Keullojet (2020)

„TOHLE JE NÁŠ NOVÝ DOMOV...“ /// Taková ta věta, která přináší jasno do hororový problematiky. Tenhle dům má skříň… Táta a holčička, nový bydlení v osamělým baráku a malá má novýho kámoše. Vymýtání, ve kterým se setkáváme se šťastnou mrtvou (blackmetalovou) mládeží. Příběh o tom, proč nejsou v Koreji zapotřebí dětský domovy… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, jakej je rozdíl mezi americkou a korejskou skříní. 2.) Zmizel mi parchant a mám si prej nastudovat tenhle film. 4.) Thx za titule „teiko“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *

Základna (2019)

„KAŽDÝ, KDO JE NA ZÁKLADNĚ, UMŘE...“ /// Příběh PRT Kamdesh, nejzkurvenějšího místa k bránění na světě. Inu Amíci… hlavně to jejich velení… to je prostě banda kreténů! Nejdřív nám ukážou, kdo že všechno v tý jejich armádě slouží. Je na to dost času. Stejně jako na sledování domorodejch zmrdů. Takový… prostě z toho „jejich“ života. Není vo co stát, ale dobře (jestli vás tyhle věci bavěj) se na to kouká. Zhruba za hoďku začíná válka. Kamera je fakt akční a díky toma válka dobrá. A trvá skoro ¾ hodiny! Všechno je zakončený metály a syndromy. A pak ty rozhovory během závěrečnejch titulků… Prostě tohle nevymyslíš. To se musí stát! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Knihu „The Outpost: An Untold Story of American Valor“, kterou v roce 2012 napsal Jake Trapper, neznám. 2.) Jedu jen kusy podle skutečnosti. 3.) Miluju místa, kde nezabíjí rakovina. 4.) Thx za titule „tdpaslik“ a „jirkazuza“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE **** NAPĚTÍ *

Neznámá bitva (2019)

„JÁ SE NEPTAL KOLIK MÁŠ LIDÍ, ALE JESTLI JSI ROZUMNĚL ROZKAZU...“ /// Hned v úvodu dobrá válečná scéna s dobitím území… Rusové vyprávějí, jak tenkrát bojovali … třeba pod dohledem členů „zvláštního“ oddílu… nebo že sovětskej velitel, byl… prostě věděl, že je jich „mnoga“. Film komunistickejch idejí zbavenej (- navíc se závěrečnou zajímavou pointou) přináší solidní poměr válka – drama. Jasně, dočkáme se i toho „gerojskýho“ patosu, ale kdo to dneska do filmů necpe, že? /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Povídku „Vykoupeno krví“, kterou napsal Vjačeslav Kondratěv, neznám. 2.) Jsem politicky uvědomělej (navíc je nás hodně!). 3.) Thx za titule „bounas“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ **

Dark (2017) (seriál)

„TAM VENKU JSOU VĚCI, KTERÝ NAŠE MYSL NEDOKÁŽE ZPRACOVAT.“… /// Překvapilo mě, jak mě to chytlo! Čekal jsem „dětský“ věci, ale tady jde hlavně o tajemno a kosťáky, který má většina obyvatel městečka s jadernou elektrárnou a záhadnou jeskyní nejen ve svý skříni. Postav je dost, navíc občas sledujeme mladší verzi tý starší (prostě migrace v čase, no…), ale postupně člověk „chápe“. Možná tady je spousta paradoxů, ale příběh má fajn dramatickou atmosféru. Ke konci přibejvá i filozofování… ale to sebou asi cestování časem logicky přináší. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Myslím si, že Einstein a Rosen něco přehlídli. 2.) U nás se všichni choděj ztrácet do jeskyně. 3.) Thx za titule „Mirinkat“ a „Parzival“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ **

Gangs of London (2020) (seriál)

„TOHLE NENÍ OBYČEJNÁ VÁLKA GANGŮ...“ ///  První série výrazně lepší než druhá. Proto jdu s hodnocením o hvězdu níž. Více u jednotlivých sérií...

Relikvie (2020)

„OMLOUVÁM SE. PROMIŇ. PROMIŇ, ŽE JSEM TU NEBYLA ČASTĚJI. PROSÍM, DOVOL, ABYCH TI POMOHLA...“ /// Ztratila se bába. Dcera s dcerou (takže vnučkou) vyrážej na místo činu – osamělou chatu kdesi v prdeli. Záhada! Zvlášť když baba… Tak né že by v tom domě strašilo. To spíš ta paní není úplně v pořádku. Prim hrajou zvuky, hudba… klapání… naštěstí bábě začne slušně mrdat v kouli, takže má bejt o zábavu postaránu. Kazí ji jen dialogy omezený na „Mami? Mami? Mami!“ Nebo „Babi? Babi! Babi?“ (všimněte si prosím, že interpunkční znaménka nejsou na stejných místech!). Nakonec tedy uznávám, že i ten barák je nějakej divnej. Stejně jako film. Technicky fajn, ale příběhově asi pro ty „náročnější“. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Babička nám začíná plesnivět. 2.) Chtěla bych si oloupat matku. 3.) Thx za titule „leniucha“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *

