? Nečekejte další „Zrodila se hvězda“, přestože závěrečná třetina je pro mě překvápkem a názorným příkladem, jak z „ničeho“ udělat klišoidní podívanou. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Nevím, jak se dostat z Húsavíku. 2.) Miluju Jaja Ding Dong. 3.) Thx za titule „Zuzana Vrzalová“ a „vasabi“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ** AKCE ne NAPĚTÍ ne

F1: Touha po vítězství - Série 2 (2020) (série)

Druhá série dokazuje, jaký má dnes televize (a Netflix) vliv. Pochopili to i „slavní“, takže se dočkáme i Ferrari a Mercedesu, ovšem v jejich podání je to furt „vlažný“. Ti ostatní se z toho snaží vytřískat co možná nejvíc. Lepší PR si nejen oni, ale celá Formule 1 nemohla přát…

F1: Touha po vítězství (2019) (seriál)

„PROČ SLEDUJETE FORMULI 1? CHCETE VIDĚT AKCI. CHCETE VIDĚT DRAMA. CHCETE VIDĚT JAK SLABŠÍ AUTO ZAJEDE SKVĚLÝ VÝSLEDEK. PŘÍBĚH. KAŽDÝ ZÁVOD BY MĚL MÍT PŘÍBĚH....“ /// Informace, týmy, auta, lidi… cirkus jménem Formule 1. Krásný záběry, rozhovory, monology, emoce…. a když během závodu auto zastaví a pilot vypne motor, je to jako smrt! … Už dávno nejsem fanda F1. Mám rád sport, soutěžení, napínavý okamžiky…. A tenhle seriál je lepší než jakejkoliv závod! /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *

Ježek Sonic (2020)

„NEPŘESTAŇ UTÍKAT!...“ /// Exhibice CGI a Jima Carreyho. Ježour je divnej malej týpek, kterýho musí mít každej rád a jeho blbý nápady jsou (úměrně věku) i vtipný. Videoherní postavička dostala zajímavej film, kterej nenudí a něco mi říká, že se Dr. Robotnik na ty Vánoce domů vrátí… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Sega. 2.) Místo mluvení mačkám tlačítka. 3.) Mým snem je planeta plná houbiček. 4.) Thx za titule „vasabi“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ** NAPĚTÍ ne

Papírový dům (Netflix verze) - Série 4 (2020) (série)

„AŤ SE NAHOŘE DĚLO COKOLIV, MUSELI JSME DOSTAT ZLATO...“ /// Tak serou mě… jako by jim docházeli nápady! Ovšem poslední 4 díly celkem baví. Jsou akčnější a mají překvapivý momenty. Nejvíc pak nasere, že není pátá série! /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ *

Papírový dům (Netflix verze) - Série 3 (2019) (série)

„TOHO DNE NAPRŠELO NA MADRID 140 MILIONŮ EURO...“ /// Tahle vykutálená parta se vrátila zajímavým stylem. Nový postavy, hodně vztahů (nijak idilickejch) a geniální Profesor, kterej má geniálního protivníka. Jako vždycky mě serou…. třeba špatná matka Nairobi, nebo Tokio…, ale nakonec dokážu svoji nasranost přenýst na tu policejní svini. Je to horší než první a druhá série. Logicky – tenhle plán je nedomyšlenej a místo pohodový (v uvozovkách) jízdy se mi v kapse otevírá „vreckový“ nožík. Navíc selhává i Profesor… TOHLE UŽ NENÍ PŘEPADENÍ. ANI STŘET SE SYSTÉMEM. TOHLE JE VÁLKA! Inu, proč né! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Miluju, když mě hlavní hrdinové serou. 2.) Kradu a chci se zlepšit. 3.) Thx za titule „Mejsy“ a „Yusek“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *

Blíženec (2019)

„JAKO BYCH VIDĚL DUCHA...“ /// Ukecaný až hrůza! Soustředěj se na vyprávění příběhu, kterej je zajímavej, ale kurva – takhle se to už přece nedělá! Vobčas kus akce a pak zase vyprávěj… Nejhorší ale je, když už ani nevyprávěj příběh, ale vyprávěj jen tak vo sobě… Tohle mělo bejt asi původně drama, ale nakonec do toho přidali trochu akce… prostě Ang Lee. Kdyby všechno dělali jak se má, tak je to minimálně o půl hoďky kratší. Navíc to choreo je podivný… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Myslím, že nejlepší akčňárny točí Ang Lee. 2.) Mám ve světě spoustu parchantů (ale ještě o tom nevím). 3.) Thx za titule „blacklanner“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ ne