Princezna Mononoke (1997)

Milé, zelené, vtipné, drsné a první nakoukání do japonské kultůry. Fanoušek anime ze mě ani tak nebude, ale rachtající kostičky chci domů :D !!!

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Zápletka a lá Ajťáci v bledě modrém. Akorát o třídu níž. Jazyk teoretických a experimentálních fyziků je těžko pochopitelný lidem vlastnícím nižší IQ než Sheldon, takže se sice smějete nepoužitelnosti pánů vědců pro běžný život, ale fórky vyznívají jaksi do intelektuálního prázdna. Alfou omegou Big Bangu je pro mě vědátor Sheldon, jehož zdeformovanost se pohybuje na stupnici od roztomilosti k nesnesitelnosti. Nemůžu opomenout ani ženami paralyzovaného, alkoholem a sedativy uvolňovaného Raje. V Big Bangu si zkrátka každej najde svoje oblíbený postavy, nezapomentulný hlášky, scény a epizody, který vám spolehlivě rozechvějí bránici a potrápí šedou kůru mozkovou. Pro mě to ale na dosažení mety HIMYMu a Ajťáků stačit nebude.

Half Nelson (2006)

106 minut úžasného Ryana Goslinga !

Pařba ve Vegas (2009)

Konečně záležitost, která se může honosit nálepkou "komedie". Hvězdu navíc za ultrasympaťáka Bradleyho Coopera, na kterýho je radost pohledět s tygrem, slepicí či opicí.

Frajer Luke (1967)

Je to FRAJER! Paul Newman je ve vězeňským munduru tak rajcovní, že by s přehledem strčil do kapsy i Michaela Scofielda. Jenom toho Butche mám přece jen raději.

Donnie Darko (2001)

Donnie, Donnie...mystická to lahůdka, běžte do ní !!!

Grindhouse: Planeta Teror (2007)

Planeta Teror je jako neužitečný talent č.66. Nejspíš ho použijete jenom jednou (kdo by taky měl žaludek na opáčko) ale bude to mít grády. Rozsekaný hlavy, zlomený zápěstí, ufiknutý končetiny a rozpínající se hnisavý údy nikdy nebyly tak děsně cool a funny. V životě zkrátka nastane moment, kdy se najde užitek pro každej neužitečnej talent. KRVAVĚ COOL!

Warholka (2006)

Warholka se mi trefila do období nadšeného seznamování s tvorbou a osobností zakřiknutého pana Warhola. Úžasná Sienna Miller mi nabídla nejen příběh křehké Edie Sedgwick, ale i další rozměr života výstředního plechovkového mága, což nejde ocenit jinak než kladně.

Golfový sen (2005)

Snový příběh o tom, jak se neuvěřitelné stalo skutečností.

Průvodce k rozpoznání tvých svatých (2006)

Autobigrafický obraz zevlují newyorské mládeže z drsné čtvrti běžící ve dvou časových liniích. SPOILER!!! Shia LaBeouf ve své první not-so-sweet roli vypouštějící z pusy "ojel bych tě" a přesvědčivý bitkař Channing Tatum si krátí dlouhou chvíli ohýbáním holek ve špinavém mezipatře, hádkami s rodiči, vyřizováním si účtů basebalkou a hazardováním se životem. A do toho všeho Dito sní. Sní o tom, že tenhle denní chleba už konzumovat nebude. A tak jednoho dne všechny opustí ačkoliv oni nikdy nepoustí jeho a jde za svým snem. Ač je bolestný návrat do rodného hnízda po 15 letech utlačen do pozadí mladistvými dezoláty, stíhá i Robert Downey Jr. coby dospělý Dito s přehledem zaujmout. Podmanivé herecké výkony doplňuje padnoucí soundtrack. Autentičnost snímku zvedá jméno Dito Montiel v kolonce režiséra.