TPB AFK - Příběh the pirate bay (2013)

,,FILM SLEDUJE OSUDY ZAKLADATELŮ THE PIRATE BAY GOTTFRIDA S. WARGA, FREDRIKA NEIJE A PETERA SUNDEHO“...... /// Proces začíná zítra…. Lidí, který by neslyšeli o TPB asi moc nebude. Rád bych se seznámil se zakladateli největší ,,kontaktovací“ služby (s menším choulostivým důsledkem), mrknul do ,,hlav“ těch chytrejch hlav a na ,,vnitřnosti“ Pirátů. O ideálech si iluze nedělám, ale řekl bych, žo vo to tady ani tak nejde. Proti dokumentu se vlastně nedá říct ani ,,ň“. Jde jen vo to, co vlastně očekáváte …. na mě bylo těch pár zajímavostí, malinkej pohled do soukromý a rekapitulace soudního procesu málo. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) S lidmi se v IRL módu moc nepotkávám (my říkáme AFK!). 2.) Megabit vs. Megabyte: tenhle problém už mám vyřešenej. 3.) Thx za titule ,,trinitrofenol“. /// PŘÍBĚH ****

Pátrání po Sugar Manovi (2012)

,,TENHLE CHLAP SI ZASLOUŽÍ UZNÁNÍ A NIKDO V AMERICE O NĚM ANI NESLYŠEL. NIKDO... NIKDO SI HO NECHTĚL ANI POSLECHNOUT. JAK SE TO MOHLO STÁT? JAK? U CHLAPA, KTEREJ PÍŠE TAKHLE“...... /// Rozjezd není nijak závratnej. Takový ty klasický plky manažera, producentů, jak tenkrát…a jak byl výjimečnej, jak se poznali, a jakou spáchal krásnou bizarní sebevraždu. Naštěstí v JAR, kde byl tenhle BÁSNÍK Z ULICE symbolem boje proti Apartheidu … aha, takže politika, do který tenhle hipík s kytarou zapadá. Všechno se zlomí detektivní pátračkou, kdy se z hudebního dokumentu se stává…kriminálka (?), se sledem událostí, který se běžně nestávaj. Snad jen v pohádce, kterou chceme prožít všichni (drž hubu, ty taky!). Plno optimismu (no jo, med kolem vočí, proto tolik chvály) a příběh, kterej se už nikdy (nikdy neříkej nikdy…) nestane. A ke svýmu překvapení – dávám 4*! Ne kvůli 60tejm létům, ty jdou hudebně mimo mě, ale asi proto, že se nebojím přiznat, že sním o svý vyšší formě a o tom, že jednoho dne mě budou lidi poznávat, uvidí můj talent a všechno se najednou stane pro svět …. aha, no to já jen tak…. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Suger Mana nehledám, znám ho. 2.) To album fakt žije?. 3.) Chcu stylově ukončit kariéru (zedníka? Klidně, chlapi na stavbě budou čumět!). 4.) Thx za titule ,,Jona F.“ alias (?) ,,homoalians“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *

Zloději (2012)

,,NAŠÍM CÍLEM JE DIAMANT SLZA SLUNCE …. SOUČASNÁ ODHADOVANÁ HODNOTA 30 MILIONŮ DOLARŮ, UKRADENA BĚHEM VÝSTAVY V TOKIU. PŘEDPOKLÁDÁ SE, ŽE JE V HONGKONGU.“...... /// Vodlehčená korejská zlodějina, ve který není hlavním úkolem ,,trefit jackpot“. Nebo vlastně je, ale tak nějak jinak… Kurva, to je lidí (chvilku se zdá, že tady hraje půlka Asie…). Formování partičky specialistů na zázraky, ale Danny a jeho tlupa už jsou vohraný, takže tady to vylepšujou řešením vnitřního ,,etickýho“ problému. Víc bych neprozrazoval, páč tak aspoň rychlejc uteče čas, než se film překlopí do lehce nadprůměrný poslední třetiny. I když zase (jako vždycky) záleží, nakolik jste ochotní uvěřit. Film plnej zlodějů (ne parťáků), který dělaj to, co uměj nejlíp. Klasicky bezproblémová filmařina s dobrejma CGI a příběh, ve kterým není o překvapení nouze. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chystám se ukrást Wei Hongovi kámen (nůžky a papír už mám). 2.) Su spíš na ty vodlechčený blbiny, než na artovej biják. 3.) Thx za titule ,,mindhunter29“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE ** NAPĚTÍ *

Lore (2012)

