• Thriller

Touha po pomstě (2010)

Obrovské prekvapenie. Výborný a hlavne originálny thriller s prekvapujúcou zápletkou. Záver ma príliš nepotešil, ale ten som tak trochu tušil.

Podfukáři (2013)

Prehnane prekombinovaný až absurdný film, ktorý však rozhodne nenudí a má parádne tempo. Takéto konštatovanie obvykle oceňujem 4 až 5 hviezdami. Tu mi však prekáža, že film na svojej chytrosti stavia, pričom ponúka často absurdné vysvetlenia a situácie, ktoré sú "zaklincované" nelogickou záverečnou pointou.

Harry Brown (2009)

V podstate je to veľmi najivné až absurdné. Ale sakramentsky zábavné a uspokojivo ukončené.

Ozvěny mrtvých (2007) odpad!

V prvom rade musím povedať, že som chcel pôvodne pozerať Ozveny mrtvých s Baconom a tak som na ázijský film nebol naladený. Prvá polhodina sa mi však zdala tak debilná, že som nemal silu pozerať to ďalej. Keď sa to neskôr zlepšilo, tak sa za ten odpad ospravedlňujem.

Predátoři (2010)

S Predátorom (1987) sa to nemôže vôbec porovnávať. Toto je skôr mix Jurského parku a Scooby Doo. Nemá to atmosféru, príšery sú neni nijak maskované, je ich plný les a ku koncu už sú v zábere viac ako ľudia. Herci sú nesympatickí a tak si prajete aby ich predátori čím skôr vyzabíjali. Úplná sračka to neni, ale na môj vkus je tam toho sci-fi až príliš.

The Collector (2009)

Omylom som to videl opačne. Najprv Collection a potom Collector. Collection sa mi zdal slabučký a tak som sa dlhšie donucoval pozrieť Collectora. To už je ale iné kafe. Aj ten síce postráda logiku, ale pasce a vraždy sú zábavné a film ubieha bez nudných pasáží.

Paranormal Activity 3 (2011)

Jednotka ma odrovnala a dal som jej 5*. Dvojka bola rovnako desivá, ale nepriniesla nič nové, tak som dal 4*. Trojka je tiež hororovo napínavá, ale znova sa len stále opakuje to čo v predchádzajúcich dvoch - iba s inými hercami. Takto môžu PA točiť do nekonečna. Dávam 3* a ďalšie časti už nechám tak.

Pátek třináctého 6: Jason žije (1986)

Prvýkrát videné v r. 2014 a preto musím zohľadňovať vek filmu. V 86tom si hold s nereálnym správaním postáv príliš hlavu nelámali a takto sa na to treba aj pozerať. Určite je to najzábavnejší diel zo všetkých dovtedy natočených Piatkov.

Správci osudu (2011)

Akčný sci-fi thriller? Asi ťažko! Obyčajná rozprávka so zbytočne natiahnutou stopážou, kvôli ktorej sa tam pol filmu nič nedeje. Keď to mám hodnotiť ako rozprávku, príp. dobrodružný film, tak dve až tri hviezdy si to zaslúži.

Devil (2001)

Z až detsky stupídneho námetu je tu urobená seriózna mysteriózna dráma s výbornou atmosferou. Hororovým prvkom je tu duch chlapca, ktorý však podľa mňa nemá úlohu diváka vystrašiť, takže ak má niekto chuť na klasický horor nech si pustí niečo iné.