Eden (2012)

,,EDEN JE HEBREJSKÉ SLOVO, ZNAMENÁ "ROZKOŠ". MYSLÍŠ, ŽE SE TO K TOBĚ HODÍ? MOŽNÁ SE HODÍŠ TY K TOMU JMÉNU“...... /// Myslím, že i Hyun – Jae je jasný, že vodjezd z rande v kufru auta nevěští světlý zítřky. Obchod s masem (lidským) v americký podobě. Nahlídnutí do organizace a cesta za zkušenostmi – aneb ze šlápoty parťákem. Ani ne tak drsný (záleží na tom, co všechno si dokážete představit), spíš zajímavý, páč je to kurva ze života. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Čumím jen na filmy podle skutečnejch událostí. 2.) Jsem rád, když se ve filmech dbá na hygienu. 3.) Chcu prodávat maso, ale nechcu řešit s koninou. 4.) Thx za titule ,,Kooha“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *

Říše slunce (1987)

,,ČÍNA NENÍ NAŠE VÁLKA“...... /// řekl taťka Brit (jako Anglán vole…) a za chvíli zdrhal tak, že v Číně nechal kluka. Příběh o anglickým smradovi (přiznejme si to - potřeboval dostat nějakou životní lekci, jen to nemusela bejt zrovna válka…) vzbuzuje emoce i válečnou poetiku. Davový scény (Čína vole…), parádní kamera, ale hlavně režie a Ch. Bale, kterej si za čtyřiadvacet let svoji čínskou misi zopakoval. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou napsal dle vlastních zážitků v roce 1984 James Graham Ballard, číst nebudu. 2.) Pamatuju ty časy, kdy z nebe padalo jídlo a bílý světlo na obloze neznamenalo, že Bůh fotografuje. 3.) Thx za titule ,,kl4x0n“ a ,,fridatom“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *

Má největší láska (2011)

,,JENOM DEBIL BY SE O TEBE SNAŽIL TAK DLOUHO JAKO JÁ“...... /// Ko – Teng vypráví: to jsou moji kamarádi, a tohle…. cca hodinka vo životě na střední (trochu uchyláci ne? Fóry se stojícím pérem, honitbou ve třídě atp…) - to by mohlo potěšit všechny kolem puberty. Školní romantika, snaha balit holku na svoji nešikovnost a moudro, že učení bolí…. (no aspoň se neprdí, neháže fekáliema a nekrká…). Pak vejška – přehlídka novejch exotů, vztah na dálku, Vánoce, hraje taková ta romantická hudba, pouštěj se ty balóny (lampiony štěstí ty neromantický hovado!) a pak… a pak je to pořád delší a delší a není to vtipný (ale to vlastně nebylo ani před tím). Ty 3* berte s rezervou. Tenhle příběh totiž není pro mě. Příště sem radši napište, že je to teenegerská slaďárna s ftipem pro huberťáky. A mě pošlete na Tchaj-wanu jinam. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou autobiografickou knihu, kterou napsal slavnej Tchaj-wanskej spisovatel Giddens Ko číst nebudu. 2.) Připadá mi vtipný, když dělám že piju a nepolykám to (hmm a to s tím honěním né?). 3.) Protože vidím smysl v promasturbovaným dnu (celým vole, nevojebávej to!). 4.) Thx za titule ,,_coffee_“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * (ať nežeru!) AKCE ne NAPĚTÍ ne

Klaun k popukání (2012)

