Šťastlivci (2008)

,,JSME ŠŤASTLIVCI, ŽE JSME TO PŘETRPĚLI“...... /// Vona by vobčas mohla zavřít hubu (ukecaná…), latinoameričan, co to koupil do péra a Tim Robbins… ten to taky nemá lehký. A tak si to šukaj přes Státy, vobčas udělaj to co udělat musej (páč přátelství léčí), zastavěj se tam a tady … tak jak to prostě u road movie bejvá, řešej různý člověčí věci a já bych řek – celkem nuda. Všechna ta snaha, jak se vo sebe snažej starat – to by si jeden hubu rozerval. Asi nejsu klikař (nebo se na tyhle filmy vyser!). Vo to víc si cením Emilia Esteveze, kterej mě svojí Poutí dostal. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, jak je Amerika hrdá na svý vojáky. 2.) Umím hovno, ale vyznám se v životě (takže voják….). 3.) Thx za titule ,,pedroo“ a ,,fridatom“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne

Hit & Miss (2012) (seriál)

,,TY MÁŠ PTÁKA?“...... /// Myslel jsem, že všechno podstatný bylo řečený v úvodu (střelba a sprcha), a vod tý chvíle si to už budu jen užívat. HOVNO! Nesympatický prostředí, nesympatičtí parchanti (děti vole), ale i Mia. Ten (anglickej) vidlákov je kapitola sama pro sebe. Jeden nadsamec, kterej píchá snad i ryby (v rybníku) a kterej by se parádně vyjímal i v takový prdeli, jako byl Yorkshire Mortlake. Ale všemu vévodí podivínskej babochlap, neschopnej rodinnýho života, jenž ,,zdědil“ 4 parchanty. Sirotci jsou to na zabití, a není to ani vtipný, ani drama (na který si to hraje), ani tomu nevévodí drsňácká akce. Společný maj jedno - všichni mě víc serou než bavěj. Jedině snad kdyby Mia všechny ty parchanty a vesničany …. (jako krouhla). To by mohla bejt prdel. Ale takhle …. taková Vágnerová byla proti babochapovi drsňačka jak kráva. Všechno to líčení, mateřský komplexy, taky strejda Liam (pičo, tys v tom obludáriu chyběl!!!!!) mně (i tobě!) chce naznačit, že tady jde vo víc: vo vnitřní pohnutky, těžkej souboj mezi hormonama a mozkem (city) a vyjasnění si, jestli jsem Ryan nebo Mia. Tohle je většinu času zralý na rychloposuv (to mělo mít 20 minut!). Fascinovaní seriálem tak určitě budou transky co chtěj otěhotnět, 16tky čekající parchanta s 50tiletým vidlákem, a všichni co si myslej, že chlap řízlej ženskou je tou nejlepší volbou. Soráč, tohle jde mimo mě! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Žiju v takový prdeli, že i transka je dobrá… 2.) Za dveřma stojí blondcka a mele něco vo tom, že je můj fotr. 3.) ,,Fr“ je debil. 4.) Thx za titule ,,-OverLord-“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ne

Pí a jeho život (2012)

3D (tv) ,,TYGR NENÍ TVŮJ KAMARÁD. KDYŽ SE MU PODÍVÁŠ DO OČÍ, VIDÍŠ JEN ODRAZ SVÝCH VLASTNÍCH POCITŮ. NIC VÍC“….. /// Piscine Molitor Patél je Ind s tou nejzajímavější historkou (nebo je to Jamal Malik?). A taky Richard Parker by mohl vyprávět. O Bohu, o náboženství vůbec, páč víra je dům o mnoha místnostech. A jestli někdo může říct, že s ním měl (má) ON nějaký záměr, tak je to… (P.S: Krásný 4*. Pátou bych klidně flákl za 3D, páč tam kde je voda, tam má fakt smysl. Rybičky…kočička…a fantasie na trojrozměrný blbnutí….). /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou v roce 2001 napsal Yann Martel, číst nebudu. 2.) Baví mě, když Hollywood točí Bollywood (dyť říkám, Jamal Malik!). 3.) Chcu uvěřit! 4.) Thx za titule ,,fridatom“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ *

