Poslední souboj (2021)

Jak je již poslední roky zvykem, můj pohled na film je diametrálně odlišný od místní většiny. Ne že by to bylo pro mě něco nového. Když jsem chodil na střední školu, moji spolužáci poslouchali Michala Davida a já pokoutně sháněl desky King Crimson a The Residents. Co k samotnému Last duel. Příběh jako takový nebyl bez zajímavosti, jeho věrohodnost vzhledem k historické době, do níž je zasazen, mi nepřijde moc reálná - že by se král Francie zabýval nějakým případem znásilnění ženy rytíře, kterého sotva do rytířského stavu pasovali... No ale dejme tomu, historické reálie příběhu jsem nestudoval. Jenže já jsem od Scotta čekal nějaké další Kingdom of Heaven, a v tom případě jsem si pěkně naběhl. Když jsem pochopil, že stejnou rozprávku budu toho večera muset shlédnout vlastně 3x, tak mi docvaklo, že se velký zážitek rozhodně konat nebude a taky se nekonal. Byla to úmorná nuda a čekání na konec. Jít na to do kina, budu neskutečně nasranej za vyhozený peníze, protože tohle byl skutečně zajíc v pytli. Nedovedu si představit situaci, že bych si tuhle slátaninu pustil ještě jednou. Dávám 2*, ale vlastně ani nevím za co. Snad jen za značku Riddley Scott a jeho předchozí zásluhy.

Ministerstvo času (2015) (seriál)

Již po několika epizodách se hlavní protagonisté tohoto seriálu stali takřka členy naší rodiny a každý večer si rádi najdeme 70 minut, abychom je uvítali v naší domácnosti. Seriál je absolutně pohodový.

Solncepjok (2021)

Nemyslím si, že ruská propaganda je lepší, než ta probruselská. Pravda, ta skutečná, bude někde uprostřed. A jestli EU a NATO vůči tomuto mlčí a za viníka označuje pouze doněcké separatisty, kteří dle mého názoru mají stejné právo na sebeurčení jako kosovští Albánci, tak mi jsou tzv. demokratické hodnoty stejně blízké a milé, jako drát v prdeli.

Příběh služebnice (2017) (seriál)

Ne. Ne a ne. Přetrpěl jsem čtyři série a upřímně - kdyby to sestříhali do jedné, tak by to bylo dost dobré. Jenže ono se to táhne ještě pomaleji než sliz.

Politicky nekorektní zprávy (2019) (pořad)

Frantu Kubáska sleduji už dobré tři roky, možná o něco déle. Zpočátku mi tak trochu lezl na nervy jeho verbální projev, ale od počátku jsem věděl, že poslouchám mladého člověka, kterému není u zadku to, co se s naší krásnou zemí děje. Nyní již nevynechám žádné jeho Nekorektní zprávy ani většinu jeho streemů na Trubce. Jistě, nemohu souhlasit vždy a se vším, ale aspoň se nerozčiluju u zpráv na mainstreamových médiích vč. tzv. "veřejnoprávní" ČT, kde bych nesouhlasil téměř se vším.

Black Widow (2021) odpad!

Po ubohé Kapitánce Marvel jsem tomuto babskému komixáku moc nadějí nedával a tak jsem nebyl zklamán. Moje tušení se potvrdilo - byla to totální hovadina.

Poznej svého muže (1940)

Především herecký koncert Jaroslava Marvana ve vedlejší roli!

Sibir, Monamur (2011)

Kurevsky syrové drama. Mentalita ruských lidí na Sibiři se z našeho panelákového bytu se vším konfortem nedá pochopit.

Šarlatán (2020)

Hledal jsem na internetu nějakou stopu po tom, že by byl Jan Mikolášek homosexuál. Drobné indície jsou, ale nic průkazného. Nechápu tedy, proč právě této jeho stránce života je ve filmu dán takový prostor. Asi kvůli naleštěnýmu panákovi? Úplně to přebilo poselství, které jsem od Šarlatána čekal - tedy film o dobrém člověku s nadáním od Boha, který svůj život zasvětil pomoci druhým.

To Kapitola 2 (2019)

Po slušném prvním díle přišlo vizuálně naprosto dokonalé pokračování a vyvrcholení celého příběhu. Šestou hvězdu přidávám za skoro absenci hloupých lekaček, které s přibývajícím věkem mám stále méně a méně rád. I bez nich jde natočit skvělý horor.