,,TENHLE KLAUN NENÍ NA LEGRÁCKY….UŽ NÉ!“...... /// Žil byl jeden klaun. Ftipnej von byl, to jo, takže to mohl bejt dost dobře brácha úchylnýho Santy. K jeho smůle, ale (některý) děti nesdílely jeho smysl pro humor …. KLAUN, KTERÝ NEDOKONČÍ SVOJE VYSTOUPENÍ, NEMŮŽE ODPOČÍVAT V POKOJI! Po pár letech dostává milej Pukavec příležitost dokázat, jestli mu ftip zůstal i po smrti. Barák plnej jeblejch parchantů, co maj (nechtěně) na jeho vystoupení sedadlo v 1. řadě se už nemůže dočkat. … Takovej mix humusu a vražd, co se snaží bejt vtipnej (jé, jako ty!...teda já!). Vobčas se to daří, vobčas míň a kdyby ten film byl jen vo tý ,,praštěný“ půlhoďce, hovno by se stalo. Píčovina pro sběratele hovadin, která může zklamat milovníky napětí. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Protože Alice Cooper. 2.) Protože klauny vidím všude, i když nejsu zhulenej. 3.) Protože na pořádných narozeninách vždycky někdo chcípne! (tý kočky mi bylo fakt líto….(čtyřnohý)) 4.) Thx za titule ,,petrik1“ a ,,rad.mas“. /// PŘÍBĚH ** HUMOR ** AKCE ** NAPĚTÍ *

Pravidla hry (1994)

,,JSI CHYTREJ KLUK. JEDNOU TI TO TADY BUDE PATŘIT“...... /// Michael (pro kamarády Fresh) je poslíček. A má sen. Mít milion dolarů. No jo, sen je jedna věc a realita – černošský ghetto, drogy, hispánští pasáci, děvky a byt plnej bratranců a sestřenic. Dlouho to vypadá na takovej ten příběh, kterej napsal sám život (snad proto to někdo přirovnal k Městu bohů). I s těma šachama – vždyť moudra ,,královský hry“: VYHRAJ NEBO PADNI (či snad že UMĚNÍ PŘEŽÍT SPOČÍVÁ V INTELIGENCI) můžou platit i jinde než v Brooklynu. Škoda, že závěrečná čtvrtina chytá něco jako ,,mafiánskej“ nádech (?), jedni vopičáci vyrdávaj s těma druhejma a ten chytrej (co chytrej…nejchytřejší!) je …. 3a½!, páč z toho udělali pohádku. Každopádně scénaristicky stojí jméno Boaz Yakin za zapamatování. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Baví mě, když ve filmech umíraj děti. 2.) Chtěl bych slyšet pohádku. Třeba tu o dealerovi (drogovým…), jak jde do důchodu. 3.) Thx za titule ,,properbitch“ a ,,fridatom“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *

Pan Klein (1976)

,,TEN PÁN SE TAKY JMENUJE ROBERT KLEIN.“ … ,,VÁŽNĚ? ÚPLNĚ STEJNĚ? TO JE DIVNÉ.“...... /// Leden 1942 (blížil se čas Velodrome) a milovník umění a žen brzy dojede na svoji vášeň….. Detektivka plná pátrání po přízraku a našroubovaná do pro Francouze nepříjemnýho období. Fajn Delon (jako vždycky…), fajn téma, fajn prostor k zamyšlení….., ale to je tak asi všechno. Což mě moc mrzí…, po těch letech se ta ponurost bohužel někam vytratila. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Tak tenhle jsem s Alainem Delonem ještě neviděl. 2.) Hledám námět pro pomstu. 3.) Thx za titule ,,kl4x0n“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *

Hypnotizér (2012)

,,JSI MOJE MASO A KREV, ALE RODINA ZEMŘE“...... /// Knihu znám, ale jak tak koukám…. na hodnocení filmu nebude mít moc velkej vliv (a taky si už hovno pamatuju…). Zdá se mi to, nebo je tu divně vystavěný budování atmosféry(?)….. dyť ten úvod – (skoro)vyvražděná rodinka, prekérky hypnouše Erika…. no nic… Taky si myslím, že ten casting není extra světovej, páč ty postavy moc charisma nepobrali (ty vole, Švédskej Bond…!), navíc jejich jednání vzbuzuje rozporuplný emoce (prostě se chovaj (vobčas…) jako kokoti). V rámci objektivity si dovoluji poznamenat, že finále je místo kurevskýho dramatu taková debilní tragikomedie, za kterou mám chuť fláknout hvězdy 2! Ale to by nebylo spravedlivý, páč ten vnitřek celkem ujde. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou v roce 2009 napsali pod pseudonymem Lars Kepler manželé Ahndorilovci jsem nečetl (nebo četl, ale hovno si pamatuju…). 2.) Miluju filmy, ve kterejch mě lidi serou. 3.) Thx za titule ,,Vladex“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *

