Mildred Pierceová (2011) (seriál)

Tento seriál se mi velmi líbil. Ráda se nechám unášet starými časy. Retro seriál byl pro mě zpestřením pěkných večerů. Kate velmi role Mildred svědčila tak jako Evan Rachel Wood záporná role Very. U Evan si říkám, že ji jako kladnou postavu snad ani neznám. Převážně u ní vidím hrát záporné role - byla snad předurčena ke hraní vyložených potvor, které jí jdou jedna báseň. :-) Život Mildred byl velmi působivý, určité fáze jejího života jistě neměla vůbec jednoduché a proto není divu, že se nakonec vše vykrystalizovalo úplně nečekaně v konec, který mě vůbec nenapadl. Chudoba vs. bohatství, láska vs. nenávist.

Panství Downton (2010) (seriál)

Výpravný seriál Downton Abbey je opravdu povedený rodinný seriál, který diváky okouzlí hned na začátku. Spletité osudy rodiny Crowleových a jejich služebnictva. Dvě linie protínající se a utvářející jeden celek. Downton Abbey mě učaroval nejenom příběhem, ale i krásnými kostýmy. Britové opravdu umí natočit skvělý dobový snímek. Každým dalším dílem, sérií jsem napjatější, jaké bude další pokračování a kam vše směřuje. Díl od dílu má správný spád. Seriál je klenotem mezi jinými obdobnými snímky. Nejvíce mě baví sledovat děj z pohledu služebnictva. Ne, protože byl zajímavější, ale právě služebnictvo hraje neodmyslitelnou část, bez služebnictva by to byla další a pouhá lovestory. Zatím sem řekla bych na začátku. Shlédnuto mám I. -VI. serii.

Hodiny (2002)

Po letech jsem znovu měla chuť podívat se na film HODINY. A změnila jsem své hodnocení. Je to zajímavé že se mé rozhodnutí změnilo, a povýšil u mne tento film na pomyslný “Olymp mých topek“. Možná si víc uvědomuji brilantní spojení osudů tří žen z pohledu 20 - 21. století. Spojením jmen Kidman, Moore, Streep jsem věděla, že film bude neobyčejně skvělý. Nicole ztělesnila Virginii Wolfovou obdivuhodně. Takovou představu jsem o spisovatelce přesně měla.

Zmizelá (2014)

Fakt povedený thriller. Po celou dobu dívání nemá divák možnost se nudit, děj ve filmu velmi táhne od začátku až do konce. Fincher je opravdu precizní režisér, který odvedl ''OPĚT'' skvělou práci a dal filmu punc zlata !! Rozhodně bych Gone girl mohla vidět znovu a stejně by mě film uchvátil znovu i po druhé. Konec filmu drtivě překvapivý, já osobně bych ke zmizelé nebyla tolik shovívavá jako Ben Affleck. :-)

Mimina (2010)

Dokument mimina se ke mně dostal úplně náhodou, ale upřímně jsem ráda, že jsem ho shlédla. Kdybych měla vystihnout aspoň část, tak asi těmito slovy…pohled na různá etnika a odlišný vývoj od fáze jsem těhotná a budu rodit, a následný proces vyvíjení dítěte od kojení k prvním krůčkům – úspěchům neboli pokrokům. Uchvátilo mě dítě z Mongolska a Afriky. Doporučuji vidět. Jde o pěkný dokument a nemusíte být rodiči, milovníci dětí.

P.V.O. (1990)

Skupina P.V.O. patří mezi mé srdcovky, takže jsem ohledně jakéhokoliv vizuálního projektu týkající se jich silně předpojatá. Ale musím říct, že dokument na svou dobu byl originálně natočený a člověk - divák se může díky jeho zhlédnutí vrátit zpátky v čase. Jaká byla Praha v devadesátých letech. Kdy panovalo období po bouřích – po sametové revoluci. V době kdy byli P.V.O. opěvovanými hudebníky. Kromě písní velmi silně koresponduje s celkem záběry z pražského koncertu v Lucerně, kde si člověk připadá jako kdyby se koncertu živě účastnil. Skvělé záběry na frontmana Filipa Topola při koncertě – celkově to působí velmi silně. Jde do jisté míry také o velmi otevřenou zpověď Filipa…co ho přivádí k hraní, psaní textů, jak se cítí při konfrontaci s fanoušky. Cituji F. Topola : s tímto dokumentem se ztotožňuji a líbí se mi.

Zlodějka knih (2013)

Na Zlodějku knih jsem se těšila. Byla jsem zvědavá, jak se z knižní předlohou poperou. A za mě se jim to rozhodně povedlo. Silný, dojemný příběh o dívce, která má ne neobvyklou, ale nebezpečnou zálibu – čtení knih. Bohužel se nenarodila v době, kdy si každý mohl číst co chtěl. Naopak se knihy ve velkém pálily, především protože byly nevhodné svým obsahem. Obsahovaly nějaké tabu apod. BACHA SPOILER: Však i přesto naše hlavní hrdinka byla natolik statečná a svým čtením zachránila jeden židovský život.

Na dřeň (2012)

Hodně emotivní příběh Na dřeň byl pro mě trochu oříškem. Především z počátku. To však neznamená, že jsem film ohodnotila, díky tomu moc přísně. Dle mého názoru filmu uškodilo příliš rychlý spád. Taková ta akce seznámení, bum prásk akce – kolize - následný happyend.

Dvojí život Veroniky (1991)

Dvojí život Veroniky je naprosto brilantní film. Skvěle rozehraná partie, která diváka nechá vymýšlet různé alternativy konce. Co kdyby to bylo takhle…

Nechápu, jak to dokáže (2011)

Pohodový filmík na víkendový relax a odpočinek…trochu konzervativnější Sarah Jessica Parker než ji známe ze sexu ve městě.