Království nebeské (2005)

Téma, kostýmy, obsazení, lokace, hudba, to všechno bylo skvělé, ale celkově to bylo až příliš nudně protáhlé. Podle mě mohl být z Království Nebeskéko skvělý velkofilm, ale jeho délka mu byla na obtíž. Buď měl scénárista do děje vepsat ještě nějakou zajímavou vedlejší zápletku a nebo to měl Ridley tak o hodinu zkrátit. Ovšem nebudu odrazovat fandy historických filmů, jenom upozorňuji: Pohodlně si u filmu ustelte.

Černý jestřáb sestřelen (2001)

Podle mého názoru každopádně absolutně nejlepší vojenský film, který byl kdy natočen. Říká o válce to, co se na výpravný válečný film sluší, a ukazuje surovost v nehostinném prostředí bojiště v Mogadishu. Zároveň má ale, oproti jiným válečným filmům, neuvěřitelně svižně postavenou akci, takže i když je film celkem dlouhý, tak se člověk stále baví, kochá a filozofuje nad tím co vidí. Pět hvězd!

Blade Runner (1982)

Ridley Scott, Harrison Ford, Rutger Hauer... Práce s hustou, potemnělou atmosférou tomuto sci-fi dává to, co se nám na něm tolik líbí. Opravdu je to kultovní snímek, na nějž pak reagovalo i mnoho dalších filmů. Co se týče příběhu, dneska už by takováhle zápletka asi neobstála, ale rozhodně se kloním k těm, kdo tento snímek považují za skvost.

Hvězdná brána (1997) (seriál)

Na tomhle jsem byl odkojen. Celou základní školu jsem s SG týmem létali na cizí planety a zachraňovali vesmír! Pro mě je Hvězdná brána mezi sci-fi seriály jasnou hvězdičkou. Třeba oproti Battlestar Galactice či Star Treku je Stargate akčnější a zábavnější. Velikým plusem seriálu je také samozřejmě Richard Dean Anderson, kterého všichni pamatují jako geniálního MacGyvera. Andersonova postava poručíka O'Neala ve Hvězdné Bráně není sice tak geniální jako byl MacGyver, ale o to je komičtější a zábavnější. Cestování po celém vesmíru pomocí hvězdných bran je skvělé dobrodružství. Vizuálně je to skvěle zpracovaný seriál, výběr všech postav a charakterů je také povedený. Story je skvělé, každá epizoda má jedinečnou zápletku. I když je to většinou takové okaté, ale na druhou stranu pro konzumenta pohodovější sledování. Mimozemšťané, super technologie, dávná i budoucí proroctví, boj a moc, záchrana humanity a přátelství. Ať žije SCI-FI!

Živí mrtví (2010) (seriál)

Jakožto čtenář originálního komiksu The Walking Dead jsem byl trochu zklamán, že pouze první díl byl podle předlohy, na druhou stranu musím říct, že masky, charaktery, prostředí a dokonce i předělávka scénáře vypadá hodně dobře a zajímavě. Jsem zvědaví, jak se to bude vyvíjet, protože je jasné, že teď už to s originálním komiksem koresponduje pouze v několika jménech postav a v názvu.

Claymore (2007) (seriál)

Ne každý byl spokojen s Claymore jako s mangou, ne každý byl spokojen s Claymore jako s anime, ale mě se to ohromě líbilo. A ještě o hvězdičku více se mi líbilo anime, než manga. Krásná ponurá atmosféra s nádechem husté tíhy problémů dopadajících na bedra sexy polo-démonek. I když děj mohl být komlikovanější a v mnoha směrech se dal více rozvést, je to jedno z těch anime, které pobaví i chytnou z srdce. Co je ale nejdůležitější: Pekelně ostré meče separují končetiny nepřátel i přátel a vypadá to kurevsky cool!

Spartakus (2010) (seriál)

Spartakus: Krev a písek je opravdu seriál, na který jsem čekal. Vizuálně skvěle zpracované, akce dopodrobna naplánovaná, zápletky plné intrik, hodně sexu a krve. Zatím nejlepší ztvárnění Spartaka!

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Zack Snyder vyzkoušel experiment a ten mu vyšel. Předlohou pro tento heroický snímek byl komiks slavného kreslíře Franka Millera, kde líčí, jak se 300 statečných řeckých válečníku, sparťanů, postaví nekonečným armádám krále Xerxa. Story je jednoduché, ale obrázky jsou tady lepší než v originálním komiksu, a ještě se i hýbou:) Skvělá vizuální podívaná!

Úsvit mrtvých (2004)

Původní námět slavného George A. Romera zfilmován vizionářským režisérem Zackem Snyderem. Je to napínavé, je to akční, je to dramatické a i vtipné. Pokud vám nevadí trocha krve opravdu dobře se pobavíte. A pokud máte rádi nemrtvé, v Úsvitu Mrtvých je budete milovat!

Gladiátor (2000)

Příběh o muži, jenž bojoval za svoji vlast, za svého krále. O muži, jenž byl zrazen a přišel o všechno. O muži jenž přežil a našel cestu jak se pomstít. O Muži, který svoji slávou překonal všechny ostatní. O gladiátorovi, který svou velikostí překonal krále. Ridley Scott (režisér) a Russell Crowe (hl.role) tímto snímkem započali i budoucí spolupráci. A musím říct, že jejich výsledky se mi moc líbí.