Zabiji Nixona (2004)

Zatím to nechám na čtyřech... I když si nejsem jist, rozhodoval jsem se mezi třemi a čtyřmi. Ale Sean Penn to zkrátka zahrál parádně! Dosti depresivní podívaná. A myšlenkově je mi ten film hodně blízký. Ne, že bych chtěl unášet letadla a vraždit nevinné, ale postava Sama Bickea je vlastně úplně normálně pochopitelná. Ani bych neřekl, že je to vyloženě looser. Jen mu život nevycházel úplně podle jeho představ. Jestli je každý, kdo se snaží chovat čestně a přichází tím do styku s tvrdou realitou a doplácí na to, jestli je každý takový člověk označován někým za loosera, tak to je fakt síla. Ano, je to naivní postava, je trochu neprůbojná a bojácná. Ale sakra čestnost - to je něco, co se na něm musí ocenit. Přijde mi, že to tu spousta lidí nechápe :-) Pak se ale nemůžeme divit tomu, v jakém světě to vlastně žijeme. Pokud vám čest a hlavně čestnost nic neříká, jste samozřejmě idioti! A měli by jste okamžitě spáchat sebevraždu. Nedokážu odhadnout kolik by nás tu po tom masakru zbylo, ale na světě by bylo konečně krásně:-)

Scary Movie 5 (2013) odpad!

Kdo tomuhle dá nebo už dal víc než 0 hvězdiček, nemá smysl pro humor! Tohle nemá ani špetku vtipu, nic! Nedokoukáno! Absolutní sračka!

Saw 5 (2008)

Nuda! O ničem. Vzhledem k tomu, že jsem si teď všiml, že jsem to už hodnotil (a tudíž viděl), a teď po dokoukání zjišťuji, že jsem si to vlastně vůbec nepamatoval (ani, že jsem to už viděl), tak to asi hovoří za vše. Slabé a zbytečné!

Divoši (2012)

Brutálně úžasná a hlavně úžasně brutální LOVESTORY se strhujícím koncem!!! Po dlouhé době jsem měl vyloženě radost z filmu! Kašlu na všechny nedokonalosti, mírné dějové přehmaty a přešlapy, tohle je parádní podívaná se vším všudy. A ten mix je přehledný a plynulý a hlavně správně naředěný, takže jsem ani na chvíli, i přes docela dost dlouhou stopáž, nepocítil ani trochu nudy! Paráda! Uživatel Enšpígl to popisuje taky moc hezky a v podstatě by to takhle popsalo mé bohémské alter-ego. PS: Ale musím připustit, že ten první alternativní konec byl lepší... To za prvé, a za druhé by chtěl ten první alternativní konec přeci jen trochu upravit, vylepšit... Možná, aby nebyl patetický tak moc. Ale když to pojmete tak jak máte, je to zkrátka jen myšlenka z fantazií vyprávěčky o romantické představě vlastní smrti... A vlastně.. proč ne..?

Kašpárek zabiják (1994) odpad!

Vydržel jsem to asi do půlky. A navíc jsem to musel dát ještě na několikrát. Tu půlku. Tohle mě zkrátka úplně míjí. Úplně vším. Zvláště humorem.

Collateral (2004)

Tak po delší době jsem měl právě možnost vidět podruhý tuhle podívanou a už mě to tolik nebavilo. Hlavně...nemůžu si pomoct, ale prostě...když se někdo chce někomu schovat v obrovskym mrakodrapu, tak se prostě schová a je to. Nebo v metru. Je tam vždycky tolik možností kam se schovat nebo ukrejt, ale vrah se vždycky strašně překvapivě trefí do myšlenky sledovaných obětí. Nemam rád, když je vrah telepat s radarem místo mozku a navíc terminátor. Cruise je dobrej, ale dějově je to prostě kostrbatý a málo uvěřitelný.

Sezóna zabíjení (2013)

Sakra! Tohle by si zasloužilo lepší zpracování.. Protože De Niro a Travolta, i samotný příběh, z hlediska potenciálu, jsou rozhodně zajímavým materiálem. Jenže scénář a režie to všechno zazdily. Spousta dějových blbostí a náhod, spousta nesmyslných převratů a událostí, s konečnou dávkou patosu a tak nějak neodmyslitelného happy-endu. Navíc je to trošku nechtěná parodie na Terminátora 2. Pánové, tedy postavy, které hrají, prostě.. jsou téměř nezničitelní a bez ohledu na bolest, jestli jí cítili, prostě dál hráli to, co bylo ve scénáři. Když si De Niro vyndal (bez hnutí brvou) šrapnel z rozříznuté nohy a ležíc jím napadl Travoltu ozbrojeného puškou, jen jsem se tak sám sebe zeptal jestli se mi to nezdá.. Nezdálo. No, prostě, mrzí mě to, tohle se nepovedlo. S realitou to nemá nic společného. Tohle je film v pravém slova smyslu. Ze všech úhlů pohledu. Přitom jsem se nenudil. Travoltův přízvuk mě bavil. A konec, i když pln patosu, byl asi tím nejlepším na celém filmu.

Last Night (2010)

Tyhle filmy mě asi budou bavit vždycky. Netvrdím, že je tohle nějaká bomba, ale v podstatě bych tomu nic zásadního nevytkl. Prostě příběh. Jeden z tisíců takových příběhů. Realita s uvěřitelnými náhodami. Dobře zahrané. Snad tomu chybí jen víc nezapomenutelných momentů.. Romanticko-dramatická jednohubka.

Veřejní nepřátelé (2009)

Takové středně ploché gangsterské dramíčko. Herecky parádně obsazené, ale prostě bez silných míst. Naopak, těch hluchých je tam dost. A někdy jsem musel kroutit hlavou nad jednáním některých postav. Zvláště u slečny Billie.. Ale celkově...zas nemůžu říct, že se mi to nelíbilo. Je to takové syrové a docela stylově (i když ne originálně) natočené. Nejsilnější scénou je úplný konec! Bye bye blackbird!

K-9, můj přítel se studeným čumákem (1989)

Tohle je už hodně dávno, co jsem to viděl... Tenkrát mě to bavilo, dnes nevím, jak by to obstálo. Je to asi uplně normální, že všechno se s odstupem času mění...