Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže (2006)

Celou první polovinu se mi nechtělo věřit, že se v sále vůbec někdo směje nahlas. Vtipy byly příliš primitivní a dětinské, v čemž určitě hraje roli to, že překvapení z pojetí Johnnyho Deppa je dávno to tam. Triků na mě bylo až moc a pirátskou mytologii ať si Verbinski strčí někam, ale když došlo na pořádnou akci (tj. od nalezení truhly), bavila jsem se na výbornou! A hudba opět velmi dobrá, někdy možná příliš výrazná. Konec (co proboha ty zpomalené záběry?!) předvídatelný a málokdo si bude do trojky kousat nehty napětím, jak to bude dál. Kieru a Orlanda chválabohu nikdo nenutil hrát něco realistického, takže to taky ušlo. Souhlas s Civalem, celkový dojem z filmu nakonec neodpovídá realitě, ale je to skvělá zábava na léto a minimálně na dvě shlédnutí.

Dům u jezera (2006)

Originál jsem neviděla. Film konkrétně je slabší, než jsem doufala. Začátek je rychlý a nevýrazný, některé motivy (oběma zemřel otec) jsou nadbytečné. Bullocková není špatná, ale prostě to neutáhne. Proto nejsilnější je 2.třetina filmu, která stojí hlavně na Reevesovi. V jediné společné scéně je cítit, že mezi herci to funguje výborně, ale o tom ten film bohužel není. Občas se i kamera zatváří zajímavě, ale to jsou jen náznaky, bohužel. Hudba příliš komerční a místy nemístně happy. A závěr radši ani nebudu komentovat, to bych musela být sprostá. 50 procent.

Silent Hill (2006)

Dokonalý film to rozhodně není. Ale je to fungující chaos (proměna Silet Hillu)! Ze hry znám jen první díl, proto mě dost zklamala vrcholná scéna v kostele. Líbilo by se mi to komornější, ale scéna se sestřičkami a Pyramidheadem...napětí i v palcích u nohou! Obsazení sedí, detaily ze hry jsou dokonalé (i kolo sotjí tam, kde má), i když mi trochu chybělo rádio. Závěr jsem nepochopila, ale to nevadí. Hustý, hustý, hustý!

Zeptej se prachu (2006)

Na romatiku dost chladné a odměřené. Farrel i Hayeková dobrý, ale moc se k sobě nehodí. Celkem mi to přišlo příliš "literární". Ale kniha musí být výborná.

Americká krása (1999)

Uchvátné obrazově a vlastně na všechny způsoby.... Když já má ráda, když je ve filmu aspoň jedna postava, která není vyšinutá, úchylná nebo je třeba úplně nudná. Takovej dotek reálna:-) Protože jestli jsme všichni takoví, jdu si skočit.

Domino (2005)

Až budu mít chuť na vtipnou akčňárnu, rozhodně se vrátím k tomuhle! Na obsah kašlu.

Elizabethtown (2005)

Vím, že jsem možná jediný člověk na světě, ale horzně se mi to líbilo. Jasně, je to pohádka. Ale miluju, jak Crow pracuje s hudbou. Horzně ráda budu slepě věřit, že i tak vlezlou a ulítlou holku někdo chce. Hvězdu dolů za ten sebevražednej motiv, bez něj by to šlapalo mnohem líp. I když Crow je první, kdo Blooma donutil hrát!!!

Sexy Pistols (2006)

jedna hvězda za vtipný moment sem tam a druhá za to, že tohle se asi chlapům bude líbit. Nechat Hayek a Cruz dělat kliky ve vodě je od Bessona zatraceně vypočítavý nápad:-)

Solaris (2002)

Tarkovského adaptaci neznám, takže nemůžu porovnávat. Nicméně se mi to opravdu líbilo. Vizuálně horzně příjemné (včetně obou hlavních představitelů) a i přes nedějovost to uteče hrozně rychle. A je to pochopitelné, což je ve srovnání s jinými snímky velké plus.

Trosečník (2000)

one man show...60% i za scénu pádu letadla.