Brutální Nikita (1997) (seriál)

V zásadě průměrný akční seriál, který těží zejména ze známé stejnojmenné předlohy. Na Petu Wilson se dívá celkem hezky, ale některé její kostýmy jsou spíš jak z módní přehlídky a moc se do tohoto prostředí nehodí. Větším problémem jsou postavy, které až na Nikitu a Michaela jsou strašně ploché a nerozvinuté. Seriálu také neprospívají neustálé útěky a návraty, nicméně je to zajímavý pohled na to, jak takovéto tajné organizace můžou asi fungovat. 40%

Austin Powers: Špionátor (1997)

Je škoda, že tvůrci jsou schopní vymyslet celkem vtipné pasáže a pak vše degradovat trapnými a v některých případech až nechutnými scénami. Filmu velmi pomáhá vtipná a sexy Elizabeth Hurley, nemůže však zachránit vše. 60%

Jamie Oliver: Roztančená kuchyně (2002) (pořad)

Ano, takto si představuji pořad o vaření. Nápadité, zajímavé recepty, skvělá charismatická osobnost, která umí zaujmout diváka a ne ho unudit k smrti. Holt Jamie je showman. 70%

Babicovy dobroty (2008) (pořad) odpad!

Jako většina pořadů o vaření strašně stupidní podání co a jak máme vařit. Babica je strašně nudný a absolutně se nehodí před kameru, vůbec neví, jak se má chovat, aby člověka nějak zaujal. 10%

Baba na zabití (2003)

Hloupá americká komedie, kde se místy člověk možná křečovitě usměje, spíše však svraští obočí či nechápavě zakroutí hlavou. Trapných scén nepočítaně, dějová linie neuvěřitelně stupidní, sympatickou postavu jsem zde také hledal marně. 20%

AZ-kvíz (1997) (pořad)

Poměrně zajímavá, nekomerční a inteligentní soutěž, kde nenajdete lesk, slávu a peníze, ale příjemné, běžné a civilní prostředí. Na druhou stranu tomu chybí troška akce či vtipu, něco co by člověka vytrhlo ze stereotypu každého dílu. 60%

Astronautova žena (1999)

Od filmu, kde hrají Johnny Depp a Charlize Theron bych čekal daleko více, než lehce nadpůměrný thriller. Navíc poměrně zajímavé téma, škoda toho až příliš běžného zpracování. 60%

Armageddon (1998)

Neskutečná holomajzna tenhle film. Toto můžou natočit pouze HRDÍ Američané, kteří jako vždy zachrání celou zeměkouli. Když se podívám na herecký potenciál, tak je úplná škoda, že byl zabit takovým stupidním tématem. Armageddon v mých očích mírně zachraňují některé vtipné scénky, ve kterých září zejména Steve Buscemi. Jinak je to ale bída, zejména ten konec. 20%

Apollo 13 (1995)

Hereckými hvězdami nabité drama z prostředí NASA je velmi koukatelné, i když trochu jednotvárné a zcela předvídatelné. Nicméně určitě doporučuji, co se týče filmů z oblasti NASA, kosmonautiky, vesmíru apod. je to prakticky bezkonkurenční podívaná, která staví na charakteru jednotlivých postav, zejména pak Toma Hankse a Eda Harrise. 80%

Avatar (2009)

Neviděl jsem 3D, ale original v kině. Kvalitní sci-fi určitě, ale zase nic převratného či geniálního. Když jsem viděl poprvé Matrixe, to mě doslova rozebralo, ale Avatar opravdu ne. Je to originální, zajímavá a nevšední podívaná, která je ale zbytečně dlouhá a přeceňovaná. Cameron pro mě bude vždy ten, kdo přivedl na svět Terminátora a kdo natočil nejlepšího Vetřelce, Avatar je až za nimi. 80%