Dvě z policejní brašny (1996) (TV film)

Dávám 4 hvězdy, skvěle nadčasové a velmi dobře zahrané. Takové malé četnické humoresky. Ovšem malé jenom rozsahem, nikoliv výkonem.

Mezi světy (2005)

Tak trochu mi to připomínalo "Smrt přichází v bílém" nebo chcete-li "Dead end". Zejména pak tím koncem. Ale jinak jsem byl celou dobu mezi světy a nějak se nemohl dopočítat mezi kolika světy nás autor vlastně přepíná. Myslím, že stejný pocit zažíval asi Jirka Macháček v Samotářích. Mě tento psychedelický přístup moc nesedl a ještě celou noc se mi zdálo, že někam padám. Naštěstí (hlavní hrdinka takové neměla) jsem se probudil doma. Dávám 1 hvězdu.

Ledové ostří 4: Oheň a led (2010) (TV film)

Romantická oddychovka na vyčištění hlavy. Kdo má rád krasobruslení si přičte hvězdu. Jinak klasika - dva krásní mladí lidé k sobě hledají cestu a nakonec ji najdou. Nejdřív jsou jako kočka a pes a pak jak dvě hrdličky. Ale slušelo jim to, fakt vysportovaná tělíčka. Dávám 1 hvězdu.

Báječní muži na létajících strojích (1965)

Ve své době to musel být trhák, nyní v roce 2012 mi to připadá jako okázale natočená nuda. Je mi líto, že to musím takto hodnotit, ale kromě modelů letadel mne na tom nic nezaujalo. Pro mne "Báječní muži na létajících strojích"="Divní chlapi ve vykopávkách". Dávám 2 hvězdy.

Vzestup nad limit (2010) odpad!

Vzestup nad limit a vzápětí pád pod limit sledovatelnosti. Ubohost, autorům bych nevěřil ani že umí správně sedět na WC. Odpad.

Hrabě Monte Cristo (2002)

Hrabě Monte Christo jako hlavní hvězda akčního filmu. Zajímavý mix "Skály", "Pirátů z Karibiku" a "Tří mušketýrů". Nic proti herci jménem James Caviezel, dělal co mohl. Fakt je ten, že jsem se docela bavil a film mi rychle utekl (nastavované seriálové kaše nejsou moje hobby). Nutno jedním dechem dodat - zde se opravdu moc tlačí na akční pilu a prostor pro vlastní příběh je žalostně malý. No naštěstí všichni dobře známe předlohu, tak nám to tak nevadilo a doba je rychlá. Dávám 3 hvězdičky.

Tajemství staré bambitky (2011) (TV film)

Satirická pohádka, která mne docela zaujala. Ptáte se čím? No vlastně ani nevím. Asi melodickými písničkami v provedení Tomáše Kluse, vtipnými narážkami na naši aktuální "současnost" a přirozenou krásou Kamily Janovičové. Dávám 3 hvězdy, mám rád tento styl.

Vánoční pohlednice (2006) (TV film)

Úryvek zachyceného rozhovoru během filmu: ...Dobry ďeň, som komisár Derrick. Ano, nech sa pačí, poďte dalej. Móžem vám uvarit svou špecialitu - volá sa to "růžový čaj". Nie, chcel som sa spýtať len na pár otazok. Ale ďakujem, vidim že jste velká romantička. Ale kdeže, Roman Tyčka je mój manžel. Roman! ....Dávám 2 hvězdy, je to přeslazená romantika....Ale abych jen nekritizoval, docela jsem těm dvěma fandil, stejně jako ti "dědoušci" co se je snažili dát dohromady.

Micimutr (2011)

Takový neslaný nemastný odvar a vývar z bůhvíčeho. První třetina docela OK, drak nasázel dva góly v přesilovkách a bylo to 2:0. Ve druhé třetině přišlo prozření, že existuje reálný svět a malý sprostý spratek v obraně zaváhal a rázem to bylo 2:1. Třetí třetinu se snažil italský kuchař zasólovat, ale v útoku propadl (pomohla mu přitom pitomá královna a nezachránil to ani krutý hudební a nadaný princ na komoni) a bylo srovnáno na 2:2. Závěrečná powerplay už nic nezměnila, sice loutkař ztratil nalezený kapesníček, ale popelář získal mozoule a dostal gól do prázdné brány, takže pohádka prohrála 2:3. A já dávám 50 procent.

Farmář hledá ženu (2010) (pořad) odpad!

Nee, to nejde hodnotit jinak než odpad. Apropo, proč vybrali zrovna "farmáře"? Ptám se co bude příště - odpovím si sám "Farář hledá ženu".