Inzerát (1968) (TV film)

Vynikající dokument. Škoda, že tehdy nemohlo(nesmělo, nechtělo) točit víc režisérů. Důkaz toho, že doba není zlá, doba je taková, jací jsou lidé a lidé jsou pořád stejní. Otevřelo by to oči lidem, kteří tvrdí, že dříve bylo lépe a dnešní doba s sebou nese zlo z bídy a přepočítávání vše na peníze. Vyprávěl jsem obsah dokumentu známým a záměrně neřekl, že se jednalo o černobílý dokument z roku 1968. Nechal jsem je zanadávat si na dobu a pak jim to prozdradil. Někteří starší lidé mají minulou dobu idealizovanou z toho, že se o něčem nesmělo mluvit a vše se lakovalo na růžovo. Také s časem zapomněli na to špatné. Více takových dokumentů v ČT! Děkuji.

Kostka (1997)

Výborný námět, dobře udělané prostředí a atmosféra, výběr "civilních" herců průměrný, autista výborný, dialogy průměrné... Námět a vytvořená atmosféra přesáhla film samotný. Chvilkama nuda a nejvíc mi chyběl důvod proč a jak jsou ty lidi v kostce... (Vzpomněl jsem si na Lynche a taky na Počátek - "zkus si vzpomenout, jak jsi se sem dostala! Tak poznáš, že se jedná o sen"... takže si myslím, že se jedná o sen velmi vystresovaného studenta matematiky před zkouškou ;)

District 9 (2009)

"Jednou mi nechal na gauči papírovou misku, kterou sám vyrobil. Sedla jsem si na ni a trochu ji pomačkala..." "Mějte na paměti, že úsměv je levnější než kulka!" "Je to hodně zanícené?" ... :D Nevěděl jsem do čeho jdu, ale bavil jsem se náramně! Efekty a vizuální ztvárnění filmu parádní.

Smrt si vybírá (1972)

Příjemná černobílá kriminálka s mladými starými herci ;). Pěkná práce, všichni dělají co mohou (co jim režim dovolil), není to odfláklé. Ale! Ta hudba! Dříve jsem si toho nevšiml, ale dnes jsem u toho musel pracovat a víc vnímal tuto složku filmu a byl jsem překvapen. Vyšlo to někde jako OST?

Iron Sky (2012)

Nevěděl jsem, co si pouštím, takže jsem nemohl být zklamanej ;) Bavil jsem se výborně. Tento film asi nejvíc ocení "naše" generace, která se narodila za studené války , všude hesla o míru, přezbrojování, strašení atomovou válkou, kina a TV plný filmů o zlých nacistech. Doma se říkalo něco jinýho než na veřejnosti, ve škole vymývání mozku komunismem.... a pak revoluce... a pak samý proklamace o demokracii, amerikanizace, rasismus, neviditelná ruka trhu, reklamy, politikaření, populismus, ... a zase, lidi uvěřej všemu a nevěří ničemu... Tohle všechno jsem tam ve zkratce viděl a nahlas se tomu smál. Výborná satira s efekty. Vtipné nápady, krásný holky, výbuchy, technologie, hudba Laibach... co víc si přát na pohodový večer s pivkem? (3 a 1/2*)

Looper: Nájemný zabiják (2012)

Neměl jsem žádné předchozí informace o tomto filmu, takže jsem neměl ani žádná očekávání. Výborně jsem se bavil. Dobře namíchaná akce s "psychologií", sci-fi a emocemi. Některé scény mohly být v rámci žánru "temnější".

Papírové hlavy (1995)

Vše už bylo napsáno. Já jen dodám, že každý kdo prohodí, že za komunistů bylo líp, by se měl na tento film povinně dívat tak dlouho, dokud ho to nepřejde!

Nemocný bílý slon (1989)

Kdo tu dobu nezažil, nepochopí, jak odvážní tvůrci byli, čemu se má smát, kdy mu má úsměv ztuhnout na rtech... Viděl jsem ho poprvé až teď (2012) a řadím ho k "Vážení přátelé, ano" aspol. Opravdu měl film přijít aspoň o rok dřív. Výborná hudba. Jinak souhlas s komentáři Radek99 a dobytek.

Cesta kolem mé hlavy (1984)

Tak jsem to asi po dvacátý opět shlédnul a musel jsem přehodnotit svoje hodnocení z 4* na 5*. Při rozladěnosti 100% zlepšovač nálady. Tempo pohodové, scénář výborný, herci ve svých figurkách excelentní.... "Já jako herečka" musím trochu přimhouřit oko nad závěrečnou "křečí" se skandováním "pojďte, budeme na sebe hodní!" ale bez toho by tento film nebyl prostě kompletní. Základ soukromého videoarchivu, hned vedle Svatební cesty do Jíljí, Bloudění orientačního běžce, Kulového blesku, Vesničky mé střediskové, Na samotě u lesa a spol...

Ip Man (2008)

Asi to není můj šálek kávy. Snímek jsem shlédl u kamaráda na fungl nové velké TV v HDMI, ale nijak urvanej jsem z něho nebyl. Dokonalé technické zpracování mě spíše rozptylovalo.