Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Dobrodružný
  • Animovaný

Divoké vlny (2007)

JEDU NA TÉHLE VLNĚ!!! Za Interview s tučňákem si tvůrci můžou zaslouženě leštit trofeje! (narozdíl od Tanka). Ozvučení Codyho dokonale padnoucím hlasem Shii LaBeoufa je tou správnou mušličkou na dortu! Jdu si vyrobit prkno.

plakát

Doba ledová 3: Úsvit dinosaurů (2009)

Na filmové projekce animáků mě moc neužije, trojce Doby ledové jsem dala kinosální šanci zejména kvůli 3D formátu. Ten mě ovšem v porovnání s přírodovědnými dokumenty pražského IMAXU zklamal a dvě stovky vynaložené za získání dalšího rozměru vyšly téměř na prázdno. Rozčarování díky bohu zachránilo všechno ostatní - jakžtakž zápletka, osvěžující exkurze do doby meziledové, vynikající kabrňák Buck a jeho pravidla (Kdo prdí, chodí poslední :))), milostný souboj o ořech!!! a hlášky úderné tak, že jsem se několikrát pobaveně otřásla v základech. Sama jsem se překvapila tím, jak se mi to líbilo.

Donnie Darko (2001)

Donnie, Donnie...mystická to lahůdka, běžte do ní !!!

Dostaň ho tam (2010)

Konečně komedie u které jsem se bavila, protože je jiná než ostatní, protože je vtipná ikdyž místy nechutná, protože je únosně bizardní a pak je tu taky plyšová zeď :)

plakát

Duševní slepota (2002) (TV film)

Návod jak nesbalit chlapa a zůstat nadosmrti (ne)šťastně sama.

Dvojitý čas (2009)

Fikaná hra s divákem, která baví až do závěrečného rozuzlení.

plakát

Dámský gambit (2020) (TV seriál)

Až na závěrečnou hru skvěle zahraná partie!

Díry (2003)

V Dírách mě iritovala hloubka dělící dětské a dospělácké postavy. Problematičtí kopáči v táboře Zelené jezero jsou tak věrohodní a opravdoví, že se s nimi během chvíle ztotožníte. Stanley a Zero jsou ukázkovými kamarády do deště (díry) a jejich dojemné přátelství je hlavním tahounem příběhu. Dospěláci jsou na druhou stranu tak neuvěřitelně stupidní postavy, že situaci nezachrání ani jména Voight a Weaver a ku mé nevoli podkopávají zalíbení ve zbytku děje.

plakát

Dívka z titulní strany (1944)

Pohlazení po duši, které nabídla Cover girl, jsem po přívalu psychodetických tragédií ve Varech vítala s jásající otevřenou náručí. Brilantní taneční výkony, rozpustilá kabaretní hudba, oku lahodící kostýmy, odzbrojující humor a okouzlující dvojka Rusty a Danny si několikrát během projekce vysloužili potlesk nadšeného sálu. Tleskám dlouze ještě jednou - COVER GIRL Rity Haywortové je pro mě tou pravou a jedinou. [44 th MFFKV 2009]

plakát

Exmanželka za odměnu (2010)

Kdo by veřil, že se Gerald Butler upíše takové konině. Romantika nulová, zábava sporá, pointa "opravdu nečekaná", rádoby kriminální zápletka zasazuje poslední hřebíček do rakve. Jediná závěrečná líbačka mezi mřížemi stála za to.