Zpráva o Europě (2013)

Toto je presne ten typ filmu, ktorý mám tak rád, a ktorý ma vždy vtiahne do svojej atmosféry osamelosti a bezradnosti vesmíru. Krásne "autentické" zábery planéty Europa. Jedno z najlepších sci-fi za tento rok.

Nevědomí (2013)

Vďaka Bohu, že som pred filmom nevidel ani jeden trailer a ani nečítal obsah na ČSFD, ktorý je mimochodom jeden veľký spoiler. Všetko, čo sa vo filme udialo, bolo pre mňa nové, a o to viac to umocnilo môj zážitok. Film ako taký nemal síce prepracovaný scenár, ale tá atmosféra a prostredie mi to dostatočne vynahradilo. Škoda že som to nevidel v kine.

Jen Bůh odpouští (2013)

Odnikiaľ nikam. Po Drive veľké sklamanie. Čumieť každú chvíľu do blba pod zvláštnym farebným nasvietením, to dokáže asi každý. Herci tu nemali čo hrať. A kam sa dočerta podel príbeh? Priznám sa, nedokázal som to ani dopozerať. Po ťažkých 50 minútach som to vypol.

Jedna mezi oči (2012)

Nuda bez štipky nápadu. Zaslúžený prepadák. Stalonneho ako herca beriem a mám rád, ale toto na mňa zapôsobilo len ako šedý podpriemer. Škoda.

Firefly (2002) (seriál)

Naozaj kvalitný sci-fi seriál, kde každá z postáv má svoju vlastnú charizmu a nehrozí, aby pôsobila plocho. Všetkých si na palube lode Serenity zamilujete už po prvej časti. Zaujímavé prepojenie westernu so sci-fi. A zvláštne, že sa tam cestuje krížom krážom cez vesmír, ale za celý seriál ani jeden jediný mimozemšťan. Avšak v tomto kontexte je to skôr pochvala pre tvorcov, že dokázali vytvoriť takéto pútavé sci-fi len s ľudskou rasou. Pre mňa osobne najlepšia postava "Jayne" a "Kaylee" bola na zjedenie :)

Moonraker (1979)

Väčšina týchto starých bondoviek bolo pre mňa problém dopozerať, ale táto sa mi fakt páčila. To asi ten vesmírny sci-fi námet :) Roger Moore v úlohe Bonda vie chodiť. Zaváňalo mi to troška Star Wars, ale o to lepšie.

Pátý element (1997)

Pustil som si to hlavne kvôli Bruceovi Willisovi. Nevedel som, čo od tohto filmu čakať. Gary Oldman v úlohe záporáka ma veľmi príjemne prekvapil. Nečakal som, že to bude také vtipné, no o to viac ma to prekvapilo. Slušne som sa bavil. Akurát som len dúfal, kedy Chrisovi Tuckerovi niekto ustrelí gebuľu, lebo od prvej minúty som ho nemohol vystáť. Taká uškriekaná postava....ufff...to sa len tak nevidí.

Práskač (2013)

Tak sa nám Dwayne Johnsom zase veľmi nepredviedol. Miliónkrát ohratý námet, a k tomu hlavná postava v úlohe majiteľa stavebnej firmy, ktorý keď práve pred nepriateľmi neuteká, tak sa nimi buď necháva mlátiť, alebo na nich vystrašene pozerá. Toto bola voľba herca do hlavnej postavy úplne vedľa.

2001: Vesmírná odysea (1968)

Absolútne mimo mňa. Po 50 minútach som to už ďalej nevládal pozerať. Aj to som sa divil, že som to tak dlho vydržal. Išlo od ničoho, k ničomu. Neskutočne naťahované a nudné. Toto môže baviť ľudí, ktorí sa dokážu pozerať aj 15 minút na záber bez jediného strihu na ľudí, čo kráčajú po ulici. Jedna hviezdička za úžasné vizuálne prevedenie na tú dobu. Ale to je tak bohužiaľ celý prínos tohto "skvostu".

Raubíř Ralf (2012)

Pre mňa prekvapenie roka 2012. Úplne užasný animák plný pestrosti a skvelých nápadov, ktorý má tempo. Najlepší animák roka.