,,TOHLE NENÍ VÁŠ DOMOV, NIKDO VÁS TU NECHCE!“...... /// Šťastný nacistický zítřky jsou v řiti, Áda to zabalil a Lore, její máti a 4 sourozenci to s fotřínkovou minulostí nebudou mít lehký. Netrvá dlouho a je na Hannelore, aby ukázala, co ji v Hitlejugend naučili (žádná vyvražďovačka… starat se o rodinu a přežít). Zajímavý, někdy i syrový nahlídnutí do Německa těch let, který občas utápí pomalý tempo. Postupně dramatickejch situací a okamžiků přibejvá, ale furt je to (podle mě… a s trochou nadsázky…) taková poválečná road movie, ve který si to skupinka dětí štráduje pár dní po válce napříč zónami rozděleným Německem. Místo věcí, který známe z dneška, potkávaj smrt, vojáky, obrázky židů a maj hlad. Taková solidní festivalová podívaná…. - ne tak dramatický (a už vůbec ne drastický) jako třeba polská Růža, nebo snad zážitky ženskejch v Berlíně. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Knihu ,,Dark Room“, kterou napsal Rachel Seiffert, číst nebudu. 2.) Chcu se projít poválečným Německem. 3.) Thx za titule ,,philop25“ a ,,jvps“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *

Tower Block (2012)

,,TOHLE NENÍ JENOM NÁHODNÝ ÚTOK. JE TO PLÁNOVANÉ. TYHLE OBRÁZKY. TŘI MOUDRÉ OPICE. SNAŽÍ SE NÁM NĚCO ŘÍCT NEBO NÁM DÁT LEKCI.“ … ,,CO TO POTOM ZNAMENÁ?“ … ,,NEVIDÍM ZLO. NESLYŠÍM ZLO. NEMLUVÍM ZLO.“...... /// Další vypíčenej panelák? Co proti nim ti Angláni furt maj? No jo, dyž voni tam bydlej samý kokoti. Třeba v tomhle žije skupinka nesympatickejch spoluobčanů, a právem se vocitá pod tlakem. Budiž jim připsáno k dobru, že nechtěj brzdit děj, a sami vystrkujou palice. Pravda, vobčas si zahrajou na ,,dojemnou“ strunu, naštěstí má největší sráč smysl pro humor (předpokládám aspoň, jako že to má bejt vtipný…), čímž aspoň trochu dorovná ,,nejmoudřejší“ slečnu (ze který se jednoho dne určitě stane John Connor… nebo aspoň Mia). Píčovina vo dementech, který se vydal zlikvidovat jinej dement, a ve který by měli chcípnout všichni. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Hraju Battlefield (a preferuju trojku. Díl třetí vole…). 2.) Miluju akce, kterým velí blondýna (…jo ták. Tyhle já taky, ale tady de vo něco jinýho…). 3.) Thx za titule ,,verus.1993“. /// PŘÍBĚH ** HUMOR * AKCE ** NAPĚTÍ *

Samurai (1954)

,,ZKUS POUŽÍT SÍLU PRO DRUHÉ, NEJEN PRO SEBE! DOKÁŽEŠ PAK POHNOUT LIDMI I BOHY, BA CELÝM SVĚTEM. OD NAROZENÍ DISPONUJEŠ VELKOU SILOU, ALE JSI NEVZDĚLANÝ“...... /// Historickej příběh, kterej je možná svojí skladbou podbízivější ,,obyčejnýmu“ divákovi, takže se neutápí se ve zbytečnej kecech vo ničem, řešením píčovin a milionem postav. Solidní rozjezd pro ,,dramatičtější“ dvojku a dobrodružnější trojku. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Žádnou z knih o skutečném Miyamoto Musashimovi, které napsal Eiji Yoshikawa jsem nečetl. 2.) Kurosawovi filmy se mi zdaj zbytečně ukecaný. 3.) Thx za titule ,,Martin Tirala“ a ,,fridatom“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ *

Samurai 2 (1955)

,,SOUBOJ JSTE VYHRÁL. ALE CESTĚ MEČE JSTE PODLEHL“..... /// Takezovi nechybí sebevědomí a síla, ovšem jeho mysl stále nedosáhla klidu. ,,CESTA MEČE“ je cestou k lidskosti. Celkem dost se bojuje, ale nečekejte krvavý, ale ani vytříbený šermířský souboje. Stejnej prostor jako samurajskej ,,duševní vývoj“ dostává romanticko – dramatická rovina, páč se ženskejma to má chudák furt těžký. (Nebo voni s ním?) Chápu hlasy negativní (slabý choreo, zdržující romantika, zastaralost – doporučuji HD verzi…), já se však přikloním na tu pozitivní stranu, a to přesto, že životopisy moc nemusím. Škoda jen, že tolik prostoru na úkor ,,samurajství“ dostávaj ty ,,baby“. Po seznamovací jedničce, jde o part dramatičtější, byť naplno nevyužívající Mifuneho charisma. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Žádnou z knih o skutečném Miyamoto Musashimovi, které napsal Eiji Yoshikawa jsem nečetl. 2.) Když se řekne ,,Sasaki Kojiro“, vidím Nodači. 3.) Zjistím, jak se šavluje v rejžovým poli. 4.) Thx za titule ,,Martin Tirala“ a ,,fridatom“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ *

