• Thriller

Aligátor II (1991)

Často hlúpe, nelogické, gýčovité..., ale vždy lepšie než nejaká súčasná počítačom spravená hrôza. Neviem... no, ...musím dať 3* - proste mám na týchto aligátorov slabosť.

Ils (2006)

Výborný thriller so slušnou dávkou napätia, ktoré sa najmä v prvej polovici dalo krájať. Umiestnenie a kulisy na jednotku, pointa bola pre mňa síce očakávaná (hlavne keď ju v podstate vyzrádza slovenský preklad názvu), ale u týchto samoúčelných filmov to nevidím ako problém. 75%

Slimák (2006)

Konečne po čase zábavná "hororová" oddychovka, aká sa už dnes nevidí. Hlavné je nebrať to vážne, pretože potom to samozrejme vyznie ako nehorázna blbosť. 70%

Zázraky se nedějí (2008)

Film o ničom. Čakáte že sa už predsa niečo musí stať, ale nestane sa vôbec nič. Asi to bol pokus o hodnotný film s hlbokou myšlienkou, ale to sa teda nepodarilo. Pozitívne hodnotenia nechápem. Pre mňa blbosť, nuda a strata času.

Vládce prokletých přání (1997)

Tak táto béčková fantasy horor komédia o zlom džinovi ma ani chvíľu nenudila. Po takmer tisícročí prebudený džin chodí po uliciach amerického mesta a svojim zábavne vražedným spôsobom plní "priania" náhodných, aj menej náhodných ľudí. To mu pomáha prežiť a ísť za svojim cieľom ovládnutia priestoru medzi svetmi. Fakt celkom podarená záležitosť.

Mrtvý sníh (2009)

Na to aká to je blbosť ma to fakt pobavilo, ale to nie je pri zombie filmoch nič neobvyklé... Tí čo majú chuť zažiť mrazivú hororovú atmosféru, nech s mŕtvym snehom nestrácajú čas.

Dokonalý únik (2009)

Človeka, čo sa v takýchto filmoch vyžíva asi záverečné odhalenie neprekvapí, ale film je to velmi dobrý

Hněv duší (2004)

Na westernový horor som sa tešil, no asi som nemal. Komorná atmosféra v dome, kde sa odohráva väčšina filmu mi spôsobovala opakované stavy mikrospánku. Podstatnú časť filmu hlavné postavy len blúdili po izbách a keď prišla nejaká zamýšľaná lakačka, väčšinou ma to nevytrhlo z kómy. Pointa bola o.k., ale dvíha moje hodnotenie iba na 30%. Niečo mi ale hovorí, aby som tomu dal ešte jednu šancu...

Kontakt (1997)

Zbaviť to nudných scén, napasovať do klasickej 90minútovky a bola by to celkom fajn sci-fi. Takto som to len prezíval a záverečné posolstvo mi už bolo ukradnuté, tešil som sa hlavne, že je koniec. Zbytočne dlhý film.

2012 (2009)

Spôsob, akým sa podarilo ujsť rodine okolo hlavného hrdinu pred skazou z Kalifornie a potom z USA bol riadne pritiahnutý za vlasy a stopáž filmu je zbytočne dlhá, z čoho rezultuje dosť nudných pasáží. Inak je to celkom pozeratelné. 55%