Nepi

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13
    • 2.1.2014  22:14
    Zmizení (2013)

Hugh Jackman v další oscarové roli, že by to letos vyšlo? Drama o únosu dvou dětí se skvělými hereckými výkony, hlavně Jackman a Dano. Scénáristicky vybroušený příběh o přijetí reality a vyrovnání se s ní. Už delší dobu mě nějaký film nenutil přemýšlet po jeho shlédnutí. A ten konec? Palec nahoru!

• 25.12.2009  23:40

Explozivně ujetá a zábavná sračička, že to prostě nešlo jinak :-)

• 21.12.2009  11:48
    Zombieland (2009)

Zábavně rozjetá zombie comedy s povedenými akčními scénami a prvky černého humoru. Dobře hrající Woody Harrelson, který se vrátil opět na výsluní filmového nebe a scéna v domě legendárního komika Billa Murrayho neměla vůbec chybu. Proto 80%.

• 20.12.2009  19:29

Tisíckrát viděné a ohrané, ale přesto místy rafinované a originální. K tomu výborný Garard Butler a skvěle sekundující Jamie Foxx a je tu vcelku povedený film o muži, který se hodlá pomstít všem grázlům kolem sebe.

• 19.12.2009  23:13

Asi taky natočím film o mém nejmilejším baru, kde utápím všechny své životní deprese a zklamání. Ale asi to nebude tak cool jako v podání Stevea Buscemiho.

• 27.8.2009  23:09

To je přesně on. Je zpátky a v brutálně dobré formě. Řízné hlášky, potoky krve a Brad Pitt v nečekaně jiné herecké poloze. Co víc si přát? Thank you, Quentin !!!

• 6.8.2009  08:26

Richard Curtis se po šesti letech vrací s další povedenou komedií. Piráti na vlnách jsou filmem plným skvělých gagů, u kterých se budete válet smíchy a těšit se na další komedii tohoto britského comedy leadra.

• 4.8.2009  11:58
    Bruno (2009)

Sacha Baron Cohen v další unikátní roli. Homosexuální model Bruno je v jeho pojetí skvěle zahraná postava, která si stejně jako Borat trousí vtípky a urážky na každýho v okolí. Film je plný zajímavých a vtipných momentů jako je nalejvání šampusu z análního otvoru, živé sedačky či úchylné homosexuální scény. Kdo vydrží až do konce,tak ocení skvělou píseň o míru v podání Bruna, Bona, Stinga, Eltona Johna....Už teď jsem zvědavej s jakou postavou přijde Cohen příště.

• 4.6.2009  22:50

Tak nesnesitelně hnusné, až je to krásné. Kultovní comedy horor od Petera Jacksona. Je zajímavé, že tento pán pak natočil proslulou adaptaci Pána prstenů. Nejdřív však musel pozabíjet desítky zoombie sekačkou na trávu a vším, co bylo po ruce.

• 20.5.2009  16:57
    Čas (2006)

Další zajímavý kousek od korejského mága Kim-Ki-Duka. Skvěle využil proměny lidí po plastických zákrocích a efektně natočil srážku hlavního hrdiny autem.

• 18.5.2009  23:51

Výborný námět, skvělí herci, ale bohužel ne naplno využitý potencionál látky. V určité části se film zastaví a přestane diváka napínat a překvapovat.

• 14.5.2009  22:54

Opravdu jeden z nejpovedenějších filmů od Almodóvara. Zajímavý námět a hlavní zápletka z něj pod režisérovou taktovkou dělají kvalitní podívanou. O výkonu Javiera Bardema a Penelope Cruz nemusím ani mluvit.

• 8.4.2009  22:32
    Normal (2009)

Na naše poměry zajímavý film. Kamera, práce se světlem a barvou na expresivním dojmu dosti přidala. Milan Kňažko v roli masového vraha září a dost si ji po svém užívá. I mladý Pavel Gajdoš je vcelku dobrý. Nejvíc filmu vytýkám, že se víc nevěnuje postavě samotného vraha Kurtena a lépe ho divákovi neosvětlí.

• 18.3.2009  12:24

Právem nadhodnocený film o nevinné hříčce, která způsobí v těžké době tragické následky. Skvěle obsazený snímek je vrcholem válečných filmů a svou tématikou se řadí třeba k Atentátu nebo Němé barikádě...

• 24.1.2009  16:07

Z počátku si vzpomenete na podobně laděné snímky Božské děti a Město bohů. Milionář z chatrče je však mnohem hlubší sociální sondou do světa chudinských čtvrtí a je také příběhem, který je vystavěn tak pevně, že vás prostě musí ovlivnit a zanechat ve vás krásnou hřejivou vzpomínku. Výkony hlavních protagonistů jsou dokonalé a to u mě vyvažuje mírnou nedokonalost ve scénáři.

• 7.1.2009  22:16
    Gran Torino (2008)

Eastwood v příjemné roli nevraživého a se světem nespokojeného staříka, který je uvnitř plný velkých citů. Pohled na problematiku rasových menšin v Americe a zbytečnost války, která v lidech zanechá akorát traumata a bolesti. K tomu se vše točí okolo starého, ale sakra nadupaného auta. To všechno je Gran Torino. Pro mě zatím nejlepší a nejsilnější snímek letošního roku.

• 6.1.2009  23:02
    Wrestler (2008)

Aronofskyho sonda do života jednoho stárnoucího wrestlera. Film se zabývá stejnou otázkou jako poslední díl Rockyho a to, že se vyplatí žít svůj sen naplno a jít za ním, i když vás ostatní dávno odepsali. Mickey Rourke mě v roli starnoucího rváče se životem mile překvapil a nebýt za režisérskou židlí formát Aronofsky, tak byl film jen průměrný.

