Tony Arzenta (1973)

Taková stará klasika, kterou jsem nikdy před tím neviděl. Děj byl podle typické šablony a nepřekvapilo nic, co bych neviděl ve spoustě jiných filmů. Ale mělo to svoji zvláštní náladu a poezii, občas docela dobré honičky, cestovalo se přes kus Evropy a hudba byla taky docela příhodná.

Docent (2023) (seriál)

Začátek slibný, ale od druhého dílu se to porazilo. Rozvláčné, špatně napsané a zrežírované. Divák musí odkoukat všechno, co už tuší, a jen trpí. Spousta nelogických momentů, zbytečně agresivní Vetchý, nepravděpodobné chování postav mezi sebou. Kdyby vynechali tu vsuvku s docentem a rámečky okolo, mohl z toho být jeden díl Případů 1. oddělení. Ale natahovat to na tři díly nebyl dobrý nápad.

The Gray Man (2022)

Trochu přeplácaný akční film, z nějž si budu pamatovat jen střílečku a honičku po Praze. Ta byla sice hodně akční, ale zase si říkám, co nám tu mají nějaký přiblblý americký pistolníci pobíhat, bourat budovy, střílet naše policajty a ničit tramvaje. Chvíli střílejí z ulice na Žižkově do secesního okna bytu v prvním patře, za chvíli se přesunou před Rudolfinum, pak do Veletržní, no lítaj tu jak zmatený včely a člověk si říká, že kdyby se z toho stala jen jedna desetina, byl by to největší masakr od šedesátýho osmýho.  Jinak klasika podle šablony.

Muži v černém 2 (2002)

Buď jsem dvojku v době, kdy byla aktuální, neviděl, nebo se mi obsah za těch dvacet let už vytratil z hlavy. Což je docela možné. Je to slabota. Vtipný je jen ten mluvící čokl.

Enrico Piaggio - Vespa (2019) (TV film)

Film, který je příjemné sledovat. A samozřejmě povinnost pro každého motorkáře a petrolheada. Navíc potěší odkaz na Prázdniny v Římě (a mě osobně potěšilo, že majitel továrny Piaggio jezdí ve Fiatu 1500 6C).

Vykopávky (2021)

Velice příjemný komorní film o jednom nálezu starého pokladu z 6. století zakopaného s celou lodí. Děj se odehrává těsně před vypuknutím druhé světové války a je jí z velké části ovlivněn.

Na nože: Glass Onion (2022)

Trochu větší legrace než jednička, ale už méně fikané a překvapivé. Kdybych ale neporovnával s předchozím filmem, tak si to pořad drží skvělé tempo, má to několik nečekaných zvratů a v první půli je to skvělá moderní variace na klasické detektivky Agáty Christie. Druhá část už je úplně jiný žánr a trošku to poslala směrem dolu. Vyvrcholení s Monou Lisou a zdemolováním skleněného paláce vč. Prototypu Porsche 918 umístěného na jeho střeše není můj šálek čaje.

Na nože (2019)

Dobře zamotaná stylová detektivka , jak z Agáty Christie, jen ještě jednou otočená vzhůru nohama. Začátek se trochu víc vlekl, ale druhá polovina to víc než napravila.  Potěšilo BMW 3.0 CSi.

Enola Holmesová 2 (2022)

Hezké kulisy, prostředí Londýna konce 19. Století a docela slušně je to zahrané hlavně hlavní ženskou postavou. To je asi vše pozitivní, co mohu říci. Jinak je to taková budovatelská agitka dvacátých let jednadvacátého století. Politické zadání zní nacpat tam co nejvíc rasové a genderové vyváženosti a sociálního útlaku. I ten vtip oproti jedničce nějak vymizel.

Krakonošovo tajemství (2022) (TV film)

Pěkně natočené, žádná levná produkce. Příběh také docela příjemný. Potěšila i nenápadná poznámka, koho pozveme? Hraběte Harracha a zemana Trautenberka. A je fakt, že v některých záběrech je Jakub Prachař až neuvěřitelně podobný svému dědovi Iljovi, jen bez plnovousu.