Překladatelé (2019)

„DRAHÝ ERICU, PRVNÍCH DESET STRAN 3. DÍLU DEDALA UŽ TI NEPATŘÍ. DALŠÍ ÚNIK ZASTAVÍ 5 MILIONŮ EUR...“ /// Hodně lidí na jednom místě – dokonce ve sklepě (či co). Přesto dochází k úniku informací a o zápletku je postaráno… Snažej se, aby to vedlo k nějaký paranoi, ale jde o slabej odvárek všelijakejch filmovejch experimentů. Je to spíš taková malá adrenalinová hříčka, která se skládá z více žánrů a nejvíc jí sluší krimi s thrillerovým rozuzlením. Ta zápletka mě celkem baví. Snaží se bejt chytřejší než divák a možná se jí to i daří. Není to žádný veledílo, ale chvilku určitě zabaví… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Su magor do literatury. 2.) Literatura mi zachránila život. 3.) Thx za titule „coollys“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *

Old Guard: Nesmrtelní (2020)

„TAKŽE JSTE TI HODNÍ, NEBO TI ZLÍ?“ … „TO ZÁLEŽÍ NA STOLETÍ. BOJUJEME ZA VLASTNÍ IDEÁLY...“ /// Parta výjimečnejch jedinců, který není lehký chytit. Ani zabít… Celkem dobře se popasovali s vysvětlováním nesmrtelnosti. Prostě nic nevysvětlujou. Ti co znají Connora MacLeoda to nepotřebujou – i když tady je to jinak. Je to spíš ukecaný než aby se člověk bavil akcí, ale celkem se to dá přetrpět. S blížícím finále tomu dochází šťáva a hlavně to nevzbuzuje žádný dojemný emoce. Ani mi nevadí, že si nechávaj prostor pro případný pokračování. Pokuď by to byla akční žánrovka ve stylu „Vyproštěný“, tak proč ne. Je totiž celkem jedno, jestli se ve filmu pohybujou „pravý“ nesmrtelní místo nesmrtelných naoko. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, že nemusí být jenom jeden. 2.) Hledám „sluníčkovej“ film. 3.) Thx za titule „Jan Kucherko“. /// PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ ne

Greyhound (2020)

„KONVOJE VEZOUCÍ VOJÁKY A ZÁSOBY DO VELKÉ BRITÁNIE BYLY PRO SPOJENECKÉ SÍLY ZÁSADNÍ. KONVOJE BYLY NEJVÍCE OHROŽENY PONORKAMI, KDYŽ BYLY MIMO DOSAH LETECKÉ PODPORY UPROSTŘED ATLANTIKU. BYLO TO ÚZEMÍ PŘEZDÍVANÉ JAKO „ČERNÁ DÍRA“....“ /// Mám rád „ponorkový“ filmy. Třeba Ponorka… - to je klasika. A tohle je takovej pohled z druhý strany. Nebo spíš shora... Na filmování v oceánu už se dneska nehraje. I tady to nahrazuje CGI a frajer, kterej cáká Hanksovi vodu do ksichtu. Nevadí to, protože baví děj. Nejde ani tak o příběh, ale o tempo a zábavnost. Při relativně krátký minutáži jdeme za chvilku „do vody“ a hlavně do akce. Kapitán Krause vydává rozkazy, sonar maká na 1000%, digitální vlny bičujou loď, kolem sviští torpéda…Už z toho je jasný, že v hlavní roli je kapitán, na kterým leží osud celýho konvoje. Ovšem lodí ubývá… Dobrý drama plný války a schopností člověka, který se bude dát vidět víckrát. A ten závěrečnej patos promíjím… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Knihu „The Good Shepherd“, kterou v roce 1955 napsal C.S.Forester, neznám. 2.) Zajímaj mě všechny černý díry. 3.) Thx za titule „Karel Himmer“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ ***

Lara (2019)

„…A TEĎ SE CELÁ KLEPEŠ, PROTOŽE SE K TOBĚ VŠICHNI OTOČILI ZÁDY. NEJDŘÍV TVŮJ MUŽ A TEĎ I TVŮJ SYN...“ /// Příběh osamělý starší ženský... A z toho osamění vylejzá hlavní téma - Lařin vztah s okolím, s matkou a hlavně se synem. Takže to sleduju a zjišťuju, že Lara je prostě píča. Německej art, jednoduchá filmařina a příběh pro ženský. Takovej ten film, kterej vypráví o věcech lidských, ale pro mě filmově zbytečných. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Myslím, že matka je kráva. 2.) Jsem nešťastná. 3.) Thx za titule „majo0007“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ ne