• Pohádka

Smrt ve tmě (2016)

Tenhle film směřoval směle ke čtyřem hvězdám, závěr filmu byl k nim předurčen. ALE ! Přichází závěrečná akční nepochopytel ná typicky hollywoodská mainstreamově kýčová scéna. A tím to celé zazdí. Takže jen tři.

Svět pod hlavou - Mrtvý lidi (2017) (epizoda)

Proč já mám furt dojem , že je to komedie. Jen ti herci mají vážné tváře. Jo a taky mi nesedí ty věčně nablýskaný auta. Tenkrát přece žádné myčky nebyly.

Polednice (2016)

Atmosférický horor plně splňující všechny atributy svého žánru, s velmi kvalitně a pečlivě zvoleným hereckým obsazením (především skvělý Zdeněk Mucha). Nešlo to napsat a natočit lépe.

Čertova nevěsta (2011)

děj prachmizerný, velké finále nikde. Ale mě i dětem se to líbilo + František Němec famozní.

Tajemství staré bambitky (2011) (TV film)

Scénář jako z roku 1985, žádná kouzla, jen jasně vymezené bohaté zlo a chudé dobro. Pohádka která neurazí, je plná dobrých hereckých výkonů, ale ani nijak nenutí pustit si ji znovu.

Svatojánský věneček (2015) (TV film)

Proč Mádl ? Proč ? Tahle pohádka mohla být velmi hezká. Angažováním do hlavní role netalentovaného neherce Mádla, jenž nemá výslovnost spíše mumlání a při replikách trhá rameny, vše padá dolů. Příště pane Strachu angažujte do hlavní role pytel brambor - vyjde to na stejno a bude to levnější.

Dvojníci (2016)

České filmové poměry mají dlouhodobý problém natočit to, co jinde zvládají levou zadní, gangsterka, válečný film apod., tak aby to nedopadlo TRAPNĚ. Podobně je to s komediemi, které mají již zaběhlé témata. Tak jako zde - záměna dvojníků. Tohle se, ale povedlo na první dobrou a navíc skvěle - není to trapné. Velmi příjemné překvapení.

Notting Hill (1999)

Romantická zamilovaná komedie, která je tím čím má být. Bez zbytečného patosu, bez trapnosti. A navíc super český dabing. Co více si přát.

Slíbená princezna (2016) (TV film) odpad!

Čeští tvůrci novodobých pohádek trpí zvláštní obsesí. Postavy zde musí co nejčastěji řvát. Řvát hulákat a hlavně někam běhat. Roztřesená kamera umocňuje dojem televiznosti. Prostoduché postavy připomínají televizní papundeklové pohádky ze sedmdesátých let ČST.