• Pohádka

3:15 zemřeš (2005)

Zpracování je výborné, ale to je tak asi vše co tahle duchařina nabídne.

Prosíme přetočte (2008)

Skvělé. Evropská komedie s evropským humorem natočená francouzem v americe s americkými herci.

Bony a klid 2 (2014)

Dílo které se chce nazývat filmem by mělo mít nějakou dějovou linku. Tohle, je něco mezi 100 minutovým bakalářským příběhem a groteskou. Několik vtipných gagů tam je, ale podruhé (na rozdíl od jedničky) to vidět nemusím.

Kronika mutantů (2008)

Skvěle výtvarně a výpravně zvládnuté, bohužel však plné tupých dlouhých dialogů a tisíckrát omletých klišé. Škoda.

Nepovedený kouzelník (2005) (TV film) odpad!

Nedívatelná pohádka, která nebaví ani děti. Tragedie v podobě paní Lucie Vondráčkové celkovou mizerii podtrhuje.

Horská bouda (2008) odpad!

Totální blbost, ztráta času. Kdyby se film jmenoval Kýč - bylo by to přesné.

Fansom the Lizard (2000)

Nádherná papírková animace, která v dnešní době již není stravitelná pro každého. Navíc film vyžaduje soustředění a spolupráci diváka, který je ostrými střihy a rychlostí děje nucen zapojit svou fantazii a podílet se na ději.

9. rota (2005)

Velkofilm s vším co k tomu patří. Bohužel , je to takový ruský hrdinský epos, kde není prostor pro pohled z druhé strany. Mohlo to být za 4, ale vzhledem k závěru ala Butch a Sundance Kid a doslova kýčové poslední scény, zůstanu (ač nerad) u 3.

Burke and Hare (2010)

klasicky nádherný anglický humor, řeč ,překrásná výprava, i vykreslení postav. Možná jen ten závěr mohl více vygradovat. Jinak skvělá podívaná. Doporučuji.

Vražda v salónním coupé (1997) (divadelní záznam)

Bohužel asi nejslabší televizní inscenace cimrmanovské hry. Bohužel nedosahuje ani zlomku audio záznamu se Svěrákem a Bruknerem.