Počátek (2010)

Nářez, nářez, nářez. Inception možná ještě překročilo má očekávání. Akce tak akorát a skvělá, propracovaně zapojené do logiky filmu (rozhodně ne samoúčelná!), silné emoce vázané na dost těžká témata (vina, sebevražda), stoupající napětí, které je ke konci celé akce "vnuknutí" téměř nesnesitelné! Herci skvěle fungují jako tým i jako jedinci, Ellen Page konečně dostala šanci ukázat, že umí skvěle zahrát dospělou postavu, Marion Cotillard je geniální. O DiCapriovi není třeba ani mluvit, velice mě překvapil Watanabe. Hudba Hanse Zimmera není tak okázalá jako batmanovská, nicméně je stejně slvělá. Chris Nolan dokázal skvěle sladit aktraktivitu s myšlenkovou hloubkou! Dám si to ještě několikrát. Zatím 100%.

Komici (2009)

Judd Apatow neudělal špatný film, jen je mnohem osobnější než všechny jeho předchozí kousky. Zasmějete se u něj párkrát a to ještě musíte dávat pozor a trochu se vyznat v americkém šoubyznisu. Ale snaží se říct víc o tom, jak žijí lidé, jejichž prací je "být legrační", to se cení a nedopadlo to tak zle. Navíc je ze všeho hodně cíti, že všichni lidi, co tenhle film dělali, jsou kamarádi... A Seth Rogen fakt neměl hubnout :-)

Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008)

Fantastický námět, kterému by slušelo méně konvenční zpracování, které by lépe udrželo pozornost. U závěru jsem hrůzou zavírala oči.

Soumrak mrtvých (2004)

Kdo miluje britský humor, bude spokojen. A Dylana Morana vidím vždycky ráda :-)

Alpha Dog (2006)

Tenhle film zachraňují nadprůměrné herecké výkony mladých herců, jinak bez nápadu a chvílemi až nudné. Timberlake, Yelchin, Swayne, Seyfried slušné, Hirsch a především Foster fantastičtí. Toť vše.

Pevné pouto (2009)

Vím, že to celé dohromady nedrží...skvělé momenty napětí a další detaily jsou ale tak skvělé, že převládlo pozitivní přijetí.

Samotář (2008)

Možná je život opravdu složitější, když o něm zbytečně moc přemýšlíte. Krásný film, příjemná hudba a skvělí herci. Ellen Page je nepřekonatelná!

Nine (2009)

hudebne slabsi nez chicago, obsahove stejne rozmelnene a povrchni. z cisel stoji za to jen fergie, kate a marion. pro me prozatim marshalluv nejslabsi film a nejslabsi muzikal, ktery byl posledni dobou v hollywoodu udelan.

Alenka v říši divů (2010)

tohle mohl natocit kdokoli...vizualne krasne, obcas vtipne a sem tam pekny napad, at uz od burtona nebo od carrolla. ale prazdne, a to jak obsahove tak emocionalne. bohuzel.