Tráva (2005)

Musím přiznat, že jsem se docela dobře bavila. Příliš ostentativní protivládní momenty jsou opravdu trochu na škodu a hudební čísla by mohla být kratší. Nicméně se mi líbila ta, která evokují Pomádu, Jesus Christ Superstar nebo Chicago. A hlavně Alan Cumming. Opět si libuje v několika úchlyných rolích a připomíná mi Monty Pythony v nejlepší formě. Jesus Christ Show je naprosto výborná!

Let číslo 93 (2006)

Úctyhodné, kvalitní, působivé...víc než dobrá pocta cestujícím. Tohle si absolutní hodnocení zaslouží.

Nebezpečné hry (1998)

Možná dám víc, kdybych byla chlap:-) Ať žije Bill Murray!

Nepřítel před branami (2001)

Jako člověk znalý jazyka ruského jsem ráda, že jsem to viděla dabovaný...Chtělo by to trochu víc napětí a autenticity. Nevím, celý to bylo takový divný.

Lara Croft - Tomb Raider: Kolébka života (2003)

Bože, to byla nuda! Dala bych dvě hvězdy za Chrise Barrieho, ale to by ho museli umět pořádně využít. Je zajímavý, že si ho prý vybrali pro jeho "britskost", i když je to původem Němec...

Nebezpečná rychlost (1994)

Akční film bez zbytečnejch keců a Keanu...přesně pro mě!I když jsem slyšela, že vztahy založený na sexu taky dlouho nevydrží:-

Šifra mistra Leonarda (2006)

kniha není nic moc (námět super, ale Dan Brown není žádný génius) a film, jakkoli jsem doufala v opak, je ještě horší. Adaptovat bestseller nejspíš je těžké, ale takovýhlé scénář je neomluvitelný! Když došlo ke změně oproti knize, pak naprosto špatným směrem. Když už i sir McKellen přehrává (věřím, že záměrně) a Tom Hanks občas neví, jak zahrát úplně nanicovatou postavu, měli by se Goldsman a Howard zamyslet. Není to napínavé, není to zábavné. Jediná věc, která k mému překvapení celkem funguje, jo chemie páru Hanks - Tautou, jenmože jejich vztah scénář moc neakcentuje...To je škody, to je škody.

Kiss Kiss Bang Bang (2005)

Ačkoli si na předchozí scénáře Shanea Blacka moc nepamatuju, tenhle se mi přes svoji nekonzistenci dost líbí. Ty hlášky a charaktery jsou prostě skvělý. Neinvenční režie se dá taky díky tandemu DOwney - Kilmer překousnout. "Neusekla jsem ti právě prst?" "Je na zemi. Mohla bys ho zvednout? Nemůžu se tam ani podívat" :-) Bomba! Škoda, že podobný komedie už se dneska moc netočí.

X-Men: Poslední vzdor (2006)

4* jsou bez vztahu k předchozím dílům, neb jsem je téměř úplně zapomněla. Ale mám chuť jít do nich znova. Hodně mě dostaly scény z dětství Jean a Angela a smrt... v levitujícím domě. A taky to, jak rychle se dá "zlikvidovat" tolik postav:-)...po druhém shlédnutí ubírám hvězdu.

Hory mají oči (2006)

Atmosféra před prvním velkým útokem je zatraceně hustá, napětí sílí. Útoky jsou brutální, ale ne tolik, aby se na to nedalo koukat. Pak přijde zlom, kdy ti hodní už nemají co ztratit a začínají být naštvaní a vynalézaví. Konec s nezničitelným hrdinou je pak odlehčením ala Vřískoty pana producenta a já za něj děkuju. Jsem totiž strašpytel a díky tomu závěrečnému pousmání jsem v klidu dojela domů a spokojeně usnula. Vynikající zvuk a hudba!