Dálniční hlídka (2019)

Film zachycující hon na slavné zločince Bonnie a Clyde. Tvůrcům se povedlo skvěle navodit atmosféru 30. let, vč. kostýmů, aut, interiérů, prašných cest a hospodářské krize. Vyzdvihnout musím některé fakt povedené scény, třeba rozhovor s Clydovým otcem v jeho obchodě. Nicméně hodnotím film jen průměrně, protože se strašně vlekl a chvílemi jsem se nudil.

Top Gun: Maverick (2022)

Americká klasika vystavěná podle osvědčené šablony. Dívá se na to ale moc hezky. Tempo si film drží po celou dvouhodinovou stopáž a kromě nejmodernějších stíhaček si divák užije motorky, jachtu, letecké veterány, klasické porsche 911 model 1973 a samozřejmě krásné lidi.  Jo a i v elitní škole pilotů musí být mezi osazenstvem rasová i genderová vyváženost. Dnes už holt standard.

Top Gun (1986)

Viděno po letech, abych si připomněl, o co go, než si dáme nový Top Gun 2022. Dalo se na to koukat, má to super hudbu, jezdí se tam v porsche 356 speedster a hercům to sekne. Při leteckých scénách, kterých je hodně a jsou dlouhé, jsem se ale úplně ztrácel. Nebylo moc jasné které letadlo je které, kdo má koho na mušce a jaká je vůbec motivace bojů. Jako kdyby to bylo pouze křoví pro hlavní dějový románek.

Nevyzpytatelné cesty Boží (2022)

OK, přiznám se. Celou dobu se to tvářilo záhadně a byl jsem žádostiv, jakou kulišárnu na mě autoři připravili. Bohužel jsem to ale celé jaksi nepochopil. Takže film považuju za ztrátu skoro tří hodin svého času. Ano, občas to bylo příjemné pokoukání, občas ale i dost otravné, scény z ponurého blázince nejsou pro každého.  Koukat na to znovu, abych pochopil, ale nemíním.  Film jsem si vybral na základě jména režiséra, jehož předchozí Mirage u mě má velké  významné plus.

Enola Holmesová (2020)

Vizuálně moc pěkné, příběhově průměrné a zpracování na mě trochu moc hyperkorektní. Černošská instruktorka bojových sportů v Londýně konce 19. století? Inspektor Lestrade je Ind? Asi si na to v dnešní době holt budu muset zvyknout, jako na přimóchavání biosložky do paliva.

Záhadná bouře (2018)

Parádní film o časovém paradoxu, kdy změna jedné věci v minulosti má za následek jinou současnou realitu. Trochu romantiky navíc a hlavně důraz na to, že v životě jsou nejdůležitější děti, kterých se nevzdáme za nic na světě.

Promlčeno (2022)

Napínavé, strhující, od první minuty nedovolí divákovi odtrhnout zrak. Přitom se celý děj koná v rámci jednoho dne a jednoho města a bez speciálních efektů nebo náročné výpravy. Konec jsem čekal trochu méně přízemní, ale nakonec proč ne. Tak to kolikrát v životě chodí. Moc se mi líbila Barbora Bočková. Jede tu svoji figuru podobnou jako v Případech 1. oddělení, ale je velice uvěřitelná a lidská.

Okno do ložnice (1987)

Docela koukatelné, i když zub času je už trochu patrný.  Původně jsem si film spletl s podobně pojmenovaným filmem od Hitchcocka, ale i tohle bylo docela napínavé.

Jak si nevzít princeznu (2021) (TV film)

Náhodou, docela zábavná štědrovečerní pohádka. Má všechno, co má správná pohádka mít. Pěknou princeznu, království, klaďase i záporáka, docela zajímavý příběh, vtip a navíc bonus s cestováním v čase a paradoxem změny minulosti.

Neviditelný (2020)

Nekoukatelný film. Furt jsem to pretáčel, některé scény se nedaly vydržet. Teprve ke konci se to trochu rozjelo.  Hlavní herečka absolutně nesympatická pizda, které mi ani poradně nebylo líto.  Nápad možná zajímavý, ale to provedení mi vůbec nesedlo. Přitom režisér má na kontě jiný film, Upgrade, kterému jsem dal 5*