Nezvratný osud (2000)

Závan béčkovitosti mě ovanul hned na začátku a proudil ke mně až do dvou třetin filmu. Poslední třetinu jsem už nedokoukal. Přišel jsem o nějakou bombastickou pointu, díky které bych mohl navýšit hodnocení? Hodnocení dvěma hvězdičkami, přičemž jednu dávám za působivý výbuch letadla a druhou za koukatelné mladé herce, když už tedy nic jiného. Často zmiňovaná originalita - kde? Námět o vyhnutí se smrti kloubený s její nezvratnou nevyhnutelností? Tohle že je originální?:D Beg my pardon. Film, který si hraje s neoriginálním tématem nevyhnutelnosti smrti a ještě k tomu v naivním podání.

Smrt on-line (2008)

Těžiště mojeho kladného hodnocení spočívá na dvou pilířích. Tím prvním je vrahův motiv a jeho postupné odhalování v průběhu filmu. Přišlo mi, že jako divákovi mi byl dán ideální prostor pro vlastní úvahy nad tím, jaká je motivace vraha, jednotlivé indicie byly dávkovány ve správném množství ve správný čas a postupem filmu jsem se utvrzoval ve svých potuchách a korigoval je tím správným směrem. Tím druhým pilířem, proč se mi film tak líbil, je ono zamyšlení se nad zvrácenými vlastnostmi lidstva, nad jeho sadistickými tužbami, ukájením se nebo bavením se utrpením druhých. Untracable má opravdu skvělý námět i provedení. Podtržený klasickou thrillerovou hudbou a chladným obrazem převýšil tenhle film moje očekávání. A je mi úplně jedno, co tam je a není originální - když už nic, tak "vražedná zbraň" v podobě počtu návštěvníků internetových stránek je originální dost.

Zabil jsem svou matku (2009)

Dobře zpracované téma třecích ploch mezi dospívajícím synem a jeho matkou a dobře podchycené Hubertovy činy na základě jeho vnitřní pocitové rozervanosti.

Samec (2009)

Další, ničím výjimečný americký film s kostrou vystavěnou ze sexuálních a vztahových klišé, jakých tady bylo už nesčetně.

Zlo mezi námi (2003)

Film je to dobrý, ale na můj vkus s až příliš pomalým tempem. Oproti některým uživatelům se mi tématem šikany líbil film Klass mnohem více - drsnější pojetí a dynamičtější gradace, byť vyhnaná do zdánlivě přehnaného závěru, který ale neměl nikterak rušivý efekt, právě naopak. Ale zpět k Zlu. Hlavní postava Erika Pontiho ztvárněná Andreasem Wilsonem byla jako vystřižená z literárního díla z období romantismu, splňuje veškeré charakteristické rysy takové postavy. Což nemyslím špatně, je fajn vidět postavu pozitivního a ctnostného typu v jiném podání než americkém, kde prakticky vždy působí trapně. Tématicky se film dotýká niterních podob zla v nás, byť občas ukazuje jeho příčiny jen lehce a jsou převáženy jeho projevy. Každopádně vnímavý divák si prostor k analýze najde. Suma sumárum, kvalitní film, na který jsem bohužel v době zhlédnutí asi nebyl naladěný. Na závěr přidávám seznam podobných filmů s tématikou "group of boys and the evil within": Klass, Napola, Lord of Flies.

Záhada Blair Witch 2 (2000)

Co mělo tohle k čertu být?!:D Ne, to fakt nepobírám... to jako? ... I´m lost. Je vůbec možné, aby někdo byl schopný natočit takovou, ale takovou... ne, já to fakt nechápu xD

Americká krása (1999)

Mám onen stejný podivný zvyk jako Morien - přistupovat k filmům, které se nějak podezřele líbí všem, apriorně s despektem. Ovšem v případě Americké krásy zdá se být to vysoké hodnocení oprávněné.

Get Real (1998)

Takže i Velká Británie má svůj comingouťák, a velice povedený! Dějově skvělé (byť některé scény občas zaváněly lehkou trapností), herecké výkony občas trochu umělé. O humorné odlehčení filmu se postarala zejména tlustá Linda.

2012 (2009)

Katastrofický film se všemi symptomy katastrofických filmů. Alespoň díky za ty vizuálně vydařené scény (přičemž musíme velkoryse pominout popření snad všech fyzikálních zákonů).