Vyvolávač deště (1997)

Není to úplně bez bez chybičky (třeba scéna s Virginií Madsen je nadbytečná), ale celkově zatraceně dobré. Matt Damon je se projevil jako pan herec.

Volver (2006)

Takhle Almódovara můžu i já. Zaprvé jsem ženská a za druhé to není nijak zvrhlé...žádná skoronekrofilie nebo travestie, prostě milá a dojemná tragikomedie o pár ženskejch, který v životě dělají, co můžou. A Penelope konečně zase něco hraje a hraje dobře. Je krásná a mně by se líbilo, kdyby už nikdy nehrála v žádným hollywoodským trháku, protože ve španělštině jí to prostě šlape!

Ztracené město (2005)

Na celovečerní debut zatraceně dobré. Trochu dlouhé, ale bylo by dobré pouštět to lidem hned po Motocyklových denících...okouzlující je to stejně.

Superman se vrací (2006)

Překvapivě dost zábavné, ačkoli zdaleka ne doknalé. Snaha o psychologičnost (samozřejmě v rámci možností žánru) jde, bohužel, na úkor akce a tempa. Konec byl příliš natahovaný a té akce bylo zatraceně málo! Sekvence s letadlem (včetně Pety Wilson:-) byla výborná! Taky jsem nepochopila, proč tvůrci víc nekonfrontovali Luthora se Supermanem, neb Kevin Spacey by se dal využít mnohem mnohem víc. Dokonce mi připadlo, že ho občas brzdili. Vůbec se mi nelíbila Lois. Nic proti Kate, ale zuřivou reportérku fakt nedá. Naopak velmi vděčná role pro Jamese Marsdena. Ale stojí to každopádně za vidění.

Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže (2006)

Celou první polovinu se mi nechtělo věřit, že se v sále vůbec někdo směje nahlas. Vtipy byly příliš primitivní a dětinské, v čemž určitě hraje roli to, že překvapení z pojetí Johnnyho Deppa je dávno to tam. Triků na mě bylo až moc a pirátskou mytologii ať si Verbinski strčí někam, ale když došlo na pořádnou akci (tj. od nalezení truhly), bavila jsem se na výbornou! A hudba opět velmi dobrá, někdy možná příliš výrazná. Konec (co proboha ty zpomalené záběry?!) předvídatelný a málokdo si bude do trojky kousat nehty napětím, jak to bude dál. Kieru a Orlanda chválabohu nikdo nenutil hrát něco realistického, takže to taky ušlo. Souhlas s Civalem, celkový dojem z filmu nakonec neodpovídá realitě, ale je to skvělá zábava na léto a minimálně na dvě shlédnutí.

Silent Hill (2006)

Dokonalý film to rozhodně není. Ale je to fungující chaos (proměna Silet Hillu)! Ze hry znám jen první díl, proto mě dost zklamala vrcholná scéna v kostele. Líbilo by se mi to komornější, ale scéna se sestřičkami a Pyramidheadem...napětí i v palcích u nohou! Obsazení sedí, detaily ze hry jsou dokonalé (i kolo sotjí tam, kde má), i když mi trochu chybělo rádio. Závěr jsem nepochopila, ale to nevadí. Hustý, hustý, hustý!

Americká krása (1999)

Uchvátné obrazově a vlastně na všechny způsoby.... Když já má ráda, když je ve filmu aspoň jedna postava, která není vyšinutá, úchylná nebo je třeba úplně nudná. Takovej dotek reálna:-) Protože jestli jsme všichni takoví, jdu si skočit.

Domino (2005)

Až budu mít chuť na vtipnou akčňárnu, rozhodně se vrátím k tomuhle! Na obsah kašlu.

Elizabethtown (2005)

Vím, že jsem možná jediný člověk na světě, ale horzně se mi to líbilo. Jasně, je to pohádka. Ale miluju, jak Crow pracuje s hudbou. Horzně ráda budu slepě věřit, že i tak vlezlou a ulítlou holku někdo chce. Hvězdu dolů za ten sebevražednej motiv, bez něj by to šlapalo mnohem líp. I když Crow je první, kdo Blooma donutil hrát!!!