Kvítek

Petra Kvítková

okres Brno
Retro inside

• 11.4.2010  19:32

Neurazí, nenadchne, nepřínáší v rámci žánru nic moc nového. Překonavatel Avatara zůstal daleko za mým očekáním.

• 22.11.2009  20:01

Viky Cabadaj pro mě po 25 letech rozhodně není borec na konec a za tenhle ubohej pokus o co vlastně? dávám palec DOLŮ!

• 21.9.2009  16:25
    Tobruk (2008)

Z vizuálního hlediska pohledně urobeno. To bohužel nemění nic na tom, že mě žhnoucí peklo nechalo ledově chladnou vůči osudům zúčastněných.

• 21.1.2009  15:27
    True Blood: Pravá krev (TV seriál) (2008)

Když jsem poprvé jazýčkem upírského fandy okusila True Blood, zdaleka jsem neměla chuť na další rundu. První žaludeční křeče vyvolala už nesnesitelná hlavní hrdinka Sookie a při každém dalším zaslechnutí jména Sookie se mi sukoval žaludek. Nemohla jsem si neklást otázku, co na té věčně uječené fuchtli všichni proboha vidí? Ostatní, více či méně bizardní postavy, od erotomana Jasona po tajemně charismatického vampira Billa mě však utvrdily v tom,abych True blood dopila celou. Pokud zkousnete pravidelně přítomné nechutné výjevy z upírského prostředí, bude vašeho odvaha odměněna odhalením, zda byl vrahem zahradník. Já jsem se postupem času naučila s True blood konzumovat večeři a dokonce jsem se začala na další díl těšit. True blood konečně přináší upírský svět takový jaký je – nemilosrdný, násilný, plný sexu a vazké červené tekutiny. A možná, že se vám nakonec bude určitým zvráceným způsobem líbit tak jako mně.

• 7.3.2010  15:29
    U mě dobrý (2008)

Půvabná retrostylizace a vyšperkovaný záverečný podfuck hází záchranné lano jinak průměrnému snímku, který vyjma pár úsměvných scén nezčeří hladinu české kinematografie. S tak kvalitní hereckou paletou se to dalo vymalovat na výbornou. Čekala jsem, že to bude LEPŠÍ.

• 5.8.2009  09:17
    Výměna (2008)

Výměna kromě syna předně vyměnila moje neztotožnění se s právnickým řemeslem. Bezmocnost vůči zkorumpované ruce zákona mě pobuřovala natolik, že jsem měla sto chutí přihlásit se na práva (a to mám k právům tak daleko jako sviňský kapitán Jones k pravdě :) Moje neoblíbená, rudortá Angelina byla snesitelná, atmosféra elegantních 30.let mrazivá, výlet na hrůznou farmu překvapivý a spravedlnost vzkříšena. Fakt, že se tohle všechno stalo, mi svírá žaludek třikrát silněji.

• 20.7.2009  10:21
    Wrestler (2008)

Excelentní výkon Mickeyho Rourkea ANO, pády do ostatného drátu a sešívačkou do zad NE. Stupidní kombinace násilí a smrtonosných pastí mi nikdy nevoněla a její vydávání za sport mě hluboce irituje. Neholduju scénám navozujícím nevolnost a filmy radši sleduju s otevřenýma očima :)

• 12.8.2009  19:49

Zack a Miri potvrdili, že není nadto utvořit si vlastní názor. Vůbec se mi nedostalo porce humoru, na kterou jsem byla nažhavená. Občasné závany vtipu místy smrděly trapnou jednoduchostí, která mě fakt nerajcuje. Jediný, co mě bralo, byl přechod prvního sexu (a hned pornovýstupu) dlouholetých kamarádů v milování. Fakt pěkně intimní moment. Víc si od sympatické neokoukané dvojky asi neodnesu.

• 16.8.2011  16:33
    Čtyřicítka na krku (TV film) (2008)

Jsou tváře, pro které stojí za to žít. Jednou z nich je Robert Buckley! Nic víc než ten jeho slaďounkej ucul a rozcuchaný číro v tomto případě ke štěstí nepotřebuju.

• 28.7.2009  14:50

Za lehce perverzním titulem se skrývá nabuzovací sonda do postele několika párů, ve které si každý najde vysněnou a jste-li klikař už absolvovanou roli. Kromě obligátního zasunování a dalších směšných pohybů se mi díky bohu dostalo mnohem víc. Láska nevyřčená a vykřiknutá, pryžový dárek k narozeninám v hlavní roli, slečna "neuspokojená" a její herecký partner a tak trošku absurdní trojjízda mě úspěšně uspokojili. Nasnáším když "je to" jenom o sexu, a tohle nebylo. Kvalitní pojetí toho, jak mít kvalitní sex se vší tou omáčkou okolo. Duševní orgasmus jsem z toho sice neměla, ale i tak tohle číslo stálo za to!

