• Thriller

Hladová noc (2001)

Horor, ktorý vás nevyľaká ani vo vás nevzbudí pocit hrôzy. Nie je to ani žiadne filmové veldielo. Ale je to pohodová upírska road movie s prijateľnou stopážou a dejovým spádom. Bavil som sa od začiatku do konca, ale priznávam, že na road movie všetkých žánrov mám slabosť. 75%

Nic než pravda (2008)

Dodržanie novinárskej etikety a udržanie anonymity zdroja dôverných informácií za každú cenu je asi najzákladnejším životným krédom reportérky Rachel Amstrong. Odhodlanie neprezradiť zdroj závažnej informácie ju stojí slobodu aj rodinu. To je hlavná línia príbehu o až neuveriteľne čestnej a poctivej reportérke, ktorá v jednom zo svojich článkov odhalila identitu tajnej agentky CIA a teraz čelí nátlaku americkej vlády na prezradenie svojho informátora. Záverečné odhalenie je pre mňa šokujúce. Nie preto, že by ma to v priebehu filmu ani nenapadlo, ale preto, že tým pádom celý film nedáva zmysel a sám seba zhadzuje minimálne o level nižšie. Pri sledovaní filmu som sa však ani nachvíľu nenudil, so záujmom som sledoval počínanie hlavnej protagonistky a samozrejme rozmýšľal som, kto môže byť ten tajný zdroj informácií, kvôli ktorému obetovala reportérka prakticky svoj doterajší život. Celkový dojem z filmu mi pokazil najmä jeho úplný záver. 65%

Paranormal Activity (2007)

Myslím si, že tento horor môže dobre ohodnotiť len človek, ktorý si ho pozrel sám a v noci. Stavia na strachu z neznámych nočných zvukov a pohybov bez potreby ukázať pôvodcu týchto zvukov. Dokumentárny spôsob, akým je natočený mu dáva výbornú mrazivú atmosféru. Tá parádne hustne príchodom každej ďalšej noci. Koniec ma úplne dorazil. Normálne sa pri hororoch nebojím, ale tuto mi viackrát skutočne behal mráz po chrbte. A o tom má horor byť. V tomto prípade sú mi úplne ukradnuté filmárske a herecké nedostatky, alebo stereotypný dej. Nízkym hodnoteniam nerozumiem. U mňa 90%

25. hodina (2002) odpad!

Nie je o čom písať, nie je o čom hovoriť. Nuda od začiatku do konca. Nestalo sa tam vôbec nič, len mi to zobralo skoro 2 hodiny života (nevládal som to dopozerať) a priateľka mi odporučila nech to hneď vymažem, aby sme sa náhodou niekedy nepomýlili a znova si to nepustili. Nevidím dôvod dávať hviezdičku.