Americký ninja 2: Konfrontace (1987)

Další nostalgie z 80.let, pokračovaní Nindži o trošku horší, proto jen 2*, navíc konec filmu hodně připomíná jedničku, útok američanů proti nindžům(chybí jen vojenská technika), Dudikoff vcelku ok, ale Steve James hrající si na černého Ramba fakt ne, navíc velitel americké jednotky vypadá spíše jak beachboy než jako plukovník americké armády. Navíc nindžové a jejich šéf jsou daleko horší než v první části, akce pomalejší, celkové méně zábavné.

Americký ninja (1985)

Akční béčko 80 let, tenkrát kult, dnes už jen solidní průměr. Film, který proslavil Dudikoffa a který se stal společně s Chuckem Norrisem hlavní hvězdou společnosti Canon produkující filmy podobného typu až do začátku 90.let. Film se dočkal i 4 pokračování bohužel s horšími výsledkami. Navíc Dudikoffa ve 3 a 5 části nahradil D. Bradley, který herecký byl ještě o třídu níže. Ve čtvrtém díle si zahráli společně. Celkově 2,5*, jedna za nindži, druhá za slušnou akci a ta půlka za nostalgii.

Takhle se s dámou nejedná (1968)

Zdařilý thriller podobného typu jako film Bostonský škrtič, jen s menšími rozdíly: 1/navíc humor a za 2/vrah vraždí staré osamělé dámy. Famózní především výkon Roda Steigera, který mě v první chvíli připadal jak Richard Burton, krásu dodává Lee Remick a policejní složku George Segal. Steiger předvádí skvělé herecké triky, nejdříve jako kazatel, poté jako instalatér, nejlepší číslo jako 4% prodejce dámských paruk, poté jako policista a nakonec jako žena a číšník, když jde zabít s pomsty mladičkou Kate Palmerovou, aby potrestal detektiva Brummela, který je mu na stopě.

Vetřelci vs. Predátor 2 (2007)

Solidní béčko, o trošku horší jednička, bohužel klasické chyby pokračování, tvůrci nasadili více krve, více akcí na úkor děje. Už jen úvod je trošku nelogický, když z mrtvého predátora, který před tím byl napaden vetřelčím embryem, což by ho asi dost limitovalo v bojích, se vyklube mutant obou raz, který dokáže dost zajímavým způsobem posílat vajíčka do ženských těl, další chybou je též delší život embryí vetřelců v přírodě, které utečou z predátorské lodi a napadnou psa s bezďákem v kanalizaci, by asi tak dlouho nepřežili. Naopak poprvé vidíme planetu predátorů a též jejich lepší vybavení zbraněmi oboje velmi dobře ztvárněné. Nechybí ani blonďatá krasavice v podání Kristen Hager, ale partička mladých, co si hrají na vojáčky to fakt ne a jak pak kosí jednoho vetřelce za druhým to mi taky hlava nebere. Naopak predátor je vystižen přesně, chudák je na všechno skoro sám a ještě musí likvidovat lidstvo. Celkem tedy 2,5*.

Vetřelec vs. Predátor (2004)

Tak oni se na tom podíleli i Češi?Docela zajímavě natočená bitva dvou gigantů Vetřelců a Predátorů. Bohužel celkově mírné zklamání, je to lepší Béčko, do Áčka filmu krapet chybí...Film se dá komentovat na poloviny, zatímco první je fakt dobrá, druhá je o poznání horší, Sanaa Lathan opravdu není ženský Schwarzenneger, hlavně ta scéna kdy se spojí s predátorem je fakt dojemná, těžkopádný scénář, špatně natočené scény: Obětní komora a útěk před hordou vetřelců na tažném zařízení, rychlý konec s vetřeleckou královnou.. škoda jen těch třech opravdu akční scén a jen skoro epizodní role Lance Henriksena.

Jak ukrást Dagmaru (2001) odpad!

chtěl jsem dát jednu, ale to nejde, hrůza, hrůza, de facto platí to samé co o Maisnerovi 2 a 3, zbytečné vyhazování peněz, za něco, co nikdy nemělo spatřit světlo světa. Navíc režisér Soukup si těmito třemi filmy pokazil renomé, jaký to býval skvělý režisér v 80.letech(Pěsti ve tmě atd..) a pak tohle. Škoda slov..

Byl jednou jeden polda III - Major Maisner a tančící drak (1999)

Ne, ne, ne, režisér Soukup to dokázal, natočil ještě trojku, už dva stála za..., tak nás hned rok na to nakrmil trojkou, nova do toho dala peníze a film se natočil. Maisner navíc v dvojroli to fakt ne, z původní sestavy zůstali jen Potměšil, Synková, Martincová(budoucí manželka režiséra), Sypal, Gübel, Krainová, Mareš a Hrušinský ml. jinak tam přibylo pár nových postav, celkově ještě horší než dvojka, jen se divím, proč se nenatočila ještě čtyřka...

Doktoři z Počátků (2013) (seriál) odpad!

Ne to už fakt ne, další seriál o doktorech, ikdyž v ne tak hlavní roli. Martin Stránský alias dr.Kovář převelen na vesnici, kde asistuje důchodci Panenkovi(návrat Václava Postráneckého do seriálu po x-letech) a řeší spolu zapeklité případy. Bohužel se k tomu propůjčili i další herci(Marek Vašut, Uršula Kluková, Nela Boudová nebo Lenka Termerová, které nestačily Rodinná pouta) a tak tu máme další seriálový skvost fuj!!

Ordinace v růžové zahradě (2005) (seriál)

jedna hvězdička za první sérii, výborná hlavně Daniela Šinkorová a Ladislav Potměšil. Dobrá byla i mrška Dana Verzichová v roli Daniely. Bohužel přibývají další nové série a nové postavy, scénář píší jiní lidé a s původní Ordinací už to má společného pouze ten dům. Na začátku se děj odehrával hlavně v Ordinaci(podle toho název) a částečně v soukromí hlavních postav a malinkatá část v nemocnici. Později nemocnice převzala hlavní děj(proč se to sakra nejmenuje Nemocnice v růžové zahradě?)a milostné pletky hlavních postav. Dnes už je to spíše o milostných pletkách než o nemocnici(ikdyž ta dostává stále ještě prostor) a o Ordinaci už ani nemluvě. Dnes už bych to nazval " Doktoři z Kamenice"