Schindlerův seznam (1993)

Schindlerův seznam... Jedinečná ukázka toho, jak dokáže film vzít realitu a zpracovat ji do filmové řeči. Jistě, je to jenom film. Další film o skutečnosti. A je opravdu skvěle zpracován. To nejdůležitější je, že působí niterně na diváka a vyvolává u něj silné emoce. Samozřejmě má spád, a i přes jeho velikou délku (3 hodiny) se na něj člověk kouká nepřetržitě a s napětím. Poprvé, předtím než jsem se na tento film podíval, jsem se ho doslova bál. Věděl jsem, že je dlouhý (což ne všem filmům sluší), věděl jsem, že je inspirován autentickými událostmi (realita bývá často ve filmech překrucována až příliš) a věděl jsem, že je to film černobílý (a já mám barvy rád). Ale když jsem se k tomu dostal a konečně si Schindlerův seznam pustil, sedl jsem si, otevřel pusu, mlčel, nasával data, chvíli se zlobil, chvíli brečel, chvíli se smál a na konci jsem smekl klobouk a uznale pokyvoval hlavou. Jednoznačně zasloužený oscarový snímek.

Noc v muzeu (2006)

Zábavně zpracovaný zábavný nápad. Dobrodružství a akce, komika. Ben Stiller je sám sebou a jako vždy má dobré nápady. Bavil jsem se, a věřím, že děti tento film musí milovat.

Noc v muzeu 2 (2009)

Myslím, že jako zábava a dobrodružství pro dětského diváka je to bomba, stejně jako jednička.

Madagaskar (2005)

Mnoha lidmi nedoceněný, mnoha dokonce nepochopený animovaný film, který je podle mě výborný. Výběr charakterů a jejich přidělení různým zvířatům skvěle sedí (hlavně drsní tučňáci;), dabing, soundtrack (Sacha Baron Cohen - I like to move it), příběh o touze dostat se na svobodu ze zoo, a pak se zase dostat z divočiny zpět do civilizace. Tak milovníci zvířat, to vede k zamyšlení;-)

Megamysl (2010)

Jeden z nej animáků poslední doby. Pro děti i dospělé. Prvotřídně zpracované téma super-hrdinství a super-padoušství. Ti dobří nejsou zas tak dobří, ti špatní nejsou zas tak zlí. Hlavní je ale, že film hýří vtipem a opravdu originálními nápady, které vás unesou do tohoto supe-animovaného světa! PS: Rockové vypalovačky mě velice potěšily.

Seznamte se, Joe Black (1998)

Velice atmosférický film, ne ani tak po stránce vizuální jako po stránce působení na diváka. Příběh si hraje s otázkou, jak by se u nás na zemi cítila a chovala tetička smrt, která si propůjčila Pittovo tělo. Skvělý nápad a skvěle zpracovaný. Pro mě jeden z těch kvalitních oddychových filmů.

Titus (1999)

Stará tragédie zpracovaná Williamem Shakespearem v naprosto jedinečném podání režisérky Julie Taymorové. Samozřejmě výkony herců jako jsou Anthony Hopkins a Alan Cumming byly vynikající!! Pojetí scén/lokací a dekorace mě opravdu dostaly! I přes svoji délku, přes dvě a půl hodiny, jsem se celou dobu bavil a nestačil jsem se divit, jak lze pojmout Shakespearovu hru. Závěrečná scéna u večeře ve mě zanechala silný a pozitivní otisk. Nebudu vám říkat víc, pokud uznáváte Shakespeara, tohle by jste měli vidět.

Americký gangster (2007)

American Gangster je gangsterka natočená, inspirovaná autentickými událostmi. Je opravdu precizně zpracovaná a člověk se přímo nechá vtáhnout do kůže oněch obávaných gangsterů. Ale, ohledně tempa bych měl jednu výtku. Nebál bych se film zkrátit, aby nebyl tak dlouhý. Přece jenom mě tohle pomalejší tempo docela vyrušovalo z jinak výtečného filmového zážitku.

Labyrint lží (2008)

Musím uznat, že Leonardo DiCaprio si umí vybírat role. Stejně tak Russell Crowe a Mark Strong. Skvěle natočený thriller, který má spád, má napětí, má výkony, jak akční tak herecké, má pointu a baví od začátku až do konce.

Dobrý ročník (2006)

Každopádně skvělý film, který svým pohodovým přístupem jakoby pohladí po duši. Musím říct, že Russell Crowe, byť je to veliký herec, tady je opravdu, opravdu vynikající. Celý film je tak krásně prozářený tou pohodou a působí na diváka jako dobře vyzrálé víno.