Tobruk (2008)

Z vizuálního hlediska pohledně urobeno. To bohužel nemění nic na tom, že mě žhnoucí peklo nechalo ledově chladnou vůči osudům zúčastněných.

Transformers: Pomsta poražených (2009)

Pomsta padlých vykazuje víceméně všechny syndromy rádoby překonavatelů prvních dílů filmových trháků. Všechna ta upgradovaná a vytuněná transformace kolem je ze začátku lehce matoucí, srdceryvné scény přeslazené tak, že to pěkný není, ale maximální vizuální pastva pro oči pod taktovkou lidských i robotích sympaťáků protkaná hravým humorem dělá divy. Celkově vzato mě Pomsta padlých donutila padnout na kolena. S pohledem přibitým k plátnu a padající bradou se pro mě dvojka transformovala (minimálně) ve filmovou jedničku letošního roku. Miluju Transformers, miluju Sama Witwickyho, miluju Shiu LaBeoufa. A nestydím se za to!!!!!

True Blood: Pravá krev (2008) (seriál)

Když jsem poprvé jazýčkem upírského fandy okusila True Blood, zdaleka jsem neměla chuť na další rundu. První žaludeční křeče vyvolala už nesnesitelná hlavní hrdinka Sookie a při každém dalším zaslechnutí jména Sookie se mi sukoval žaludek. Nemohla jsem si neklást otázku, co na té věčně uječené fuchtli všichni proboha vidí? Ostatní, více či méně bizardní postavy, od erotomana Jasona po tajemně charismatického vampira Billa mě však utvrdily v tom,abych True blood dopila celou. Pokud zkousnete pravidelně přítomné nechutné výjevy z upírského prostředí, bude vašeho odvaha odměněna odhalením, zda byl vrahem zahradník. Já jsem se postupem času naučila s True blood konzumovat večeři a dokonce jsem se začala na další díl těšit. True blood konečně přináší upírský svět takový jaký je – nemilosrdný, násilný, plný sexu a vazké červené tekutiny. A možná, že se vám nakonec bude určitým zvráceným způsobem líbit tak jako mně.

Tupíři (2010)

Značná averze vůči tomu mlácení se, trhání kníru, prohazování Beccy do stropu (ikdyž si to zasloužila) a stříkání pepřáku do očí. Není vtipný. Obří kaktus, kostřička křečka, Buffy, odkaz na One Tree Hill ! a pár dalších kvalitních záseků. Je vtipný. Stojí za to zkousnout trapnou část a s nadhledem si užít parodii parodie.

Twilight sága: Nový měsíc (2009)

Nikdy, nikdy bych nevěřila, že tohle řeknu...ale mně se to prostě líbilo. Po ryze amatérské emohračičce jménem Stmívání jsem šla do kina se skepsí gigantických rozměrů a pocitem, že vyhodím prachy do luftu. A ono se nějak povedlo transformovat druhý lážo plážo díl do formy, která permanentně nevybízí k opovržlivým úšklebkům. Mám tucha, že za to můžem děkovat "normálnímu" Jacobovi, kterej díky bohu odsunul constantly-in-pain boye na druhou kolej. Navzdory nepopíratelným muškám se New Moon narozdíl od předcházející soutěže o utrpnější ksicht může honosit přívlastkem film.

Twilight sága: Zatmění (2010)

Už jsem viděla i horší věci (třeba Stmívání:) Zatím nejobstojnější díl "ságy" za esenciálního předpokladu, že máte přečtěno a jste tak nějak IN this. Čím víc nad tím ale přemýšlím, tím víc se sama sobě divím, že se mi pořád chce vyhazovat peníze za kino. Holt skupinový úšklebky nad marností Belly a vzdechy umučených in-love boyů maj asi něco do sebe.

U mě dobrý (2008)

Půvabná retrostylizace a vyšperkovaný záverečný podfuck hází záchranné lano jinak průměrnému snímku, který vyjma pár úsměvných scén nezčeří hladinu české kinematografie. S tak kvalitní hereckou paletou se to dalo vymalovat na výbornou. Čekala jsem, že to bude LEPŠÍ.

Upíří deníky (2009) (seriál)

Chtěla jsem s hodnocením počkat až do konce první sezóny, ale desátý díl mě chytnul tak, že jsem nevydržela. O třídu vyšší spokojenost oproti Twilightu mají na triku chutní protagonisti ústředních rolí, napěchovanost zvraty a mnohem uvěřitelnější upíří svět. True Blood je pořád jiná meta, ale zlatá střední cesta taky není k zahození, ne? Ian Somerhlader coby lišácky ironický Damon je ta správná bonusovka!

Velký bazar (1973)

Velký bazar byl pojem už v dobách mého dětství a zub času mu neubral nic z jeho jedinečnosti. Fungoval jako zlepšovák nálady, funguje doposud. Tahle potrhlá čtverka mě nikdy nepřestane bavit a i po stopadesáté se budu smát vychytanému rituálu buzení, obřím budíkům, tlačenici v autobuse, pozdním příchodům do rachoty, sedánku na koberečku se šéfem a ostatním legendárním kejklím francouzských mániček. Kdo zná a má rád, určitě mi rozumí. Další legenda, která se nesmazatelně vryla do mého filmového srdce.

Veřejní nepřátelé (2009)

Johnny Depp sekundován Christianem Balem mezi smrští kulek hážou lopatou charisma na všechny strany. Člověk se ani po dvouhodinové jízdě ne a ne rozhodnout komu vlastně fandí víc. Mrazivost a krása 30.let k tomu. Břitký humor a stylovost Johnna Dillingera. Otočte se doprava, otočte se doleva, možná sedí mezi vámi :o) Famózní přestřelka v Little Bohemia a temném lese. Ač nefanda gangsterek, zvědavě vyhlížím srovnání s francouzskou verzí.