Thor (2011)

Dnes som sa na to konečne vypravila. Nič ma nemohlo zastaviť, ani to, že som mala mať ešte jednu ťažkú skúšku, ale Thor je Thor. Prvé čo musím podotknúť je, že trailer strašne zavádza. Finálny film je o 100% lepší, ale zrejme sa rozhodli porušiť pravidlo "namakaného traileru a slabého filmu". Vtipné scény boli vtipné a nie trápne, narážky v decentnom počte sa nemíňali účinku a nevyzneli hlucho, Natka a Chris tam sedeli ako riť na šerbel, Loki a Odin bravúrne zahraní, vedľajšie postavy Thorových kámošov (tak vtipne pomenované) a Janiných kolegov nepôsobili dopočtu a stupídne, bojové scény ma nenudili, jediné čo mi trochu vadilo bolo umelo vyzerajúce mestečko, kde sa to odohrávalo. Výnimočne podarený film.

Gekidžóban Naruto: Šippúden – The Lost Tower (2010)

Doteraz najhorší Naruto Shippuuden film. Totálne nevyužitý potenciál. Priestor nedostal takmer nikto okrem Naruta a tej ufňukanej kráľovnej a to som bola zvedavá na chibi Kakashiho a Minata. Boj s hlavným záporákom trval takmer pol filmu, techniky boli slabé a nikto takmer nič neukázal. Jednoducho sklamanie.

Sucker Punch (2011)

Fantázie vo fantázii, no rozhodne to nie je také, ako som si to predstavovala. Nudné a zdĺhavé, miestami až odpudivé. Slabé 3 hviezdy a aj to iba kvôli Carle a soundtracku.

Tajemná zahrada (2010) (seriál)

Klišé scenár o bohatom podnikateľovi a chudobnej no hrdej žene, ktorí sa zamilujú (tak ako sme na to pri kórejských seriáloch tohto typu zvyknutí a čo mne osobne nevadí), lenže zlom nastal asi tak v 7 či v 8 epizóde primiešaním gender-bender faktoru. Od tohto okamihu sa to začalo zamotávať, navyše sa k tomu priplietol hrdinkin mŕtvy otec, ktorý zohral dosť podstatnú úlohu a celé to išlo z kopca nadzvukovou rýchlosťou a strhávalo so sebou všetky stereotypy, ktoré sú schopní vymyslieť len v Kórei (na Latinskú Ameriku a jej produkciu našťastie nemajú). Ale keďže mám slabosť pre romanticko-komedionálne kórejské seriály s fantasy nádychom, nereálnosť situácií a činov postáv som neriešila.

Sanctum (2011)

Divím sa, že som sa na toto nechala nahovoriť.

Světová invaze (2011)

Pretekajúci pátos a patriotizmus; mne osobne vadiaca miestami roztrasená kamera; hudba, ktorá sa občas nehodí k danému momentu; amatérski mimozemšťania v tvare opicomedúz (ešte šťastie, že tam bola tá veterinárka), ktorí sa nesprávajú ako invazívne vojsko, ale ako maníci z CS (aspoň, že sa ku koncu trošku polepšili); otázka, ako vôbec doleteli na tých vratkých vesmírnych ľoďkách až sem; striedajúce sa nudné a zbytočné scény s akciou (a to nehovorím o tých opakovaných prepadoch a obživnutiach opicomedúz) a príliš dlhá stopáž. Toto stručne (z môjho pohľadu) vystihuje tento film. Tak ako je to možné, že sa mi to páčilo?! Nakoniec som tomu vzoru čestnosti (seržo Nantz) držala palce. No pozrieť si to aj druhýkrát, to ma neláka.

Děcka jsou v pohodě (2010)

Na to, že je to komédia som sa rozhodne nebavila, na drámu to bolo povrchné a k postavám som si nevytvorila nejak extra silný vzťah. Avšak námet to bol zaujímavý.

Varieté (2010)

Hrdinka si splní svoj sen a nájde lásku, obstarožná mamá vyrieši svoje problémy, the bad guy dostane to, čo si zaslúži a hlavná bitch bude skrotená. Nebyť občasných dobrých vystúpení The Burlesque Lounge tímu, hodnotenie by bolo nižšie.

Gulliverovy cesty (2010)

Nuda, nuda, nuda. Vtipné narážky sa míňali účinkom, Jack Black bol neznesiteľný a tá hodina a niečo mi prišla ako nekonečné nekonečno.