Spartakus: Bohové arény (2011) (seriál)

Výborná série předcházející "Krvi a Písku." Intriky, pikle, pletence lidských přízní a nenávistí... a nadupaná řízná akce s parádní choreografií, jakou by záviděl i Leonidas.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Neuvěřitelně velkolepě výpravné dílo. Atmosféra, herci, režie, hudba, knižní předloha... všechno je to ÚŽASNÉ!!!! A krutopřísné!-) ------ Po shlédnutí třetí série mám stále stejný pocit: Je to absolutně dokonale technicky ztvárněno! A už zase tady je to šíleně dlouhé čekání na další řadu. :/ :D

Zkrat (2011)

Bavili mě záběry, bavili mě herci, bavila mě akce, bavila takhle pojatá prvoplánovost. ***** Bavila mě hudba a to, že jí tam nebylo moc.

Spiknutí (1997)

Výborné herecké výkony ve výborně zfilmovaném výborném scénáři doprovázeno výbornou hudbou, akcí a sentimentalitou. Na konci jsem byl docela na měkko. Výborný film.

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Dostal mě. Výborný film. Krimi, kde se stala vražda, ale jenom se o ní mluví, a přitom je tak napínavá. A závěr, kdy se teprve po ukončení úporného hlasování poroty Henry Fonda představí Josephovi Sweeneymu to posouvá ještě o kousíček dál. Výborné!

Bitch Slap (2009)

Nejvíc sexy bullshit béčko ever! No more comment... :D Ok, tak přece trochu komentáře: Jeptišky (Xena s Gabrielou), agent-boss (Herkules), cute fallouťáckej pankáč s tikama jak tik-tak, kill bill japonečka s lízátkem a killerskym jojem, a bad ass tvrďáckej zlo-boss na maděru v takgách?!? Damn, tak to mě pobavilo! BD

Madagaskar 2: Útěk do Afriky (2008)

Super! Myslím, že jak pro děcka, tak pro dospělé! Fákt bezvadné pokračování jedničky! Zvedám oba palce! :D

Svůdná krása (1996)

Krásný film Bernarda Bertolucciho, opravdu mě nadch svoji pohodou Italského venkova. Skvělé obsazení. Krásné barvy. A příběh nenápadně zahalen v lehce mysteriózním hávu… krásy.

Piano (1993)

Piáno, film, který mě zaujal svým temným charismatem a klavírními melodiemi.

Oběti a vrazi (2000)

Olga: „Objět?“ Mirek: „Všichni jsme něčí oběti. Strašně rádi se objetujem. Vy snad ne?“ Olga: „Ne. Už ne.“ Mirek: „To si jenom myslíte. Vždycky obětujeme víc, než jsme chtěli.“ Toto byla první slova filmu, která mě během prvních deseti minut zaujala. Dvě minuty na to mě zase další slova rozesmála: Mirek: „Kde máte manžela?“ Olga: „Obětovala jsem ho jiné ženě.“ Objěti a vrazi, silné drama o mileneckém vztahu sourozenců, jimž zemřou rodiče. Otci do hrobu pomůže synáček, a matce zase napomůže přivodit infarkt dceruška. Povedení uličníci. Inu, příběhu bych nic nevyčítal. O co podle mě ve filmu šlo, bylo ukázání situace, od začátku bezvýchodné situace ve věci lásky dvou sourozenců. Od mala se na sebe upínající Jana a Mirek. Mimochodem chci pochválit obsazení, opravdu dobrý výběr, skvělé herecké výkony. Obzvláště „ten profláklý“ Roden. Dále se mi opravdu líbylo takové, jakoby přirozené, a přišlo mi, že skoro neřízené, prolínání současnosti s minulostí, kdy byli Jana s Mirkem ještě náctiletí. Dále pochválím krásné nohy Moniky Hilmerové, když jsme u těchto sekvencí. Filmový námět zajímavého vztahu nymfomanky Jany s poněkud zvláštním bratříčkem spěl, alespoň pro mě, od začátku k jasnému konci, ovšem musím říct, že i přesto si udržel dostatečnou dávku mého soustředění, a tak bych řekl, že byl kvalitně zpracován a odvyprávěn. V některých chvílích jsem si říkal „Tak to je síla!“ Jindy jsem se zase musel situacím zasmát. Př: Mirek na manžela Jany, Josefa: „Dáte mi tu sůl?!“ Skvělé! Nebo: Olga: Omlouvá se Mirkovi. Mirek: „Začali jsme velkejma slovama a skončili to ubohou realitou. Podíváme se pravdě do očí. Chovala jste se jako děvka. Já byl jenom klient. Jestli chcete můžeme v tom pokračovat.“ Verdikt: Zajímavý, silný, dramatický snímek s výborným obsazením, na nějž bych jistě nedokázal koukat každý den, ovšem nese své poselství a předává ho bezprostředně a správně. Moje hodnocení jsou čtyři hvězdičky z pěti.