• 4.12.2008  00:59
    Máj (2008)

Musím tu trochu rozvířit vody nízkého hodnocení. Jelikož jde o adaptaci krátké básně a všichni víme, jaká předloha Máje je, tak se F.A. Brabcovi povedlo dobře postihnout hlavní dějovou linku básně. Všechno přeci jen nejde vyjádřit slovy a tak si dopomohl krásnýmí záběry, které si myslím vyjadřují mnohé. Z herců vyniká nejvíce kat Tříska, ale i ostatní jsou vcelku dobří. Když k tomu přidám poměrně solidně natočenou erotickou scénu a povedenou hudbu Support lesbiens, tak je to pro mě celkem dostačující zážitek. Rozhodně obsáhlejší něž ona knížka poezie. I když se v ní skývá mnoho tajemství a každý si ji může vyložit po svém...

• 12.11.2008  22:20

Nenaplněná láska v dalším filmu Françoise Truffautta. Skutečný příběh ženy, která byla schopná obětovat všechno pro lásku jednoho muže, až to všechno málem ztratila.

• 5.11.2008  22:10
    VALL-I (2008)

Nejpovedenější a neroztomilejší Pixarovka vůbec. Futuristická vize autorů je dokonalá, ale ještě dokonalejší jsou výrazové prostředky robůtka Wall-e a moderní Eve.

• 27.10.2008  18:31

Intimní osvětlení je film, který má i dnes po letech pořád divákovi,co říct. Je to příběh skupinky obyčejných lidí, kteří jsou tak obyčejní, až jsou zajímaví. Je to film o muzikantech, generacích a vtipných situacích ze života. Vliv Jaroslava Papouška jako jednoho ze scénaristů je patrný na celém ději. Passer i Papoušek samozřejmě patří společně s Milošem Formanem do nové české vlny a Intimní osvětlení se dnes tak řadí k základu tohoto období.

• 27.10.2008  14:08

Film, po kterém si rozmyslím, jestli budu pít...

• 22.10.2008  23:35

Nějak takhle to vypadá na natáčení běžného filmu. Všechno nejde, jak jsme si představovali. Herci nejsou správně naladěni, občas se nám do obrazu připlete mikrofon, často nás ruší zvuky okolí, kterých je plno a nebo sem tam praskne nějaká ta lampa. Kdo tím prošel, ví o čem mluvím a ví o čem vypráví skvělý nezávislý snímek se Stevem Buscemim v hlavní roli. Buscemi si zde užívá plnými doušky roli režiséra, který chce svůj vysněný film dotočit do konce i přes všechny eskapády, které mu štáb a technika připraví.

• 21.10.2008  16:23

De Niro v další charakterní roli v jednom z nejpovedenějších filmů o vietnamském traumatu a velkém přátelství. Spolu s Coppolovou Apokalypsou můžeme Lovce jelenů zařadit mezi nejlepší filmy o vietnamské válce vůbec. Film je také památkou Johna Cazalea, který hned po dotočení zemřel. Nejsilnější scény jsou samozřejmě ty s ruskou ruletou a zajetím.

• 20.10.2008  23:39

Paul Verhoeven se vrací s jedním z jeho nejlepších filmů. Absolutně silný příběh z doby války plné intrik, zvěrstev a lidského utrpení kombinuje výborně se silou přežít a nadějí na lepší zítřky. Předloha je hlavní plus filmu, ale Verhoeven ji zrežíroval bravurně, až jsem se nestačil divit a dojímat zároveň. Na konec nutno pochválit všechny herecké protagonisty, kteří své role sehráli jak jinak než na jedničku. Pro mě prostě užasný zážitek a plný počet.

• 19.10.2008  23:36

Skvěle vystavěný, dnes již kultovní thriller o slepé ženě s velkou dávkou odvahy v podání krásné a nesmrtelné Audrey Hepburn. Pokud jste neviděli, zhasněte světla a vypravte se s ní do tmy, kde na vás čeká ne jedno překvapení...

• 19.10.2008  17:49

Robin Williams v jednom z jeho skvělých filmů. Pak následovaly další (Čas probuzení, Král rybář, Dobrý Will Hunting...) Učitel, který má svérázné metody a probudí ve svých žácích chuť do života i studia, mu sedl výtečně. Chválit musím také Petera Weira za skvělou komorně pojatou režii a mladé herce v čele s začínajícím Ethanem Hawkem, který je dnes už hvězdou.

• 8.10.2008  22:17

Bravurně vystavěný noir thriller v obrazově a vypravěčsky nepřehlédnutelném Truffautově stylu. Ne nadarmo se uvádí, že film je poctou Alfredu Hitchcockovi. Skvělá Jeanne Moreau s důkladně promyšleným plánem a s chtíčem pomsty zabijí v taktech výborné hudby.

• 4.8.2008  00:31
    Wanted (2008)

Ano, je to kravina. Ale dobře udělaná kravina!

• 14.7.2008  11:42

Neil Jordan na plátně vzkřísil příběh pomstichtivé ženské hrdinky, který tady už dlouho nebyl. Ano, vzpomeneme si na Brutální Nikitu nebo Dlouhý polibek na dobrou noc, kde se mstí ne moc sympatická hrdinka v podání Geeny Davis a další filmy. Mé druhé já má ale obyčejnou zápletku natočenou zajímavou formou plnou krásně orámovaných obrazů a hereckých výkonů. Jodie Foster po delší době natočila skvělý film, který ( jak už zde Pomo podotkl) připomíná mrazivou atmosféru Scorseseho Taxikáře, ve kterém kdysi Jodie také hrála. Film mě zaujal svým pojetím a i přes americky ,,sladký happyend´´ musím dát plný počet.

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13