Odcházení (2011)

---Jiří Bartoška: To je absurdní----(viz. J.A.R. JSEM POHODLNÝ). Absurdní divadlo moc nechápu - Zahradní slavnost viděnou na prknech Divadla pracujících Zlín jsem jakž takž zvládl. Nový pojem - absurdní film jde ovšem mimo mne. Dávám 2 hvězdy za genialitu pana Václava Havla. Pojmy jako poradce poradce či nevyjádříte se k tomu proč se k tomu nevyjádříte jsou velmi silné myšlenkové povahy.

Stopy zločinu: Velká rána (1983) (TV film)

Spadla moucha do komína, to Vám byla rána...kladně lze v hodnotit dobové reálie - hotely, bary, hráčská doupata, bufety - sorela jak vyšitá. Také způsob ukradení poštovního vozu byl hodně originální - škoda té Škody...Docela mne překvapilo - nebo spíš už jsem zapomněl - všichni někde pracovali a ve všech hotelech, barech, bufetech a hráčských doupatech bylo plno lidí, kteří se výborně bavili. Dávám 2 hvězdy za výše uvedené.

Vosy útočí (2005) (TV film) odpad!

Au! – Ó, dio! – Ó bóže. Tak to teda bolelo. Ať jsem přemýšlel jak přemýšlel, nic pozitivního na tom není. Stupidní dialogy, absence jakéhokoli normálního děje a příšerné triky. Jedním slovem - odpad.

Ratatouille (2007)

Top 5 mých oblíbených animovaných filmů. Joo sladká vůně Francie a těch nejlepších pochutin servírovaných s noblesou, tomu se nedá odolat. Ani tomuto filmu se nedá odolat, od první minuty až po závěrečné titulky to šlape jako nejlepší francouzské (pardon švýcarské) hodinky. Dávám 5 hvězd, nemohu jinak, dal bych i šest.

Santiniho jazyk (2011) (TV film)

Takový Strachův průměr v TV tvorbě. Na české poměry stále high-end, ale už to není tak čisté, občas se mi tam vloudil falešný vzduch. Hlavní záporák je na můj vkus až moc komický, i když se snaží dělat ramena a hrát tvrďáka. Některé momenty mi nepřijdou moc uvěřitelné i když se film snaží předstírat, že "tak to mělo být". Dávám 3 hvězdy za zajímavý nápad, vkusné provedení a prohlídku po českých klášterech.

Bílá paní (1965)

Totalita ve své plné kráse. Tak tento film opravdu nastavuje zrcadlo. Zlatý Hrušínský. Dialogy těžkého kalibru typu: "...já to nezakazuju, ale zároveň to nemůžu povolit..." Dávám 4 hvězdy.

O bílé paní (2008) (TV film)

Ve své podstatě velmi dobrá a vtipná TV pohádka. Trochu kulhají PC triky, ale jinak dialogy na úrovni, obsazení všech rolí mne potěšilo a dobře jsem se bavil. Dávám 3 hvězdy.

Ďáblova lest (2009) (seriál)

Na české poměry v kategorii TV film nevídaný majstrštyk. Pan režisér (s velkým P) Jiří Strach zraje jako víno. Zároveň si umí si vybrat herce, kteří mu zahrají. Spousta starších a rádoby zkušenějších kolegů by se u něj mohla učit. Dávám 4 hvězdy.

Co medvědi nevědí (1988) (TV film)

Taková ta studiová pohádka...mě tento druh pohádek moc nebere...výkon stárnoucího pana Kopeckého je OK. Jinak jen uhádaní králové, televizní standard a příjemná krátká stopáž. Na nedělní odpoledne ke kafi tak akorát. Dvě hvězdy.