Den zrady (2011)

Bohužel...s tímhle obsazením a nisným tématem by to chtělo trochu šťávy. Je to čisté, přesné, ale až příliš chladné a uhlazené. Chtělo by to víc scén jako mezi Goslingem a Giamatim, kde se na povrch proderou emoce, které úplně chybí v milostné linii...čekala jsem o ždibíček víc. Nicméně herecky skvostné. Politika je svinstvo, to víme.

Děti moje (2011)

Payne tentokrát spíše tragický než bavící (Bokovka). Nedokážu neobdivovat jeho schopnost harmonicky spojovat tragično a komično, vybírat fantastické herce a zprostředkovávat emoce o základních životních věcech. Ta havajská hudba je hrozná, ale všechno ostatní bylo krásné, smutné, opravdové.

District 9 (2009)

Daly by se vytýkat jemné nepodloženosti nebo nelogičnosti, ale proč? škoda si kazit zážitek. masakr!

Divoši (2007)

Závažné téma, nedotýkající se jen málokoho, výborný scénář, dobře vyvážený humor, skvěle napsané a ještě lépe ztvárněné postavy. Hoffman je prostě univerzál, veřím mu i ty slzy nad smaženými vajíčky!!!

Dobrou noc a hodně štěstí (2005)

Fantastická stylizace do 50. let! FIlm, který má co říct jak obsahově tak umělecky. Výborný výkon Davida Strathairna, věřila jsem mu každé mrknutí. A Ray Wise pro fandy Twin peaks jako třešnička. Jen tak dál Georgi!

Domino (2005)

Až budu mít chuť na vtipnou akčňárnu, rozhodně se vrátím k tomuhle! Na obsah kašlu.

Dorian Gray (2009)

tak buď gotický horor nebo Wildea, obojí nejde! A Ben Barnes neumí hrát!

Dreamgirls (2006)

Hodně teatrální jako pozůstatek broadwaye, písničky, co mají posunovat děj jsou slabší. Ale vystoupení a nahrávání je výborné, Murphy válí a každá písnička Hudson mi trhá srdce. I love you I do nebo Listen (je víc k ději) si Oscara zasloužily. Beyonce je hodně pěvecky utlumená, ale hraje obstojně.

Drsný časy (2005)

klasika tohohle tématu a tvůrce...bale neuvěřitelnej, jako vždy.