• 21.1.2009  16:00
    Disturbia (2007)

Poutavě bavící, (ne)příjemně mrazící. Jedinou chybou chutně namíchané Disturbie je to, že Shia není můj soused :)

• 13.7.2009  21:47
    Divoké vlny (2007)

JEDU NA TÉHLE VLNĚ!!! Za Interview s tučňákem si tvůrci můžou zaslouženě leštit trofeje! (narozdíl od Tanka). Ozvučení Codyho dokonale padnoucím hlasem Shii LaBeoufa je tou správnou mušličkou na dortu! Jdu si vyrobit prkno.

• 25.9.2009  10:56

Po nářezové Planetě teror se člověk lehce nažhaví na pekelnou jízdu. Stuntman Mike svým Zabijákem řeže zatáčky stejně dobře jako těla dlouhonohých slečen aneb nehoda není náhoda :D Když dojde na výměnu rolí, dostává hra na kočku a myš mnohem větší drajv. Celý je to vlastně dost dobře rozjetý, ale jak už bylo řečeno, nekonečný nudný plky ženských ubírají Auťáku plyn. Strašná škoda zabitýho potenciálu. Radši to otočím znova na Planetu Teror.

• 7.9.2009  12:52

Planeta Teror je jako neužitečný talent č.66. Nejspíš ho použijete jenom jednou (kdo by taky měl žaludek na opáčko) ale bude to mít grády. Rozsekaný hlavy, zlomený zápěstí, ufiknutý končetiny a rozpínající se hnisavý údy nikdy nebyly tak děsně cool a funny. V životě zkrátka nastane moment, kdy se najde užitek pro každej neužitečnej talent. KRVAVĚ COOL!

• 25.6.2009  10:09
    Juno (2007)

Juno je film milý, svěží a vtipný tak moc, jako moc prořízlou pusenu má jeho hlavní hrdinka. Být v lůně cynické dračice, tak si zřejmě okoušu prenatální nehtíky, z pohledu out-sidera mladičké těhuli dávám významně palec nahoru.

• 18.8.2011  17:57
    Mlha (2007)

"Něco v té mlze je"... boj se, třes se... ovšem za předpokladu, že je ti deset a míň. Napětí, jež by se dalo jako mlha krájet, je v čoudu už s prvním zabijáckým pařátem. Ani další přerostlí (nejen) okřídlenci nezježí chlupy tak, aby dělali čest své zmutovanosti. Strach se neskrývá v mlze, ale v lidech. Veškeré dění v supermarketu je jako z jiného filmu. Jako by se Mlha nemohla rozhodnout čím vlastně je. Je Áčkem s přiblblými příšerkami s.r.o. nebo Béčkem s nečekaně dobře rozehranou lidskou partií a závěrem z jiné ligy? V mlze nám vznikl podivný hybrid AB, kterýho nejde brát vážně. Moje krevní skupina to rozhodně není.

• 27.1.2009  10:31

Dostala jsem chuť na borůvkový koláč. That´s all.

• 22.7.2009  10:52

Překvapení velké jako láska Holly a Gerryho. Nevtíravá hořkosladká exkurze do boje se ztrátou životního partnera, která vás místy vyždíme do morku kostí, místy pobaví inteligentním humorem. Gerard Buttler se rolí sakra charismatického Gerryho po 300 a Rocknrolle suverénně katapultoval mezi moje oblíbené filmové tváře a Hilary nevadila. Oceňuju obsazení známých seriálových hvězd (obzvlášť mého favorizovaného "upíra Spika" Jamesa Marsterse a tradičně švihlé "Phoebe") a potenciál překrásného a divokého prostředí Irska (škoda, že jen výletově). Závěr mi přivodil knedlík v krku, oko zaslzelo a výsledný dojem předčil očekávání! P.S. I love THE SOUNDTRACK !!! ...And if you wait for me, I´ll be the LAST TRAIN HOME...(Ryan Star)

• 24.6.2009  13:11
    Super drbna (TV seriál) (2007)

Skandální život manhattanské smetánky mně, maloměšťákovi střední vrstvy, místy lezl na nervy. Rozmazlení milionářští synkové a dcerky vozící si své luxusně oháklé prdelky do výběrové školy zásadně limuzínou, stejně jako davové šílenství okolo "Velké drbny" mě příliš nebraly. Navíc mě provázelo neutichající nutkání vyliskat některé hyperrozmazlené spratky, zejména Blair Waldorf a její stupidní očelenkované nohsledy. Manipulativní barbíny a charakterově ploché hezounky naštěstí vyvažuje několik velmi povedených "lidských" postav - zejména z nemilionářských řad rodu Humphrey, které potěší existencí kultivovaných zájmů, snů a plánů nezahrnujících pro změnu jenom intrikování. Inteligentní, ironický a správňácký Dan Humphrey je ztělesněním přítele se smyslem pro pravdu se srdcem na pravém místě. Úspěšně mu sekunduje neskutečně charismatický taťka Rufus, který je typem otce, o kterém sní každá (nejenom) malá holka. Podobně příjemná je i hlavní ženská hrdinka Serena van der Woodsen. Už kvůli nim stojí za to vzít Gossip Girl na milost!!!