30 minut po půlnoci (2012)

,,JSEM SI PRAKTICKY JISTÝ, ŽE SE TAM NACHÁZÍ DŮLEŽITÝ CÍL, ALE NEJSEM SI JISTÝ, ŽE JE TO…..“ /// Na začátku bylo 11. září (jestli nevíš, klikni jinam…). Na konci 2. květen 2011 (jestli víš nebo chceš vědět víc, zůstaň…). Pátračka po jménech, sázka na nelidský získávání informací (dělám si prdel, takovej je život… jen se mně zdá, že na to, jakej má prostor, tomu na rozdíl od S. L. Jacksona něco chybí…). Ale nějak to skládání indicií, míst pobytu, shánění důkazů pro prezidenta atd, atd, prostě začít muselo. Možná, že je to spíš kousek pro fandy politickejch filmů. Všechny ty postupy CIA, ,,čmouďáčtí“ hrdinové a zrádci, posedlost jménem Abu Ahmed Alkuedi Saddam Tekur, je spíš špionážním drámem, než akčníma orgiema. Taková PARÁDNÍ filmová výpověď, vedoucí k jednomu zabití (no, dvěma, třema ….) plná dialogů, ale která v závěrečný půlhodince dokáže strhnout i akcičkou. Uvěřitelnou a prej (?) téměř autentickou. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chcu naštudovat nějaký muslimský triky. 2.) Chcu si připomenout pár výbuchů. Teroristickejch. 3.) Thx za titule ,,ACIN“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ *

Insensibles (2012)

,,CHTĚL JSI POZNAT PRAVDU“...... /// O zajímavejch věcech v pomalým tempu. Doktor pátrající v minulosti, příběh plnej šílenství, smrti a bolesti…. postupně mě tohle vyprávění proti proudu času baví. A vlastně mě to baví celkem dost! Thrillerový a dramatický zážitky, dávkovaný postupně… tahle story není žádná rychlokvaška. Pomalu přidává na rozluštění tajenky a nakonec spravedlivej plamen pohltí…. (Tohle mně vážně takhle v sobotu v noci sedlo!) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Nehty si doma vodlupujem jen tak pro zábavu. 2.) Hledám v sebepoškozování většího frajera, než su já! 3.) Thx za titule ,,Ricci“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ **

Jackpot (2011)

,,NÁHODY SE DĚJOU. MY JSME UHODLI 12 ZÁPASŮ. TEN TÝM, KTEREJ NA KONCI SKÓROVAL, TO BYLA NÁHODA. ŽIVOT JE NÁHODA.“...... /// Místy dost bláznivý (asi jako chlápek s kérkou ,,VOLVO“ na pupku), někdy jen takový …. jako že se snaží bejt ftipný. Na druhou stranu – já su přesně ten typ (uchyláka?), kterýho pobaví masakr v sexshopu. A je mi jasný (zase jo?), že vod týpků, kteří nechtěj 1.739.361 korun dělit 4 (navíc by to někteří stejně nedokázali…), mně musí stačit příběh, ….co příběh…. černá jednohubka, plná nešťastnejch náhod. Chlapci to vobčas dokážou solidně rozjet, taky ten norskej humor mi sedí. Ale síly bych nepřeceňoval…. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou povídku, kterou napsal Jo Nesbø, jsem nečetl. 2.) Potřebuju se zbavit těla (2, 3…). 3.) Soundtrack? Zkusit se má všechno. 4.) Thx za titule ,,a.lala“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ** NAPĚTÍ ne

