Fargo (1996)

Tomuhle filmu říkám ano. Jestli se něco podobného opravdu událo a páni Coenové to tímto způsobem dokázali přenést na plátno, tak tleskám. Bohužel musím ubrat jednu hvězdičku a to kvůli chvílemi nudnému scénáři a jedné nepochopené postavě - úchylnému spolužákovi Frances McDormad. Opravdu netuším, kde se vzal a co tam jako dělal:-))) Jinak suverénní výkony všech hlavních postav

Město Ember (2008)

No ani nevim co říct. Před shlédnutím jsem se těšil minimálně na 4* snímek, ale nakonec jsem bojoval alespoň za ty 3. A z toho 2* jsou za herecké výkony Harryho a Saoire a jedna hvězda za námět. Jinak příběh dosti nevyrovnaný, první půle značně roztahaná doplněná zbytečnými záběry a druhá na druhou stranu neuvěřitelně rychlá. Dále mi zde chybí ujasnění si významu některých postav. Vizuální efekty jsou též nevyrovnané, od perfektního generátoru po tragicku směšnou závěrečnou jízdu na loďce:-)) No nevim nemyslim si, že takto vytvořený film někoho nadchne i přes velmi dobrý námět

Skrytá identita (2006)

5-ti hvězdičkový, tedy famózní filmek, který vás od první minuty přilepí k obrazovce a už nepustí. Hltáte každou scénu a v neustálém napětí a nejistotě očekáváte co nám mistři scénáristi v čele s grandiózním Scorcesem zase nachystali. Film opravdu po všech stránkách zvládnutý na výbornou a nominace na Oscara pro Marka Wahlberga za vedlejšák je minimálně odpovídající. Bohužel pro slabší povahy jako já opět u skvělého filmu konec, který akorát naštve. Tím nemyslím kvalitu filmu ale to vyřešení celé zápletky.

Vikingové II (2008)

Páni, to byl zas kousek. Ani nevim jak to nazvat snad akční sci-fi parodie na 13th Warrior, Alone in the dark, Godzillu a Planetu opic z roku 2000. A taky nesmim zapomenout krátký záběr z PC hry Pariah. No nebetyčná zhovadilost, takhle nesmyslně smíchaný prvky z absolutně odlišnejch filmů sem ještě neviděl. Ke všemu to korunovala svým tragicky potupným výkonem Sophia Myles. její roli bych zahrál snad i já lépe. Jediné co mě potěšilo je ta příšerka (Godzilla v malém) a to, že ten film nenudí.

Blade Runner (1982)

Obrovské zklamání. BR je zde popisován a hodnocen vesměs velmi dobře, je považován za mistrovský kousek žánru sci-fi, chválen za vizuální efekty na onu dobu atd. Já v tom filmu však nevidím ani jedno. Kultovní sci-fi podle mne vypadá úplně jinak, nemůže člověka 2 hodiny nudit, hotovej uspávač hadů. Vizualizace na rok 1982 je trochu žalostná. když porovnám létající auta s o 3 roky starším Deloreinem v Back to the Future, tak je to to katastrofa. To i Star Wars mají toto mnohem lépe zpracované a to jsou starší. Opravdu nechápu nominaci na Oscara za efekty. Další mínus je příběh. Úplně o ničem, zmatenej, občas nepochopitelnej. Přesto vše musím dát 3 hvězdy. Jednu za atmosféru, která na mě zapůsobila vesměs tak jak měla a 2 hvězdy za herecké výkony Forda a Hauera. Nic víc, jen zklamání asi hlavně z přílišného očekávání.

Krev jako čokoláda (2007)

Musím přiznat, že tento film mě dosti zklamal, a to především proto, že jsem očekával asi dost. Osobně jsem fanouškem filmů s tématikou vlkodlaků či upírů, ale tohle jsem opravdu nečekal. Scénář a dialogy filmu jsou na úrovni filmu pro děti. Kopie příběhu Underworldu je tu víc než patrná, což nemůžu a ani nevydejchám. Přesto tři hvězdy. Jedna za Bukurešťské uličky, jedna za více než sympatickou Agnes Bruckner a jedna za použití živých vlků při natáčení. Jinak velké zklamání

Údolí stínů (2002)

Tak včera jsem We weŕe soldiers viděl opět po dlouhé době. Dříve by to bylo za jasných 5hvězd, avšak dneska bojuji se čtyřmi. Jednoznačně oceňuji neustálý masakr vojáků, který trvá přes půl filmu. Bohužel sráží to klasika amerických vlasteneckých filmů, jako že umírající voják rozstřílený na kusy nebo opečený jak kuře, místo toho aby brečel a řval, že nechce umřít, tak chce, aby vyřídili, že miluje svou ženu:-)))))fakt úsměvný a dokážemě to neuvěřitelně pobavit......Jj Mel Gibson je Patriot a projevuje se to ve všech jeho filmech. Ty 4 hvězdy však dám, tohle mám prostě rád:-))

Patriot (2000)

Moc nechápu tu kritiku. Podle mě moc filmů tohoto typu na tak vysoké úrovni ve světové kinematografii nenajdeme. Patriot nám nechce ukázat, jak to bylo za války Británie s Američany, myslim, že Emmerich nikdy nedělá filmy, které by měly nějakou filosofii. Tenhle film je podle mě na "dívání" a vtažení do filmu opravdu skvělý. Samozřějmě propaganda jako prase, ale když tohle přehlédneme, získáme film, který nás musí i přes svou délku bavit, a to nemluvě o několika emotivně silných scén. Nemůžu si pomoci, tenhle film je pro mě na vysoké úrovni a kdykoliv se na něj s radostí podívám.

Tenkrát na Západě (1968)

Ho ho hóóó. Pozor pozor dámy a pánové. Dnes jsem jej viděl poprvé na DVD se všemi parádami a ž teprve dnes jsem pochopil proč je 6. nejlepším filmem všech dob. STRHUJÍCÍ SUPER WESTERN, který překonává nepřekonatelné, přičemž sám nikdy překonán nebude. Mistrovské dílo, které nás přežije všechny. Neexistence sebemenšího záporu předznamenala již před 40-ti lety tomuto megafilmu nesmrtelnost. Smekám, tleskám a klaním se hluboko k zemi. kdyby to šlo, těch hvězdiček dám nepočítaně

Requiem za sen (2000)

Ellen Burstyn, Jared Leto, Jennifer Connelly, Marlon Wayans = Requiem for a Dream. Tahle čtyřka předvedla v původně obyčejném filmu natolik heroický a strhující výkon, že tento film vynesla do absolutních filmových výšin a navždy jej zapsala do našich hlav. Jediný film, který na mně zapůsobí vždy, kdy se na něj podívám, takovým způsobem, že mam neuvěřitelnou depku. FANTASIE....................i když mrazivá a silně znepokojivá.