Uvězněni v čase (2007)

,,CESTOVAL JSI ČASEM A DOMŮ SE VRÁTIT NEMŮŽEŠ, PROTOŽE TAM UŽ JSEŠ….“ /// Takže uvězněnej v čase…hmm jen aby to…ty vole, vono to FUNGUJE! Z ničeho (jako fakt z hovna!) vybudovaná parádní atmosféra. Jasan, zápletka je triviální, navíc ji všichni pomáhaj maličkejma (debilníma) berličkami, ale stejně nikdo nemůže říct, že v jednoduchosti není krása. Bez speciálních efektů, s pár lidma a zápletkou, která mě, na rozdíl od Héctora dává smysl (to byl asi účel ne? Ajnštajne…). Řek bych, že druhý zhlídnutí už takovej vodvaz nebude, ale pro jednou ….byť bez hlubších myšlenek…. 3a ½*, ale páč to byla větší zábava než ti černí Němci/// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Začal jsem se doma hromadit. 2.) Rád koukám na ,,malý“ filmy. 3.) Thx za titule ,,sonnyboy“ a ,,onoff“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ **

Transfer (2010)

,,PŘEDSTAVTE SI, ŽE NA KONCI VAŠEHO ŽIVOTA, MŮŽETE ZAČÍT ZNOVU. V MLADÉM, KRÁSNÉM A ZDRAVÉM TĚLE….“ /// Díky vědeckotechnický revoluci – přes noc z chcípajícího důchodce africkým hřebcem a atraktivní černoškou. Myšlenkový sci-fi, který upozorňuje na to, že elixír mládí jen tak nějakej přístroj nenahradí…. Vono totiž nejde jen o dráždění důchodců nesplnitelnejma obrázkama. Má to myšlenku, - dobrou myšlenku, ale ta vata kolem jen zbytečně nafukuje stopáž. Je to takový – nepřekvapivý, neposadí to ,,na prdel“, a ani s tím závěrem se extra neztotožňuju… Možná za 40 let… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Soused Pepa přes noc zčernal (ne, nemyslím tím požárem!). 2.) Jsem ochotnej vyměnit 24 hodin života v Africe za 4 v Německu. 3.) Thx za titule ,,kemofox“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *

American Mary (2012)

,,BĚHEM CEST JSEM POTKALA TAKOVOU DÍVKU JAKO JÁ. ALE TA NEDOKÁZALA NAJÍT NIKOHO, KDO BY JÍ DOKONČIL. CHCI SI VÁS NAJMOUT….“ /// Mary je ve stavu čekání na zázrak. Zbejvá ji už tak akorát provozovat studentskej servis. Ale jelikož je to holka šikovná, dostává šanci uplatnit to, co se ve škole učí… Holky Soskovic natočily překvapivou pohodovku! Mary je nejen celkem sexy, ale ta její práce má i něco do sebe, příběh neprudí a vodsejpá. Něco uříznout, tady zašít…, umělkyně, která když rozbalí to svoje nádobíčko, umí bejt zároveň děsivá i krásně úchylná. Film není ani tak napínavej, jako zajímavej. Ty 4* flákám za zvláštnost a taky proto, že to klidně dám znova. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem členem společnosti pro úpravu těl. 2.) Baví mě, když se na kozy a na ,,pussy“ kreslí fixou (Nebo když se řez vede tudy). 3.) Vedu si seznam nejzajímavějších zákroků (co třeba ten humus s jazykem?). 4.) Nejsou mi trapný tyhle trapný fóry. 5.) Thx za titule ,,kelb“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *