• Krátkometrážní

Yes or No, Yaak Rak Kor Rak Loey (2010)

Zajímavé téma, krásně natočené a příjemná atmosféra, ale chování a přehrávání jednotlivých postav bylo bohužel místami až směšné. Navíc nevím, jestli takhle opravdu mluví normálně, ale vážně thajci tak piští? Dabing by tentokrát snad i bodnul.

Ropáci (1988) (studentský film)

Vtipné, ironické, pravdivé. Co víc si přát.

Lars a jeho vážná známost (2007)

Konečně jsem se k tomu dostala a Lars and the real girl mi naprosto učarovali. Dlouho jsem se takhle nezasmála - tohle je přesně humor, který miluju. A přitom ano, tak citlivý a hlavně reálný snímek. Tleskám.

Neviditelní (2012)

Začarovaný kruh - jako gaye Vás v Palestině chce zabít vlastní rodina - utečete do Izraele (jediná země, která je Vašemu srdci blízká) a tam Vás chtějí taky (skoro) zabít, protože jste Palestinec. Zajímavý dokument, obzvlášť když máte možnost zúčastnit se po filmu debaty s režisérem. (Jeden svět, 2013)

Salma (2013)

Zajímavé, alespoň výpovědí. Nicméně dokument neměl hlavu ani patu - veškeré informace jsme slyšeli minimálně 3x a to už mě opravdu nedojalo, ale nasr..o. Působí to na mě, jako by režisér nechtěl vystřihnou jediný záběr a tak nám prostě pustil všechno co natočil. Zkrácení by ale filmu zvedlo body. 50% (Jeden svět, 2013)

Rychlost - hledání ztraceného času (2012)

Deset večer, pražské kino Atlas a před sálem spousta unavených tvářích, čekájících na začátek filmu. Davem připluje informace, že začátek filmu bude o deset minut zpožděn a napětí stoupá. Proč? Je pozdě večer, zítra musíme do práce, jsme unavení, chceme spát. V duchu počítám v kolik budu doma a kolik hodin spánku mi zbyde do zazvonění budíku. Když uplyne oznámených deset minut a stále se nic neděje, začnu přemítat koho obviním z ukradených 15 minut mého drahocenného času. Neměl by alespoň někdo vysvětlit moderátorům, aby určitě nepouštěli žádné reklamy? Když nás konečně vpustí do sálu požádá uvaděč někoho v řadě za námi, aby se posunul více ke zdi. ,,Ne, budeme odcházet dřív" zní odpověď. Proč jsme vlastně přišli? Copak všichni chceme za každou cenu vidět tento film? Já to vím - protože nechci chodit z práce rovnou domů, ale chci chodit na večeře s kamarády, za kulturou do kina a ŽÍT! ,, Proč nemá den 48 hodin?" ozve se vedle mě. Ano, přesně to by mě taky zajímalo. :) A tak se to sobě i nám pokusí Florian Opitz objasnit. Je vtipný a film si natočil naprosto bravurně (obraz, animace). Jen si na začátku nasadil tak vysokou laťku, že druhá půlka se té první již nevyrovná. :) DOPORUČUJI, alespoň tedy všem, kteří nestíhají. :) (Jeden svět, 2013)

Nadějné vyhlídky (2012)

Já tedy nadějné vyhlídky měla - bohužel mě, ale čekalo spíše zklamání. Dvě třetiny filmu to vypadalo, že děj neexistuje a poté se toho událo tolik, že jsem měla co dělat, abych to pochopila. Navíc se mi jediný charakter nedostal pod kůži a ty sentimentální scény působily spíše směšně. Zpracování a kostýmy bylo tedy bravurní, ač mi některé kulisy silně připomínaly Harryho Pottera. ,, Hey Newelle, máme tu ještě nějaké pláště z Bradavic, neoblíkneme do nich všechny komparzisty?"

Láska v hrobě (2012)

Dokument, který ani na vteřinu nenudil a který se asi shodou náhod výborně (ač smutně) dějově vyvíjel. 80%

Nevinné lži (2013) (seriál)

1. díl - 90% - Naprosto super. Výborné herecké výkony, skvělá zápletka a pro mě logické přešlapy vedle. 2. díl - 40% - Táňa s Vojtou si tu ve zkratce sehráli svůj osobní příběh, což stejně jako zápletka vyznělo tak absurdně, že jsem jen kroutila hlavou. Jejich jednání a pocity jsem nechápala a postavy tak ve mě nevyvolaly nic jiného než nezájem. Oba dva považuju za dobré herce a tohle byl zbytečný přešlap vedle.