Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Tak jsem všude četl: Ten Neil Patrick Harris je úžasnej, to je borec, je super, toho chci atd.... Říkám si, kdo to sakra je, vždyť ho vůbec neznám. A pak si říkám aha, to je zas z nějakýho přiblblýho seriálu nějakej machýrek, no super. No a pak jsem jednou kouknul na HIMYM a už jsem pochopil. Je jasný, že ač holky tam jsou pěkný, tak ten seriál dělá on. Nutno říct, že to, co byly v 90.letech Přátelé, tak teď je HIMYM. 90%

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Viděl jsem pár dílů, ne vždy to stíhám, ale po práci či náročném dni mě to parádně odreaguje. Jelikož jsem chlap, tak samozřejmě nejradši mám Penny, pokud možno co nejméně oblečenou. Z kluků moc nemusím Leonarda, ale vše vynahrazuje Sheldon, to je prostě borec. Stejně si myslím, že nakonec skončí s Penny on :-) 90%

Sněhurka a lovec (2012)

Nebyl to úplně špatný nápad, natočit film na tento námět, ale bohužel skrytý potenciál se ne úplně podařilo využít. Stěžejní problém je podle mě v obsazení Kristen Stewart do jedné z hlavních rolí. Nemám rád, když se povídá o někom, že je to tak nějak přes postel, ale v tomto případě to snad tak i bude. Snad každý prostě musí vidět, že ta holka je občas snad i hezká, ale herečka je to mizerná, a když v jednom filmu máte porovnání s Charlize Theron, jednou z nejlepších hereček současnosti, pak je ten rozdíl markantní. Ta chemie mezi ní a Chrisem je prostě žalostná a celý film to posílá hrozně dolů. I tak se na to dá velmi dobře dívat, film si drží tempo, takže i když délka by mohla být kratší, divák se ani moc nenudí. Škoda, když si místo Kristen představím třeba Natalii Portman nebo Michelle Monaghan, byla by to jiná podívaná. 60%

Willie Boy (1969)

Pan Polonsky si asi myslel, že když si zajistí služby Roberta Redforda v nejlepších/nejhezčích letech a prostě s ním NĚCO natočí, tak že to bude stačít. Omyl - nestačilo to! Willie Boy je film se zoufale nudným příběhem, šíleně přehrávajícími herci, kteří nevědí co mají dělat nebo nedělat, aby z toho nevylezla úplná šaškárna. Nakonec se na to díky Redfordovi a krásné Katharine dá koukat, ale o užívání volné chvíle se opravdu mluvit nedá. 30%

Temné stíny (2012)

Temné stíny splnily přesně to, co jsem od filmu očekával. Prostě jsem nečekal nic extra, ale zajímavou originální zábavu s vynikajícím Johnny Deppem, úchvatnou sexy kočkou Evou Green (i když teda bruneta lepší blondýnky) a zajímavými kostýmy a celkovou vizuální stránkou. Navíc to bylo dostatečně praštěný (prostě Burton) a přitom ne trapný, takže u mě dobrý, spíš tedy velmi kvalitní podívaná. 70%

JCVD (2008)

Hodně jsem přemýšlel, jestli nedám trojku, a možná v budoucnu tam tu třetí hvězdu doplním, ale zatím mi to nestačilo. Určitě sympatický pokus JCVD na konci kariéry udělat něco aspoň trošku koukatelnýho, a fakt je, že tohohle se od Stevena nebo Chucka těžko dočkáme. Líbila se mi ta reálnost a syrovost snímku, JC si na nic nehrál, byl prostě jen vyhaslá filmová star, ale bohužel na hereckém ansámblu (a nejen na něm) bylo až moc vidět, že tady se prostě dost šetřilo. Postrádal jsem zde nějaké překvapení, něco co mě prostě vtáhne do děje, jen jsem si tak proplouval a nedělal si těžkou hlavu z toho, jak vše skončí. 40%

Zahulíme, uvidíme 2 (2008) odpad!

Nějak moc nerozumím tomu fantastickýmu zdejšímu hodnocení, ale proti gustu žádný dišputát. Já jsem viděl trapnou komedii s ještě trapnějšíma dialogama, zejména prdící a srací úvod byl opravdu otřesnej. Ano, Neil P.H. byl skvělej, ale kvůli těm 5 minutám tu 1 hvězdu určitě neudělím. Ještě tak možná kdyby ty 2 kočky v bordelu rozjely nějakou pořáadnou show, tak bych o tom přemýšlel, ale nic nebylo, takže nic nebude. 0%

Prometheus (2012)

Především je třeba říct, že Promethea jsem viděl v originále na blu-ray na domácím kině, a to je u tohohle filmu hodně důležité. Pokud to někdo viděl stažené na 800mg avíčku na PC, díval se na jiný film. Poprvé mě to nijak nenadchlo, takový lepší průměr, ale ten film mi pořád nějak vrtal hlavou a druhý den jsem to sjel znovu. A podruhé mě to ohromilo na plné čáře. Člověk musí pochytit všechny souvislosti, celý děj od začátku do konce, celou tu skvěle budovanou atmosféru nejistoty a napětí, a pak si to opravdu užije. Tentokrát můžeme děkovat producentům, že tlačili na Ridleyho, ať to natočí on sám, protože výsledek je unikátní. 90%

Skyfall (2012)

Těžce se mi to hodnotí, viděl jsem pouze jednou v kině, ale Skyfall bych řekl, že je vynikající, pro mě osobně asi druhý nejlepší Bond po Casinu Royale. Když jsem četl, že se tvůrci chtějí vrátit ke klasickým Bondovkám, tak jsem se lekl, že to bude alá Brosnan, ale není to tak. James v podání Craiga je pořád tvrdohlavý, drsný a temný chlapík, který se ničeho nezalekne a umí rány stejně tak přijímat jako rozdávat. Skvělý byl také Bardem jako hlavní záporák, ale to snad ani nemůže nikoho překvapit. Jediné, co mě trošku zklamalo, byla absence opravdu silné ženské postavy, nepočítám M. Upřímně řečeno, Berenice Marlohe jí být nemohla, je sice hezká, ale herecky nic moc, a stejně na plátnu moc nepobyla. A právě proto je pro mě Casino pořád No.1, protože Eva Green byla okouzlující. 90%

Ano, šéfe! (2009) (pořad)

Nevím jak vypadaly první díly, ale čekal jsem, že to bude ostřejší. Pohlreich je chlápek celkem v klidu, akorát když na to někdo vyloženě sere a jeho jediným cílem je zákazníky oškubat, tak se rozohní. Druhá otázka, proč pak tito lidé si ho vlastně zvou, jestli ona to není spíš taková show pro tv, protože tyhle díly jsou nejzajímavější. Například restaurace Kongo někde na Kladně tuším, to byl opravdu prales :-) 70%