Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

Krvavá lázeň na pozadí křehkého příběhu, výborná pěvecká čísla, pochmurný Londýn plný zajímavých postaviček. Johnny Depp mě přesvědčil, že je opravdu výtečný herec a teď už i zpěvák a film mě opravdu dostal svou syrovou atmosférou a skvělým zpracováním. Výborně Time, opět si mě nezklamal!

Halloween (2007)

Remake klasiky z roku 1978 se pro mě tedy nepovedl. Klasika zůstane navždy klasikou. Opět jde o typický americký,,rádoby´´ horor podle klasické šablony. Čím víc sprostčích slov do filmu nacpeme, tím víc teenagerů to chytne, čím víc krve, tím lépe. K tomu otřesné vřískající studentky, hrůza. Jediné co zůstalo vcelku dobré je samotná postava Michaela Meyerse, i když místy jsem taky zatínal zuby.No prostě průměr a snad nebude pokračování.

Pokání (2007)

Po delší době opět věrná a perfektní adaptace u nás ne tak slavného románu. Děj je místy sice dosti táhlý, ale i tak si myslím diváka chytne a drží si ho až do samotného konce. Joe Wright dokázal světu, že je skvělým režisérem s citem pro slavné literární předlohy. Opět nám nabídl Keiru Knightley v korzetu, v které se cítí jako doma. Její herectví stoupá každým filmem výš a výš a tentokrát dokázala, že je opravdu jednou z nejlepších hereček své genereace. Promiň Natalie!

Sanitka (1984) (seriál)

Nezapomenutelný seriál se skvělými herci a nezapomenutelnými scénami (havárie letadla, autobusu, smrt Richarda...)

Co dál, doktore? (1972)

Vtipná a bláznivá komedie o čtyřech vyměněných kufřících a rozruchu kolem nich. Stylově mi blízce připomíná komedie Billyho Wildera.

Dokonalý trik (2006)

Jakým dokonalým trikem asi stvořil Christopher Nolan tak dokonalý film?Že by na to byli Nolani dva?

Život a smrt Petera Sellerse (2004)

Pro mě zajímavě stylizovaný biografický film o životě a smrti velkého komika a herce Petera Sellerse. Místy dosti kolísá na hranici trapnosti nebo až přehnané originality, ale Geoffrey Rush tento nedostatek statečně vyvažuje, a tak jsem se vcelku bavil a poznal Sellerse i z jiné stránky. Když k tomu přidám účast krásné a mnou oblíbené Charlize Theron, nemůžu jinak.

Byl jednou jeden král... (1954)

Naše pohádková klasika, která je navěky solí naší pohádkové kinematografie. A pořád nestárne a nestárne!

Once (2007)

Co napsat,když už bylo o tomhle počinu tolik kladného napsáno. Technicky jednoduchý, příběhem a emocemi velice silný film, který vás díky skvělému hlavnímu páru a srdceryvných písniček Glena Hansarda chytne za srdce a dlouho drží. Je to příběh života v ulicích Irska, příběh kamarádství, nanaplněné avšak opravdové lásky. Prostě příběh, jaký může napsat sám život.

Sejmi je všechny (2007)

Šíleně povedená kravinka, já se ale bavil a o to jde u tohohle typu filmu především.