Samurai 3 (1956)

,,SÍLA NESTAČÍ K TOMU, ABY SE MUŽ STAL OPRAVDOVÝM SAMURAJEM. KROMĚ SÍLY MUSÍ MÍT TAKÉ ČISTÉ SRDCE“..... /// Třetí díl bych řek, že je nejvýpravnější. Hudba jako ze Sedmi statečnejch (vím vole, jako pro srovnání… když napíšu ,,jako z Pyšný princezny“, tak to nikdo nepochopí….) a příběh je dostatečně ,,přijatelnej“ i pro západní civilizaci. Neopětovaná láska má pokračování (ty ženský, čert aby se v nich vyznal, natož samuraj…) a zase mě (lehce) štve, ta romanticko-dramatická část. Tož taková byla (zřejmě) doba (filmová). Ale to finále…. kurva dobrý! Plný Mifuneho charisma, se soubojem důstojným k ukončení CESTY SAMURAJE. Trilogie, ze který s postupem času vylejzá pár chybiček. Nicméně já, osoba dávající přednost normálním filmům před těma artovejma…. prostě líbilo se mi to! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Žádnou z knih o skutečném Miyamoto Musashimovi, které napsal Eiji Yoshikawa jsem nečetl. 2.) Zjistím, co se stalo 13.dubna 1612. 3.) Thx za titule ,,Martin Tirala“ a ,,fridatom“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR * AKCE ** NAPĚTÍ **

Secret State (2012) (seriál)

,,DOSTANEŠ SE NA VRCHOL A PAK ZJISTÍŠ, ŽE JE TO VLASTNĚ JENOM POLOVINA“...... /// Zničující exploze v továrně firmy Petrofex a smrt premiéra při letecký nehodě. Příběh se okamžitě rozjíždí (žádný zbytečný plky) a premiérem se stává Tom Dawkins, válečnej veterán a politik, kterej má (ještě) víru. Seriál je plnej chobotnic vztahů mezi politikou a soukromým sektorem a ,,těma dalšíma“, co jsou ve hře o moc. Politikaření, kde je třeba si tvrdě krejt záda se postupně mění v drama o pátrání po vrahovi, roli Iránu a Petrofexu v celý kauze a těch všech informací je opravdu hodně. Navíc nahuštěnejch do 4 epizod…. což je dobře. Nebo špatně? Politicky zajímavej seriál, ale mám obavy, že osoba čekající ,,jen“ nějaký spiknutí bude zklamaná. Já třeba čekal hlubší nakouknutí do zákulisí nejvyšší politiky, a ne jen, že premiér ,,tvrdej chleba má“. Jo, jako dobrý. Fajn tempo i příběh. Ale něco, vo čem bych pak mohl říct: ,,jo to jsem viděl v tomhle seriálu“ mi tady chybí. 3 a ½ . Zaslouženejch! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Koukám jen na filmy, kde premiér zbavuje svět zla. 2.) Ještě furt věřím, že demokracie má větší sílu než petrodolary. 3.) Thx za titule ,,long2375“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *

Legendární parta (2012)

,,JAKÝ TO ROZKOŠNÝ SEN! TAK ROZTOMILÉ...TAK PLNÉ NADĚJE A ZÁZRAKŮ. PROČ, TADY JEN JEDINA VĚC CHYBÍ? DOTEK STRACHU. TEN NIKDY NEZESTÁRNE. POCIŤ STRACH…….“ /// Superhrdinská story! Dospěláci maj Avangers a děti ….Velikonočního zajíce, Vílu Zuběnku, Santu …. Strach a smůla se jim lepí na paty, ale děti nebojte se! Víra (v dobro) strach překoná! Příběh, proti kterýmu jediný dítě nemůže říct ani ,,ň“. a Dospělákům by se zase mohlo líbit zpracování. Děti daj určitě 4* a vy velicí bubáci….hoňte si ego jinde než na animácích! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, kdo je Jack Frost. 2.) Cože? Sandman? Tak toho taky neznám…. 3.) Santa Claus? Počkej… a jó, už vím….(chodí k sousedům a nosí děti místo kapra…). 4.) Thx za titule: ,,to jméno mám strach napsat“! /// PŘÍBĚH **** HUMOR ** AKCE ** NAPĚTÍ *