• 16.9.2009  10:08
    Teorie velkého třesku (TV seriál) (2007)

Zápletka a lá Ajťáci v bledě modrém. Akorát o třídu níž. Jazyk teoretických a experimentálních fyziků je těžko pochopitelný lidem vlastnícím nižší IQ než Sheldon, takže se sice smějete nepoužitelnosti pánů vědců pro běžný život, ale fórky vyznívají jaksi do intelektuálního prázdna. Alfou omegou Big Bangu je pro mě vědátor Sheldon, jehož zdeformovanost se pohybuje na stupnici od roztomilosti k nesnesitelnosti. Nemůžu opomenout ani ženami paralyzovaného, alkoholem a sedativy uvolňovaného Raje. V Big Bangu si zkrátka každej najde svoje oblíbený postavy, nezapomentulný hlášky, scény a epizody, který vám spolehlivě rozechvějí bránici a potrápí šedou kůru mozkovou. Pro mě to ale na dosažení mety HIMYMu a Ajťáků stačit nebude.

• 8.9.2009  19:07
    Zbouchnutá (2007)

Zbouchnutá je spíš než kulervoucí komedie příjemný film ze života. SPOILER!!! Postavení se buranského flákače tak dobře "k věci" a zamilování se úspěšné kočky do pana loosera mi přišlo trochu nepravděpodobné, ale budiž, zázraky se dějí. Plusové body za to, že se nejedná o další americkou jednoduchost. Více či méně známé situace a životní pravdy nutí člověka k zamyšlení a to není nikdy na škodu.

• 31.8.2009  14:51
    Ajťáci (TV seriál) (2006)

Roy, Jen, Moss, RICHMOND :D "This is the Internet " Výbuchy smíchu střídá spokojený připitomělý úsměv. It´s BRILLIANT !!!

• 10.10.2010  12:11
    Bobby (2006)

Drama, které je víc než filmem o atentátu na senátora F. Kennedyho komorní mozaikou osudů obyčejných či výjimečných lidí, kteří byli (ne)náhodou při tom. Ač z plátna kouká jedna hvězda větší než druhá, (ne)děj tak nějak zlehounka plyne, místy i stojí, a zálěží už na vás jestli vám to bude nebo nebude vadit.

• 26.2.2020  11:08

Děsný "zpracování" totálně pohřbilo celý proroctví, aniž by divák byl vůbec schopen objevit o co tady jde. Bez přečtení knihy se poselství filmu rovná nule, slovy jedné velké nule. Jediný, jak se tohle dá brát, je hodně špatnej vtip. Velký překvapení kolik relativně známých tváří se mihlo v tomhle příšerným braku.

• 3.1.2010  13:35
    Fido (2006)

Kdo by to byl čekal, že k filmu o zombících padne přívlastek rozkošný. Inu je to tak. Retro stylizace je překrásná a ještě jednou překrásná!!! Bizardní humor je kousavý jako zombie s nefunčním obojkem a malej Timmy je k sežrání. Fido má jednoznačně všechny atributy k tomu, aby se stal mým nejoblíbenějším zombiem.

• 13.9.2009  21:45
    Half Nelson (2006)

106 minut úžasného Ryana Goslinga !

• 1.8.2009  18:57

Z návštěvy Paříže, kterou miluji, jsem se vracela do reality měsíc. Během návštěvy filmové 18x jinak jsem se několikrát podívala na hodinky a pochopila, že je něco špatně. Možná kdyby povídek bylo míň a času na ty pro mě povedené víc, bylo by všechno dobře. Kdo ví?

• 21.8.2009  15:14

Autobigrafický obraz zevlují newyorské mládeže z drsné čtvrti běžící ve dvou časových liniích. SPOILER!!! Shia LaBeouf ve své první not-so-sweet roli vypouštějící z pusy "ojel bych tě" a přesvědčivý bitkař Channing Tatum si krátí dlouhou chvíli ohýbáním holek ve špinavém mezipatře, hádkami s rodiči, vyřizováním si účtů basebalkou a hazardováním se životem. A do toho všeho Dito sní. Sní o tom, že tenhle denní chleba už konzumovat nebude. A tak jednoho dne všechny opustí ačkoliv oni nikdy nepoustí jeho a jde za svým snem. Ač je bolestný návrat do rodného hnízda po 15 letech utlačen do pozadí mladistvými dezoláty, stíhá i Robert Downey Jr. coby dospělý Dito s přehledem zaujmout. Podmanivé herecké výkony doplňuje padnoucí soundtrack. Autentičnost snímku zvedá jméno Dito Montiel v kolonce režiséra.

• 3.9.2009  11:15
    Warholka (2006)

Warholka se mi trefila do období nadšeného seznamování s tvorbou a osobností zakřiknutého pana Warhola. Úžasná Sienna Miller mi nabídla nejen příběh křehké Edie Sedgwick, ale i další rozměr života výstředního plechovkového mága, což nejde ocenit jinak než kladně.

• 1.9.2009  09:44
    Golfový sen (2005)

Snový příběh o tom, jak se neuvěřitelné stalo skutečností.