• Thriller

Spolek nemilosrdných (2009)

Hviezdy dávam podľa toho ako ma film bavil. Keď ma baví neriešim či je to objektívne blbosť a naopak, keď ma nebaví môžem osrať celé umenie, posolstvo alebo "vnútornú krásu" filmu. A táto okopírovaná blbosť plná nelogickosti ma fakt bavila. Navyše, čo sa týka obsadenia, bolo na čo pozerať.

Seventh Moon (2008)

Celý film tma jak v prdeli, takže nič nevidíte, dotoho sfetovaný kameraman bez statívu, ale aby vám to nebolo ľúto príbeh je bez pointy, réžia nulová a ako to celé dopadne je vám u riti. Hlavne nech už je koniec.

Baby Blues (2008)

Filmovému spracovaniu tohto príbehu sa toho veľa vytknúť nedá. Je to napínavé, znepokojujúce, krvavé, dynamické... proste v poriadku. Matke v popôrodnej depresii rupne v bedne a rozhodne sa vyzabíjať svoje detičky. Film na sračky rozdupal nepísané pravidlo, že vraždenie malých detí je vo filme tabu. Priznám sa že som zástanca tohto pravidla a preto napriek 4 hviezdičkám o tomto filme nechcem viac nič počuť a nechcem ho viac vidieť. Tiež ho nikomu nebudem odporúčať.

Lovec démonů (2016)

Veľmi jednoduchý B-čkový možno až C-čkový horor ako z 80 rokov. Správanie postáv je smiešne, logiku to tiež príliš nemá, ale je to celkom zábavné. Prijal by som si viac nových B-čkových hororov pripomínajúcich 80-te roky, ale trošku prispôsobených náročnosti súčasného filmového diváka, toto bolo miestami až príliš debilné - zabiješ človeka v ktorom je démon a hneď je démon v tebe a zabíjaš všetkých dokola a keď zabijú teba démon sa prevtelí do tvojho vraha a tak to ide celý film dokola...

To (2017)

Nečítal som knihu, možno preto som bol aj s TV počinom z 90teho roku spokojný. Nové "To" však predčilo všetky moje očakávania. Ide o nezabudnuteľný zážitok a aj keď som sa ani raz nezľakol ide o pôsobivý film, ktorý má viac rozmerov ako len ten hororový. Strašne dobre sa na to pozeralo. Keby bola hotová aj druhá časť bez váhania by som si to pozrel naraz.

Tajemství smrti slečny Neznámé (2016)

Perfektný horor z prostredia pitevne, ktorému nechýba absolútne nič. Perfektná atmosféra, herci, mysteriózno, pravý hororový strach, vraždy, sexi mrtvolka vystretá na stole. Sedel som priklincovaný na gauči od začiatku do konca a ani som nedýchal. Po prvom pozretí mám pocit, že je to snáď najlepší horor aký som kedy videl. Normálne som nemohol zaspať a toto sa mi po hororoch nestáva. Tušil som že pointa bude trošku uletená, ale nebolo to až také zlé. Vôbec mi to dojem z filmu nepokazilo. Super!

Brána temnoty (2015)

Extrémna infantilnosť tohto filmu neguje akýkoľvek lesk hororu, či dokonca thrilleru a posiela do prdele aj pokus o mysteriózno. Nenudilo ma to, ale určil by som to tak pre vekovú hranicu 10+

12 kol (2009)

Vôbec to nebolo zlé. Akčné, zábavné od začiatku do konca. Ale nemôžem dať viac ako 3*, lebo je to nehorázna vykrádačka tretej pasce.

Podvod (2013)

To je vražda napsala, len s krajšími hercami...

Grizzly zabiják (2015)

Konečne dobrý zvierací horor. Parádny maco, v pohode dej, kopec akcie, pekná príroda, žiadni amatérski herci ani otrasné pc-efekty. Musím dať 4, lebo úroveň tohto typu hororu je dnes hlboko pod bodom mrazu.