Zločin je extrémní sport (2002)

Prostoduchá akční zábava plná honění (brusle, auta) a zajímavý muziky. Pro někoho pokleslá filmová zábava, pro mě ,,jen" filmová zábava. Pár desítek kaskadérů se vyřádilo, vlk se nažral a koza zůstala celá. Ta akční koza samozřejmě.

Osudový dotek (2004)

,,Kdosi řekl, že něco tak nepatrného jako mávnutí křídel může vyvolat tajfun, který zasáhne celý svět"…. (teorie chaosu).....“ /// ,,Cos dělal s tím nožem?“ ,,Nepamatuji se!“ - Jestli máte v průběhu filmu pocit, že ničemu nerozumíte, tak je to dobře. Aspoň si vychutnáte rozuzlení (já neměl vůbec ponětí o čem to je!!!). Všechno bych shrnul do ,,uživatelský“ klasiky - super scénář, super kamera. Dobrej sci-fi thriller, kterej se dá (nebo musí?) vidět víckrát! A já mažu schovat fotoalba.

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

když se stroj naučil vážit života, třeba se to naučíme i my! nemá myslím smysl se zde rozepisovat o příběhu. T- 1000 je dokonalost sama. já se chci zmínit o speciální edici na dvd, která mi dala možnost zhlédnout film v prodloužené verzi a zabývá se ,,polidštěním" arnolda - stroje. hlavně ale obsahuje perfektně udělanej zvuk v DTS. NO PROBLEMO!

Terminátor (1984)

čekal jsem dlouho, než jsem si opět mohl vychutnat tento pro mě kultovní sci-fi snímek. před dvaceti lety mi akční scény z budoucnosti nepřišli k smíchu a také L. Hamilton to slušelo. ovšem díky S.E. na dvd mohu stále zažívat nové věci. protože vážení, ten zvuk tomu tenkrát chyběl!

Ong-bak (2003)

kdysi tenkrát jsem viděl KRVAVÝ SPORT. myslel jsem si, že to je ten film, který mě přinutí sedět s otevřenou pusou při pohledu na souboje na život a na smrt. pokuď TONY JAA umí vše co nám předvádí (neměli by být použity počítačové triky), tak smekám před jeho - thai- výkonem. tolik sportovní dovednosti uložené v jednom muži, může při častém opakování záběrů (zpomalených) zapůsobit jako umění! ale bohužel ani artistické dovednosti hlavního hrdiny, nedokáží potlačit zklamání z dialogů. proč nemůžou mlčet! a natočit dokument o tomto odvětví boxu. to by jsme teprve čuměli. VŠICHNI !!!!!!!!

Hitch: Lék pro moderního muže (2005)

Každej chlap může zamotat ženský hlavu, JEN O TOM NEVÍ! A klidně může Tvůj přítel vlastnit třeba Švédsko, když se na scéně objeví HITCH, není co řešit... W.Smith v komediální roli svůdce znamená spokojenost u manželky - a nebudu to zbytečně vokecávat - i u mě. Komedie je, když se směju. A to proběhlo. Několikrát. To by snad mohlo na normální americkej film stačit. I díky Smithovi jdu asi vejš. Kdyby to tak fungovalo vždycky.... to by jsme si klidně mohli spolu žít šťastně až do smrti!

V dobré společnosti (2004)

jsem velice překvapen. nevím, jestli jsem pouze zvolil vhodný ,,timeing", nebo se v komediálním žánru začíná něco dít. i když se film dotýká neveselých věcí, dokáže zaujmout obyčejnými starostmi a radostmi, které se můžou přihodit i vám. a minout by vás nemuseli ani některé myšlenky. bohužel se zde nachází takové malé hluché místečko. ale když mě začal snímek trochu (opakuji: trochu) nudit, přišlo finále, které opět hladilo duši mou (nejen filmovou). zajímalo by mě, zda se po zhlédnutí zamyslíte, jestli děláte to v co věříte. já někdy nevím.

Kostka 0 (2004)

tak a o kostce známe skoro vše. kromě toho kdo jsou ,,ONI" a proč?. teď již víme, že jsou tu i zaměstnanci, kteří musejí za každé situace zachovat klid. no a dozvíme se (na konci), kde je owen. jednička se mi líbila. nula není ve způsobech smrti tak překvapivá, což je škoda, protože o zvláštní a zajímavou smrt tu má jít především. mělo to asi dohnat rozvinutí příběhu do reality. sice to není nuda, ale nevím, radši to zkusíme jinudy!

Kruh (2002)

jsou věci, které můžete prožít pouze ve filmu. a to je dobře. moc dobře. nebo vlastníte strašidelnou fotografii? máte u domu strašidelný strom? nevím co je strašidelnější, jestli děj, nebo příběh uvnitř. ale zato vím, jak dlouho můžu přežít, když uvidím KRUH. jsou věci, které doufám zažiju pouze ve filmu. a to je dobře. moc dobře. ale proč zase ten telefon...

Cesta kolem světa za 80 dní (2004)

nerad hodnotím filmy pro děti. myslím si, že toto je film hlavně pro děti. aspoň můj 11-ti letý syn se velmi dobře bavil. příběh P.Fogga a jeho putování, znají asi všichni. je jen rozdíl, jak příjmeme nabídnuté dobrodružství. pokuď se chcete bavit nesportovním chování lorda kelvina, ale hlavně tím, jak W.F. během cesty získá přátele, najde lásku a nosí ženské šaty a to vše za pečlivého dohledu věrného sluhy passeparta a jeho příbuzných jste na správném snímku. pak vám svalnatý princ Hapi bude připadat jako třešnička na dortu a akční scény J.CH. na vás sice budou působit dětsky, ale což, vždyť každej je tak starej jak se cítí... .