• Krátkometrážní

Sarajevo 1914 (2014) (TV film)

Společně s Evropa tančila valčík je to slušné combo. Nutno ale brát v potaz, že se jedná primárně o rakouský televizní film Das Attentat Sarajevo 1914 a Češi tu participují klasicky jen jako nádeníci. Čili v Edici ČT je to spíš omylem a skutečnost, že se to distribuuje výhradně s českým dabingem je až výsměch. Kdo si co chce přivlastňovat? Těch pár záběrů s Kukurou?

Rampa (1962)

Představa, že v jednom tahu uvidím dvojprogram tohoto photo-romanu a Alphaville, se mi zdá být poněkud smrtelná.

Emma. (2020)

S adaptacemi Emmy se nikdy moc neplýtvalo, proto nový film každé čtvrtstoletí opravdu neuškodí. Tato verze je sice mírně parodická a taková Miranda Hart opět hraje tu svou sólovku namísto toho, aby hrála postavu z románu (což už mi zkazilo nejednu show)... ale vše ostatní víceméně klape takovým svým odlišným způsobem, než jak by se očekávalo od adaptace austenovského románu z roku 1815. Určitě si doplním i seriál.

Blake Shelton feat. Gwen Stefani - Nobody but You (2020) (hudební videoklip)

Je jenom logické, když se páru Stefani/Shelton tak daří, že si vzájemně vypomáhají se svými sólovými alby. Tentokrát šlo jen o takové pohodové video k písni Nobody but You. Nejde o nic velkého, Sophie Mullerová vidí dvojici jako módní ikonu a zemitého chlapíka z Oklahomy.

Gwen Stefani feat. Blake Shelton - You Make It Feel Like Christmas (2018) (hudební videoklip)

Co dodat? Gwen dozrála do natolik univerzální celebrity, že si může dovolit zařadit do své diskografie taky jedno čistě vánoční album. Tvoří teď pár s Blakem Sheltonem, který představuje takového toho "typického Amíka", což Sophie Mullerovou inspirovalo ke klipu, který je poctou manželským stereotypům 50. let.

Barbie a Růžové balerínky (2013)

Mám k Barbie sérii podobný vztah jako mnozí dospěláci, ale zároveň si nemyslím, že Růžovým balerínkám něco chybí nebo přebývá. Je to další baletní film s Barbie v hlavní roli, vše je napsané tak, aby holčičky chápaly sílu přátelství, důležitost svých snů a jedinečnosti každého z nás. Zároveň je tam malý příběh o nevhodném protěžování. Hlavní příběh těží z toho nejlepšího, co baletní libreta nabízejí, máme tu Giselle (1841), Labutí jezero (1877) a milovaného Louskáčka (1892) a objevuje se i Sněhová královna. Takže není problém děcka inspirovat a edukovat.

Po krk v odpadcích (2010) (seriál)

Show, která z britského konceptu extrémních bordelářů vytěžila maximum. Drama až na strop (doslova).

Máte doma uklizeno? (2003) (pořad)

Reality show, na kterou nikdy nezapomenu. Občas je dobré si uvědomit, že člověk nemusí být fanatik ve stylu Marie Kondo a žije v pohodě. A že skutečný bordel vypadá úplně jinak. Velmi praktické je uvědomit si, že jsou minimálně dva druhy problémů, které mohou způsobit totální kolaps domácnosti. Nekonečné hromadění, které lze provozovat jako čistý sklad, ale bydlení to není. A pak je samostatnou kategorií zasvinění bytu odpadem. Důvody pro rezignaci mohou být různé, ale u nás žádná televizní pohotovost nejezdí, takže se snažte nepřekročit hranici a budete v pohodě.

To Kapitola 2 (2019)

Všechno, co nefungovalo v prvním díle, na to lze najít odpověď tady. Což je fajn. S dospělými hrdiny si samozřejmě rozumím lépe než s dětmi. Ale celá ta vyprávěnka z prokletého městečka Derry je tak strašný bullshit, že není nic, co by to zachránilo. Je sice hezké, že se King svezl na vlně Lovecrafta, ale transponovat ty jeho klasické strachy z dalekého vesmíru do kanalizace v městečku v Maine, to je jednoduše omyl. Navíc představa, že bych musela čekat mezi filmy 2 roky je další nesmysl, který reprezentuje i zdejší pokles v zájmu.