Zrození šampióna (2009)

Nice! Super příběh podle skutečnosti! Zase jsem si po dlouhé době sedl na prdel. U takových filmů si vždycky řeknu...proč primitivní Twilighting vydělá víc? To jsem fakt tak omezení? Kdyby se lidi více dívali na takové filmy a vnímali veškerou jejich hloubku, možná bych se necítil jako sardinka ve zkaženém světě. Nečekal jsem, že to někdy napíšu, ale Sandra Bullock zahrála na B+:-)

Ninja (2009)

Trochu mi uniká smysl hodnocení hereckých výkonů. Nevzpomínám si, že by někdo z akčních hrdinů uměl hrát. Prkenní jsou všichni. Osobně jsem u toho filmu zavzpomínal na léta dávno minulá, kdy se na nás ze všech stran valily filmy s bojovým uměním a to v několika pokračováních. Bylo nutné filtrovat a vybrat dobrý film bylo občas hodně obtížné. Pak nastala odmlka a nic kvalitního sem nepřišlo. Až teď. Řekl bych, že tento film patří rozhodně mezi ty lepší, kde je jen málo fikce v bojových scénách, celkově to vypadá přirozeněji a dá se na to koukat. Od začátku do konce se něco děje, ani na chvíli jsem se nenudil, bojové scény super (Adkins je výborný), dokonce mne zaujala přirozenost ženského pojetí boje (nesnáším ty superhrdinky, co semelou 12 nadupaných borců jen proto, že jsou to dcery Senseiů). Doporučuji.

Návrat domů (2009)

Velice slabá adaptace kingova románu Missery. Strašlivě moc nepropracovaných detilů,které z filmu dělají druhořadou frašku. Strašně moc otázek jako...proč nerozbila okno, proč ji plácla tím porcelánem jen jednou atd....prostě strašná spousta proč....amatérský film. Ale půvabné mladé děvčata v hlavních rolích. Jen za to dávám 2*

Cela 2 (2009) odpad!

Bože, to je tak zbytečný film. Kdyby se tak tvůrci zastyděli a poslali výdělky nějakým černouškům. Naprostý odpad!!!!

Pád (2006)

Úžasná pohádková paralela. Pro mne neznámý Tarsem Singh mě doslova oslnil. Výborný film. Od hereckých výkonů po samotnou podstatu příběhu je to vynikající. Dojemný příběh malé holčičky, která naletěla jednomu zhrzenému herci (kaskadérovi). Teprve na samém konci dostane rozum a dožene ho svědomí. 5* za velice hezký příběh.

Můj milý, můj drahý (2009)

René je taková obyčejná barbínka, ale naprosto úžasná. Sluší jí všechno, co udělá. Prakticky jsem ji neviděl ve špatném filmu. Tento příběh je lehký na pochopení, není nutné si nic spojovat, všechno krásně plyne a výsledek je úsměv na tváři. Poetické, melancholické i trochu smutné, ale dobré. Jedna z těch lepších komedií, které jsem viděl. Zlatý věk Hollywoodu, krásná Amerika. Prostě fajn.4*

Yeopgijeogin geunyeo (2001)

Neuvěřitelný zážitek, tyto korejské filmečky. Od začátku jsem tušil legraci a krásný příběh. Nezklamalo! Výborné*****

Welkeom tu Dongmakgol (2005)

Velké! Další korejský skvost. Myslím, že to nepotřebuje komentovat. Doporučuji.

Parfém: Příběh vraha (2006)

Průměrná pohádka pro dospělé. Bylo to příliš dlouhé, aby si to udrželo mou pozornost. Krásná a drsná Paříž, mám rád historické romány, ale čeho je moc, toho je příliš. Nejspíš to chtělo maličko odstup a trochu vážnější pojetí v detilech. Nejsem odborník, ale nic superuměleckého v tom nevidím. Zanechalo mne to naprosto chladným, ba co víc, pseudouměleckou scénu s nahou Paříží považuji za nevkusnou a filmu ubírající velká procenta! Za podívání to ale stojí. Minimálně pro názor.

Minyeoneun goirowa (2006)

Zajímavé. Hollywoodský styl od hlavy k patě. Ale Yong-hwa kim tomu dal něco, co amíci neumějí. Konec. Není nutné za každou cenu abnormálně happy vyvrcholení. Není nutná láska, není nutné zhrzení a já nevím, co ještě. Asi se stačí narodit v Koreji, aby člověk věděl, jak atypicky zakončit film. Dobré. Fakt stojí za to, se na tuhle romantickou komedii, která opět prověří Vaše city tím typickým korejským způsobem. H,mmmm, kde jen na to chodí?