Šestý smysl (1999)

V tomhle filmu by se nemělo opomíjet téma strachu. Ta představa je děsná: jste malej kluk a bojíte se pořád, každou vteřinu, když jste vzhůru! A Osmentově podání je tohle to, co si s každým dalším shlédnutím užívám víc a víc.

Šifra mistra Leonarda (2006)

kniha není nic moc (námět super, ale Dan Brown není žádný génius) a film, jakkoli jsem doufala v opak, je ještě horší. Adaptovat bestseller nejspíš je těžké, ale takovýhlé scénář je neomluvitelný! Když došlo ke změně oproti knize, pak naprosto špatným směrem. Když už i sir McKellen přehrává (věřím, že záměrně) a Tom Hanks občas neví, jak zahrát úplně nanicovatou postavu, měli by se Goldsman a Howard zamyslet. Není to napínavé, není to zábavné. Jediná věc, která k mému překvapení celkem funguje, jo chemie páru Hanks - Tautou, jenmože jejich vztah scénář moc neakcentuje...To je škody, to je škody.

Škola rocku (2003)

Film si nehraje na hlubokomyslné přetváření školáků jako například Sestra v akci 2 a nikoho se zdravým rozumem snad nenapadne, že jde o něco jiného, než o sólo pro Jacka Blacka. Sólo pro jeho hlas (vynikající btw.!), kytaru a komediální talent. Dostal mě nákres dějin rocku a metalu na tabuli...bomba. Bavila jsem se!

Špinavá záležitost (2000) (TV film)

Nabízí se zrovnání s Lid vs. Larry Flint Miloše Formana - ale pouze tématicky. Zpracování jiné, hlavní hrdina jiný včetně jeho motivace. Jde tu mnohem více o obecné principy demokracie a svobody. Formálně možná nedokonalé, do určité míry neobjektivní...nicméně takové filmy jsou třeba. V USA a světě, kdemohou nechat z nařízení cenzorů prostříhat Zkrocenou horu obzvláště.

Tahle země není pro starý (2007)

Atmosféra, co by se dala krájet, ticho, co "hraje", minimalistické herectví všech zúčastněných, výborné dialogy...ale je pravda, že tenhle film asi není pro každého. někomu bude chybět spousta věcí (závěr, brolinův konec)...ale můj pocit byl "ano, takhle to má být". 90%

Temné kouty (2015)

Špatný scénář, špatné obsazení, špatná atmosféra. Knihu doporučuju, na film se vykašlete.

Temný rytíř (2008)

90%. jsem velký příznivce batman begins a ačkoli objektivně je temný rytíř maximálně povedený, na ten poslední bodík mi chyběl ten nepojmenovatelný pocit uvnitř...bomba motorka, neuvěřitelný joker (napsaný i zahraný), skvělá hudba.

Temný rytíř povstal (2012)

Film má spoustu malých much a mušek, několik zbytečných vět a několik nereálných momentů, které trochu narušují Nolanovo pojetí Batmana. Nicméně, je to o Batmanovi , nikoli o jeho protivnících (jako Temný rytíř), je to současné, apokalyptické, sexy, epické a dojemné. A nikoli na jedno shlédnutí.

Temný úsvit (2006)

V první řadě je jasné, proč by Bale šel u podobného tématu i do slabšího scénáře - jeho otec byl pilot. Sice civilní, ale létání jako jediná láska jinak dosti jednoduchého hlavního hrdiny mu za to určitě stála. I za to jeho pověstné hubnutí... I za opětovnou změnu mluvy (srovnejte třeba i jen s Dokonalým trikem!). A je naprostá pravda, že Bale je 90% všeho, co je na tom filmu dobré. Společně se střední částí (mezi útěkem a záchranou občas vykoukne i zajímavější poetičnost). Je fajn, že Herzog neudělal z džungle past plnou smrtonosných tvorů, to je sympatické. Hudba Klause Badelta je na můj vkus v tomto druhu filmu až příliš slyšet. A přeslazený konec? Sice ano, ale když přežil něco podobného...musíte to tomu Dieterovi přát:-)

Templář (2011)

Paul Giamatti luxusní...neusnula jsem jen proto, že jako dějepisný barbar jsem si nemohla vzpomenout, jestli ti Frantíci přijdou :-)