Kytice (2000)

...nádherně filmově zpracovaný klenot české literatury...

Slunce, seno, jahody (1983)

Velmi vtipná trilogie, která neomrzí ani po snad již dvacátém zhlédnutí. Dokonale ztvárněný život na české vesnici.

Octopus 2 (2001)

Při sledování jsem si nebyl jistý, jestli to, co vidím, je opravdové, nebo jestli je to nějaká hodně krutá halucinace. Ironická hvězdička za nezapomenutelné hlášky typu "jste praví synové Ameriky" a za odvahu tvůrců, že vůbec byli schopni tuhle příšernost vytvořit a vypustit do světa.

Skutečný viník (2007) (TV film)

Flashbacková detektivka z prosluněné Francie. Bohatá francouzská rodina, vysoce společensky postavené osoby, luxusní auta, drahé oblečení a šperky a do toho všeho – jak jinak – záhadná nepřirozená úmrtí, nenávist, žárlivost, pomstychtivost. Některé herecké výkony mi přišly občas trochu afektované, ale na to jsem si už u francouzských detektivek zvykl. Francis Huster je zde opět v roli hlavního vyšetřujícího detektiva, stejně jako v seriálu Zvěrokruh, kterému je tento film v některých rysech velmi podobný.

Setkání v Praze, s vraždou (2008) (TV film)

Neustálé vstupy saxofonistek byly neskutečně iritující a nepochopitelné. Celkově neslané nemastné, ale jakous takous atmosféru to přece jen trochu mělo.

Smrtící epidemie (1995)

Jeden z velmi mála vydařených a kvalitních filmů s biohazard tématikou.

Baba na zabití (2003)

Skvěle zahraná, neskutečně otravná baba, která začala lézt na nervy i mně. Velmi zajímavá pointa, díky které nakonec nelituju, že jsem se na to podíval. Ale to je asi tak vše.

Tunel smrti (2005) (TV film)

Nejvíce se mi na tomto katastrofickém filmu líbila otázka viny a zodpovědnosti, vykreslení vztahů mezi příčinami tragédie a jejími důsledky. Zezačátku se zdá, že za celé neštěstí v tunelu je zodpovědný jeden řidič, ale při postupné (lehce až dokumentární) rekonstrukci událostí v průběhu filmu zjišťujeme, že zdaleka není jediným viníkem. Jak rozdělit míru odpovědnosti za neštěstí mezi jednotlivé viníky? Kdo z nich má největší podíl viny? Lze vůbec na tyto otázky v natolik složitém a zamotaném případě, jako je tento, jednoznačně odpovědět a určit spravedlivé tresty? Snad jako v každém jiném katastrofickém filmu ani zde nechybí stupidní dialogy při záchranných akcích a různá klišé, ale není jich zase tak mnoho. Místy je to nudné, ale námět je každopádně zajímavý a neobvyklý. V posledku film taky varuje před možnými obdobnými budoucími tragédiemi v stávajících silničních tunelech a apeluje na zpřísnění technických kritérií při stavbě tunelů nových.

Strašidelný autobus (2005)

Upírská tématika je mi obecně hodně nesympatická, ale v tomto případě jsem to víceméně skousnul. Film je hodně temný, hororový, vhodný pro odrostlejší děti. Hlavní hrdinové mi byli sympatičtí, stejně tak prostředí. Jen mě hrozně iritoval ten přiblblý učitel...