• Thriller

Požehnání smrti (1981)

75 minút to pripomína skôr Doktorku Quinnovú, ako nejaký horor, ale ako film je to pozerateľné a má to dobrú atmosféru. Záver už síce parametre hororu vykazuje, ale je tak uletený a pre mňa nepochopiteľný, že som nad ním len krútil hlavou. 60%

Ďábel (2010)

Perfektné! Skvelý film bez nudných pasáží, ktorému nemám skoro čo vytknúť. Nad záverom som síce trošku prevrátil očami, ale celok to nemohlo pokaziť. Satanské filmy mám rád a tento ma rozhodne nadmieru potešil. Prítomní hľadači logických chýb a kvázi filmoví odborníci nech mi vylezú na hrb. 90%

Tma (2005)

Déja vu

La cara oculta (2011)

O horore nemôže byť ani reč, o thrilleri podľa mňa tiež nie. Dobrú a nápaditú pointu, ktorá je jediným kladom filmu, prezrádza trailer aj slovenský názov. Film postráda napätie, akciu, aj humor. Vedieť toto vopred, vyprdnem sa na to. Ako obyčajný film to však pozeratelné je. 45%

Hlas smrti 2: Světlo (2007)

Hlavnému protagonistovi na začiatku zastrelí chlapík za podivných okolností manželku a syna a potom obráti zbraň proti sebe. Zdrvený manžel a otec sa pokúsi o samovraždu, ale privodí si iba stav klinickej smrti a nakoniec prežije. Potom sa začína asi polhodinový úsek doslova prepchatý rôznymi vidinami a mysterióznymi prvkami, medzi ktoré patrí aj podivná žiara okolo niektorých ľudí. Keď už ma táto primitívne jednoduchá línia filmu začala štvať, dostal som ďalšiu ranu - Abe Dale si uvedomí že žiaru vidí okolo ľudí, ktorých čaká čoskoro smrť (mimochodom takýchto stretá na ulici desiatky). V tejto chvíli sa film začne extrémne podobať na supemana (už chýba iba kostým) a chlapík zachraňuje jednu obeť za druhou. Zvláštne, že vidí skoro samých mladíkov, ktorých čaká tragická smrť a nikoho takého, koho zabije choroba. Jedna z jeho zachránených obetí je navyše atraktívna zdravotníčka, ktorá je neuveriteľnou zhodou okolností už vdova a začne sa rysovať ľúbostný románik. Ako vyústenie tejto kraviny očakávam svadbu. V tejto chvíli sa môj prst začína približovať k tlačítku "off" na TV ovládači. Po asi 3/4hodine sa však film zvrtne do oveľa zaujímavejšej roviny a podľa mňa sa ho oplatí dopozerať, aj keď úplný konec je gýč. Je možné, že druhá polovica filmu ma uspokojila iba preto, že po zhliadnutí tej prvej som od toho už absolútne nič neočakával, ale rozhodol som sa dať zatiaľ slabé 3*. 50%

Lunapark smrti (1985)

Zlá, prežúvajúca, vlasatá mládež vyčíňa v mestečku a terorizuje súrodenecký pár, ktorý sa sem práve prisťahoval k strýkovi prevádzkujúcemu lunapark. A je z toho veľmi slušný osemdesiatkový thriller, ktorý určite nenudí ani dnes. 3,5 hviezdy.

Zrůda (2003)

Neviem či sa dalo z tohto skutočného príbehu urobiť zaujímavejší film, ale toto ma bohvieako nenadchlo. To čo v štyroch riadkoch hovorí oficiálny obsah filmu je vlastne všetko. Nič iné (prekvapujúce, zaujímavé) vo filme neuvidíte. 55%

Konec světa (1999)

Velmi dobrý akčný horor s výbornou atmosférou od začiatku do konca. Bavil som sa pri prvom, druhom aj treťom pozretí. Množstvu negatívnych hodnotení fakt nerozumiem. 80%

V elektrizující mlze (2009)

Zdĺhavá pomalá kriminálka plná zbytočných chaotických a nesúvisiacich scénok. Jessica Fletcherová by to mala rozlúsknuté za pol hodiny :) Surrealistické prvky filmu nič nepridali, naopak, iba na mňa pôsobili rušivo. Prostredie však bolo zvolené veľmi dobre a T. L. Jones je tu skvelý. 60%

Skafandr a motýl (2007)

Celkom zaujímavý film, no jeho zbytočne dlhá stopáž spôsobuje, že podstatnú časť bojuje sám so sebou. Pozerať sa ako niekto 100 minút mrká sa mi zdá predsalen trochu otrava...