Naprosto osvětleno (2005)

Dle mého názoru jeden z nejlepších filmů o dopadech a dědictví holocaustu, který jsem viděl. O tom, že svědomí a vzpomínky se nedají vymazat ani obelstít a je jedno, že na to máte celý život. Definitivně jsem se utvrdil v tom, že Elijah Wood je skvělý herec.

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Tenhle seriál má prostě zcela jasně a důrazně nakročeno, aby se velmi brzy stal legen...wait for it...dary! Samozřejmě, pokud se tak už nestalo :) Aktualizace po skončení seriálu.: legendary stále, 5 hvězdiček taky. I přes to, že 6.-8. série jsou prakticky zbytečné. Devítka dojem opět značně vylepšila. S podobou konce můžeme nesouhlasit, můžeme o ní diskutovat, ale to je asi tak všechno.

V jako Vendeta (2005)

Moc se mi do něj nechtělo, takže jsem byl nakonec velice příjemně překvapený. Film má sice pár slabších míst, ale je jen dobře, že se se tvůrci nesnažili natočit nějakou přehnaně akčí záležitost, ale soustředili se spíš na ústřední téma diktatury a boje proti ní. V tom ostatně mezi dalšími snímky podle komiksové předlohy tenhle film celkem vyniká, protože řeší vážný a dost reálný problém. Určitě si proto zaslouží víc než průměrné 3 hvězdičky, dávám tedy 4.

Andrej Rublev (1966)

Po třech hodinách Andreje Rubleva mi takové Údolí včel připadá jako oddychový filmeček (nic proti Františku Vláčilovi samozřejmě!). Tohle je opravdu těžký film, řekl bych, že jsem pochopil stěží polovinu toho, co se Tarkovskij snažil sdělit. Určitě se na něj podívám někdy znovu, ale bude to chtít pořádnou duševní přípravu, protože je to film, který se do vás zaryje opravdu hluboko.

Bobule (2008)

Tak jako ve vás oba Svérázy vzbudí chuť dát si panáka vodky, tak stejně spolehlivě ve vás Bobule probudí chuť otevřít a vychutnat si láhev dobrého vína. Tenhle film prostě voní vínem, sluncem, romantikou, jižní Moravou a pohodou. A taky milým a nevtíravým humorem, kterému se člověk o to radši zasměje.

Far Cry (2008) odpad!

Na tenhle film jsem se vydržel dívat asi půl hodiny, pak už to vážně nešlo...to snad mluví za vše. Kapitální békovina...

Terkel má problém (2004)

Tenhle film je dost rozporuplně hodnocený. Ani se tomu nedivím, je dost svérázný a určitě rozhodně ne každému se líbil. Mně tedy ano. Rozhodně to není nic pro děti, pro sprosté slovo se tam vůbec nejde daleko. Myslím, že tenhle snímek s pořádným nadhledem zobrazuje pár problémů, se kterými se školáci vstupující do puberty občas potýkají. Ale přitom se nesnaží nic řešit, natož moralizovat. Hlavně se snaží pobavit a to se mu rozhodně daří, bavil jsem se výborně. A český dabing, který většinou moc nemusím, se v tomhle případě povedl a vůbec nerušil. Svérázné, vtipné, pro mě 4 hvězdičky.

Na Žižkově válečném voze (1968)

Tenhle film je evidentně určen pro dětské publikum a pokud na to při jeho shlédnutí bude divák pamatovat, dopadne film v jeho očích celkem dobře, řekl bych průměrně. Je to typický dětský film, tedy s dětskými hrdiny, jednoduchým dějem a občas méně logickými zvraty. Bojové scény snad ani nemá cenu hodnotit, s těmi si tvůrci moc práce nedali a je to poznat. Režisér si bohužel také libuje v hodně tmavých nočních scénách, což u černobílého filmu představuje menší problém, takže občas film připomíná spíš rozhlasovou hru. Jako pozitivum bych vyzdvihl, že snímek je natočený v roce 68, tudíž tehdejší ideologie do něj tolik nepronikla. Celkově nejde o zase tak špatný film, jen je třeba mít na paměti, jak už jsem napsal, komu je primárně určen.

Kozí příběh - Pověsti staré Prahy (2008)

Podle závěrečných titulků vznikal tenhle film 5 let. Bohužel to na na něm není ale vůůůbec vidět. Animace je časově náročná, to je jasné. Ale možná by nebylo od věci, kdyby se tvůrci během těch dlouhých pěti let jen tak mimochodem zamysleli nad tím, že film by měl mít příběh. Myslím tím normální příběh, který má hlavu a patu. Ne podivný slepenec kostrbatě na sebe navazujících rádobyvtipných scének. A možná by taky prospělo, kdyby dialogy nebyly jaksi napůl odhuhňané - jakoby si někdo nevěděl rady, co by postavy měly říkat, tak to nějak zaplácl. Ono je to tak vlastně od začátku do konce - celý film je jen takové zaplácnutí nějakých 80ti minut. Nudné, hrozně nudné zaplácnutí.

Yes Man (2008)

Jima Carreyho jako komika moc nemusím. Takže jsem k tomuhle filmu přistupoval s velkou nedůvěrou. Ale po pár minutách byla nedůvěra ta tam a dál jsem se už jen výborně bavil a pěkně nahlas smál. Několik scén je opravdu povedených. Zápletka je zajímavě vymyšlená, i když děj mi pak připadal celkem předvídatelný, což ale u komedie zase tak nevadí. Pro mě prostě moc příjemné překvapení. No a ten bonus v podobě Zooey Deschanel...:-)