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

3D verze /// ,,ZŮSTALI JSME SAMI DVA A PO UVĚZNĚNÍ V TOM DOMĚ JSME SI ODNESLI DVĚ PONAUČENÍ: VYHNI SE DOMŮM Z PERNÍKU A KDYŽ CHCEŠ ZABÍT ČARODĚJNICI, SPAL JI NA POPEL“...... /// Honza závislej na perníku a Mařka rozdávající rány čelem jsou vskutku povedená dvojka. Teda jestli vás bavěj takový ty věci s krví vystříkanejma místnostma, fucking hlášky, rozjebaný orgány a akční ,,B“ jízda. Dokonce bych vyzdvihnul i vcelku sympatický 3D. Víc nechtějte (a předpokládám, že ani nečekáte). Bohužel (fakt nechcu vypadat jako prudič), ale takovej stejně laděnej RE: Retribution, byl vo kus…. zajímavější (jako myšlenkově?.... čuráku….). /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Seru na klasiku. 2.) Potřebuju návod, jak zatočit s tou sviní z druhýho patra. 3.) Thx za titule ,,František Fuka“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE **** NAPĚTÍ *

Aberdeen (2000)

,,TO JE DOBŘE, ŽE JSTE SPOLU“...... /// Zjistit v jeden okamžik, že to budižkničemu co ji zplodilo je furt k budižkničemu, a že matka to má ,,za pár“, páč má rakovinu, by vodrovnalo silnější osobnost než je Kaisa. Vztahová ,,rodinná“ road – movie, ve který jde o to, aby tenhle zvláštní pár zjistil, jestli maj něco společnýho. Celkem mě sere čučet na toho Skarsgårdova dokonalýho alkoholika (stejně jako jsem nesnášel Washingtona), a taky moc nejsu na ty vztahy (filmový vole…). Ale ti vostatní, kteří navíc ujížděj na dojácích…. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Miluju filmy vo alkáčích. 2.) Miluju filmy vo alkáčích, ale jedině, když v nich někdo umře. 3.) Miluju filmy vo alkáčích, ve kterých ani nikdo nemusí umřít, hlavně když se cestuje. 4.) Thx za titule ,,toma.baza“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *

Na divoké vlně (2012)

,,NA JAYE!“….. /// Surfing jako útěk před složitostí života a porážka ,,OBRA“, jen jako zástěrka vlastních bolístek, kterejm se nedá uplavat. Vodpočinková, relaxační (zvuky moře, soundtrack) podívaná – teda když se máchaj, plná (bohužel) klišoidních mouder, který doprovázej tuhle honbu za vlnou. Nečekejte idejemi prošpikovaný duševní pilíře. Spíš nutný (?) zlo. Dohromady to tvoří takovej srdceryvnej cajdák, na jehož konci buď zařvete ,,HEJ“, nebo pustíte slzu. Možná, že 3* jsou spravedlivější, ale za ten Moriarityho pohled na život…. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jay Moriarity. 2.) Po Surfařce jsem dostal chuť na surfaře. 3.) Thx za titule ,,ADRIcK“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ *

Hamilton: Pokud jde o vaši dceru (2012)

,,NÁZOR SÄPO-MANAGERA EWA TANGUY ZVEDL SILNÉ REAKCE ZE ZAHRANIČÍ. BLÍZKÝ VÝCHOD TO CHÁPE JAKO ÚTOK.....“ /// To si takhle emancipovaná paní pustí hubu plnou svobody slova a demokracie na špacír. Pak (překvapivě?) zjišťuje, že se před ní islamisti neposaděj na prdel. Ještě horší je zjištění, že na prdeli sedí dcerka, ale ne doma, nýbrž je ,,zachráněna před nevěřící matkou“. A věřte, že neprozradím nic z ,,Akt X“, když napíšu, že šíleně sebevražednou misi za její záchranou může zvládnout jedině…. (Bond?... ten taky, ale….). Po ,,jinačí“ jedničce je tu zručně natočený Béčko. Bez hlubších myšlenek, bez nečekanejch zvratů (jak nečekanejch, třeba někoho překvapí, že ti zlí….), na který se fajn dívá, ale…. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Páč souhlasím, že demokracie nemá místo v srdci věřících. 2.) Thx za titule ,,raxor“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ *