• Pohádka

Brancaleonova armáda (1966)

Skvělý český dabing našich dabingových hvězd v čele s Františkem Filipovským (žid Habakuk) dává téhle skvělé historické taškařici další významný kladný rozměr. Milovníci Monty Pythonovského humoru zde naleznou snad jen kromě boje s drakem vše co je u takovýchto příběhů potřeba. Za naprosto dokonalé jsou mj. herecký výkon potulného mnicha a scénu s pokřtěním žida Habakuka.

Dítě hvězdy (2007) (TV film)

Vzhledem k přetrvávající bídě v tvorbě nových českých pohádek, je kvalitně herecky obsazená TV pohádka na motivy Oscara Wildea s minimem patosu, velmi nadstandardním kusem, zpříjemňující nedělní odpoledne.

Auta 2 (2011)

Ano, Auta 2 jsou zbaveny půvabu prvního dílu. Proč? Protože vytříbené všudypřítomné konverzace jsou nyní nahrazeny zběsilou akcí. Dokonce si scénáristé (nebo snad autoři českého překladu) nedali tu práci s vymýšlením originálních pseudonymů postav - z předchozího dílu zbyl snad jen komentátor Karol Kolák. Nápady, skeče, epizodní příběhy, kterými první díl přetékal zde sice jsou, ale jsou dávkovány divákům jen po špetkách. Zatímco díl první vykreslil charakter každé z postav tak, že by se každá z nich mohla stát ústřední postavou svého vlastního dílu , Auta 2 se tímto neobtěžuje ani v případě zcela nových figur. Za pochvalu stojí, že na rozdíl od jiných "pokračovacích filmů" se až tolik neodkazuje ne díl předchozí což usnadňuje nadšení těm kteří jedničku neznají.

Vyžilý Boudník (1991)

Film se slušným scénáristickým i hereckým potenciálem. Bohužel režisérsky nezvládnutý nebo spíše zbrkle nedotažený. Jak je uvedeno v obsahu filmu, rozpačitý dojem diváka přebíjí vše pozitivní. Škoda.

Letopisy Narnie: Plavba Jitřního poutníka (2010)

Není v zájmu nikoho, aby si tvůrci filmů vzali diváka jako rukojmí v : "Neviděl jsi první díl? Že ději kde se všichni znají z blíže neurčeného minula a vzpomínají na zašlé dobré časy nerozumíš? Tvůj problém, že jsi teď přišel do kina! " Tento film jsem zhlédl bez znalosti dílů předešlých v dobré víře, že tvůrci dobře ví, že i takovíto lidé (jako já) na planetě jsou. Ouha. Kdybych věděl, že jdu na třetí díl seriálu asi bych volil jinak.